in

Kaspersky Oyun Modu Nedir ve Kullanıcılarına Ne Sunuyor?

kaspersky oyun modu - kaspersky - kaspersky vpn - kaspersky hakkında
kaspersky oyun modu - kaspersky - kaspersky vpn - kaspersky hakkında

Kaspersky Oyun Modu!

Antivirüs kullanmayan birçok kişi var. Bu konuyu ele alıp araştırdığımızda (Evet çevremizde de kullanmayan kişiler var ve nedenini gerçekten çok merak ettik. Bu yüzden çevremizdeki kişilere birkaç soruluk anket yapmak istedik) çok ilginç cevaplar aldık.

Bu ilginç cevaplar arasında en çok dikkatimizi çeken genel birkaç görüş mevcut.

Bu görüşleri kim, neden ve ne zaman ortaya atmış aslında hiçbir fikrimiz yok. Birçok insan antivirüs uygulamalarının gereksiz olduğunu düşünüyor. Geçmişten bu yana içeriklerimizi dikkatlice okuyorsanız her zaman birkaç konuya dikkat çekeriz ve deriz ki;

Antivirüs Uygulamaları Artık Hızınızı Düşürmüyor. Hemen Buradan Detaylı İnceleyebilirsiniz: https://kas.pr/u299

 • Her zaman güncellemelerinizi yapın. Bu güncellemeleri yaparken uygulama, program ya da işletim sistemi olarak asla ayrım yapmayın. Bütün güncellemelerinizi yapın.
 • Antivirüs mutlaka kullanın. Bir antivirüs 364 gün boyunca belki de hiçbir işinize yaramaz. (Günlük taramalarınız, zararlı web siteleri tespiti, izinsiz kripto para madenciliği yapan siteleri engelleme, kötü amaçlı yazılımları engelleme vb. gibi konular hariç) Fakat 365. gün sizi büyük bir dertten kolaylıkla kurtarabilir. Türkiye’de bulunan birçok kobinin ve kişinin temelde hacklenmesinin ya da fidye virüsüne maruz kalmasının nedeni tamamen antivirüs programı kullanmaması. Bu yüzden bu konuyu bir sigorta gibi düşünebilirsiniz. Zamanı geldiğinde sizi koruyacağından şüpheniz olmasın.
 • Parolalarınızı güncel tutarken aynı zamanda parolalarınızı oluştururken büyük – küçük harf, sayılar ve noktalama işaretleri kullanın.
 • Mail ile gelen dosyalarınızı açmadan önce mutlaka tarayın. Kötü amaçlı yazılımların birçoğu mail ile yayılıyor.
 • Phishing (Oltalama – Yemleme) Saldırılarına mutlaka dikkat edin.
 • Birçok web sitesinde ya da birçok sosyal medya platformunda kesinlikle birden fazla hesabınız olabilir. Bu sizin için sorun olmayabilir fakat Twitter ile Facebook hesaplarınızı tek bir maile bağlıyorsanız bu büyük bir sorun teşkil edebilir. Eğer mail hesabınız hacklenirse bu iki sosyal medya hesabınızda da problemler yaşarsınız. Peki ne yapmalıyız? Her platform için yeni bir mail adresi almalıyız. Bu maillerin ve sosyal medya platformlarının hepsinin parolasını farklı bir parola olarak oluşturmalıyız. Kişisel mailiniz dışındaki mailleri (sosyal medya platformlarını açmak için kullandığınız mailleri) asla kimseyle paylaşmamalıyız.
 • 2FA (İkili doğrulama) sunan bir platformda üyeliğiniz varsa mutlaka kullanın. Aşağıdaki görsele tıklayarak Oyun Modu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Söylediğimiz gibi bu maddeleri birçok kez dile getirdik. Aslında bu uyarılar önemli olduğu kadar da çok basit.

Windows 10’daki Oyun Gecikmelerini En Aza İndirebiliriz:

 • İnternet sorunlarını ortadan kaldırın: Birçok oyuncunun her şeyi tam olmasına rağmen internet servis sağlayıcılarından kaynaklı bazı problemlerle karşılaşmaları mümkün. İnternet servis sağlayıcınızı değiştirmeden önce modem ve kablolarınızı kontrol etmeyi unutmayın. Hızınızı farklı web sitelerinden (Örneğin speedtest) kontrol edin.
 • Oynadığınız oyunların video ayarlarını optimize edin: Eğer online oyun oynuyorsanız ve internet hızınız ile cihazınız beklendiği gibi bir hizmet vermiyorsa oyunlarınızın video ayarlarını mutlaka gözden geçirin.
 • Güç ayarlarınızı optimize edin: Bilgisayarlarınızın ayarlar bölümünden pil sekmesini aktif edin. Buradan da hemen güç ayarlarınızı en iyi performans seçeneğine getirin
 • Gereksiz uygulamaları durdurun ve güncellemelerinizi gerçekleştirin.
 • Doğru antivirüsün doğru modunu aktif edin: Windows 10 kullanırken belki de sadece Windows’un içine gömülü Defender’ı kullanıyorsunuzdur. Fakat bu doğru bir tercih değil. Nedenini sizlere bu içeriğimizde açıkladık. Fakat tekrar etmek gerekirse; bir antivirüs sizi her an korur fakat bir gün her andan daha fazla korur.

Antivirüs uygulamaları bilgisayarlarımızı yavaşlatıyor ya da donduruyor.” Tezini ele almak isteriz.

Aslında bu konu tamamen çözüldü. Peki kim, nasıl çözdü? Bu sorun Kaspersky tarafından çözüldü. Kaspersky, birçok online oyuncu tarafından da sevilerek kullanılan bir program çıkarttı. Oyuncuların bu programı sevmesinin nedeni ise ‘Oyun Modu’ özelliği. Kaspersky Internet Security’nin Oyun Modu özelliği birçok kişi tarafından test edildi. Bu kişilerin de birçoğunu tanıyorsunuz. Çünkü onlar da her zaman online isimler.

Peki bu isimler kim?

Hemen aşağıdan yorumda bulunan kişilerin isimlerinin üstlerine tıklarsanız direkt olarak Youtube videolarını izleyebilirsiniz. Sizler için birkaç cümleyi derledik.

 • Mesut Çevik | “Çok düşük kaynak kullandığı için, bilgisayarınızda kurulu olduğunu dahi unutuyorsunuz”
 • Ekin Kollama | “Valorant oynayan birisi olarak kendim test ettim, FPS’imde herhangi bir değişiklik olmadı”
 • Minecraft Evi | “Ben farklı sitelerden Minecraft modları indirirken aşırı derecede korkuyorum çünkü hesaplarım çalınabilir, bilgisayarıma virüs girebilir, dosyalarım gidebilir”
 • Easter GamersTV | “Başta RDR2 olmak üzere bilgisayarı zorlayan oyunlarla bile denendiğinde, kesinlikle ama kesinlikle oyunların performansında sorun oluşturmaz.”
 • PintiPanda TV | “Bir oyuncunun ihtiyacı olabilecek bütün korumaları sağlarken performanstan da ödün vermiyor.”
 • Alper Biçen | “Ben yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Hatta oyunlarda FPS drop OLMAMASININ yanı sıra Web kameram benden izinsiz açıldığı zaman bana bildirim geliyor ve bunu engelleyebiliyor.”
 • FrekansTV | “Oyundayken rahatsız edici bildirimler karşınıza çıkmıyor”, “En takdir ettiğim kısım çok fazla araçla gelmesi ve güvenlik noktasında başarılı bir sistem sunması”.

Eğer Kaspersky Internet Security programının Oyun Modu özelliğini merak ediyorsanız kesinlikle ‘Oyun Modu’ kelimesinin üstüne tıklayarak ürünü inceleyebilir ve %50 indirim ile bu ürüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca hemen aşağıdaki görsele tıklayarak da bu özellik ve program hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okuyabilir ve web sitemizde zaman geçirmeye devam edebilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook post image 1586271826

WhatsApp Spam’ı Tespit Etme ve Engelleme Hakkında! Dolandırılmayın.

Hero LiveXLiveTV Web 1920x900 1

Çevrimiçi Canlı Müzik Konserlerini İzlemenin 8 Farklı Yolu!