in

Kaspersky Internet Security İncelemesi!

kaspersky internet security - kaspersky antivirüs - kaspersky ürünleri - kaspersky nedir - kaspersky güvenli mi
kaspersky internet security - kaspersky antivirüs - kaspersky ürünleri - kaspersky nedir - kaspersky güvenli mi

Kaspersky Internet Security İncelemesi!

1997 yılında kurulan Kaspersky, birçok insan tarafından bilinen ve geçmişte neredeyse her iki kişiden birisinin antivirüsünü kullandığı bir şirket. Şimdi bu şirketin 2020 yılında ‘Kaspersky Internet Security’ adını verdiği antivirüs uygulamasını birlikte inceleyeceğiz. Lütfen incelememizde herhangi bir hata/yanlış varsa bize bildirin. İletişim kategorimizden veya içeriğimize yorum yaparak bizlerle hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Şimdi inceleyeceğimiz ürüne geçelim!

İncelememizi madde madde ilerleyerek yapacağız. Bu sayede ürünün bütün özelliklerini, artılarını veya eksilerini hızlı bir şekilde görebilecek ve içeriğimizi hızlıca okuyabileceksiniz. Keyifli okumalar.

Kaspersky Internet Security İncelemesi:

 • Ürünün adı her ne kadar Kaspersky Internet Security olsa da birçok kişi tarafından KIS olarak bilinir ve bu şekilde tanımlanır. Biz de içeriğimizin belli kısımlarında bu üründen KIS diye bahsedeceğiz.
 • Son derece hızlı ve cihazlarda herhangi bir kasma durumu artık eskisi gibi söz konusu değil. Oyun modu sayesinde online oyun oynarken bile antivirüsünüzü aktif bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Bu oldukça önemli ve hassas bir özellik.
 • Microsoft Windows, Mac OS X ile uyumluyken yine mobil cihazlarla da uyumlu. Fakat ne yazık ki henüz iOS uygulaması mevcut değil. Sadece Android cihazlardaki kullanımı ise oldukça başarılı.
 • Kötü amaçlı yazılımlarla birlikte kimlik avı koruması, bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı özel koruma, veri sızıntılarına karşı koruma, web kamerası koruması ve e-posta spam koruması gibi birçok farklı özelliği mevcut.

İlgili: ManiaxNFT Nedir? AVAX ağındaki NFT Projesinin Detayları!

 • %100 Türkçe müşteri desteğinin yanında teknik destek. Herhangi bir problem ya da sorun ile karşılaştığınızda iletişim kuracağınız kişi ya da kişiler size Türkçe hizmet sunuyor.
 • KIS içerisinde VPN de mevcut. Fakat ek bir alım gerçekleştirmediğiniz müddetçe ne yazık ki bu VPN sınırlı bir hizmet sunuyor.
 • KIS içerisinde anti spam ve güvenlik duvarı özellikleri mevcut.
 • Uygulama içerisinde ebeveyn kontrolü ve parola güvenliği gibi ek özellikler mevcut.
 • Her yeni güncelleme ile ortaya çıkan yeni virüsleri ya da kötü amaçlı yazılımları hızlı tespit edebilme yeteneği. Bu özelliği sayesinde mutlaka güncellemelerini her zaman yapın, bu kesinlikle faydalı bir durum.
 • Parola yöneticisi, dosya şifreleme, güvenli tarayıcı, sanal klavye, wi-fi tarayıcı, yedekleme yazılımı gibi ekstra özellikleri de saymadan geçmemeliyiz.

Kaspersky 2020 – 2021: Av-Test!

Kaspersky, Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleştirilen AV-Test laboratuvarı (Bağımsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilmiştir.) tarafından yapılan testlerden %100 başarı yakaladı. Peki bu testler nelerdi? ‘Sıfır gün’ ve kötü amaçlı yazılımları tarama, hız takibi ve performans kontrolüydü. Bu testleri başarıyla tamamlayan Kaspersky’nin Av-Test geçmişini ve diğer test geçmişlerini de incelediğimizde (kendi testlerimiz dışındaki testleri de inceliyoruz.) oldukça iyi bir durumda olduğunu görüyoruz.

Arayüz:

Arayüz her ne kadar kontrollü bir arayüze benziyor olsa da hala eksikleri olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada yeni güncellemeler gerektiğini belirtmek gerek. Fakat tarama, hız, performans olarak bakıldığı zaman arayüzdeki bazı küçük eksiklikler gözardı edilebilir. 


Fakat arayüzde dikkat çeken birkaç hizmet mevcut. Birincisi My Kaspersky hesabına hızlı erişiminiz. Buradan diğer cihazlarınızı tek bir cihazdan kontrol edebilir veya görebilirsiniz. Bunun yanında diğer dikkat çekici özellik ise ürünün içerisinde iki faktörlü kimlik doğrulama olması. Biliyorsunuz her zaman şunu söylüyoruz: Eğer bir üründe iki faktörlü kimlik doğrulama mevcut ise mutlaka iki faktörlü kimlik doğrulamayı aktif olarak kullanın.

Müşteri Desteği:

Kaspersky’nin herhangi bir ürününü kullanıyorsanız bu konuda şanslısınız demektir. Nedeni ise birçok hizmetin Türkçe dil desteğinin olmaması. Kaspersky bu konuda kesinlikle büyük bir adımla rakiplerinin önüne geçiyor. Tabi ki Türkçe dil desteği sunan birkaç şirket daha var. Fakat her ürün için sosyal medya kanallarından hızlı bir yardım almanız pek mümkün gibi durmuyor. KIS üzerinden, telefon ve mail ile iletişim kurabilmenin yanında çevrimiçi sohbet, ticket oluşturma ve sosyal medya üzerinden hızlı iletişim kurabilir ve hem kurulum sürecinde hem de kurulum sonrası dilediğiniz gibi destek alabilirsiniz.

Oyun Modu:

Kaspersky Internet Security içerisinde olan bu ekstra ve özel özellik sayesinde bilgisayarlarda antivirüs kullanırken yaşanan kasma, yavaşlama ya da donma gibi problemler ortadan tamamen kalkıyor. Bu sayede bilgisayardan maksimum verimi alabiliyorsunuz. En çok da online oyun oynayan kişilerin en büyük problemi olan bu ‘kasma’ probleminin ortadan kalkması aslında oldukça güzel. Minimum CPU kullanımı ile bilgisayarınız sakin bir şekilde çalışırken siber saldırılardan da en iyi şekilde korunuyorsunuz. İçeriğimize özel %50 indirim için veya daha detaylı bilgi için hemen burayı inceleyebilirsiniz: https://kas.pr/u299

Bu Üründe Sevdiklerimiz (Özet)

 • Oyun Modu
 • Güvenilir Uygulamalar Modu. Bu mod sayesinde kötü amaçlı yazılım yüklü bir uygulamanın bulunması ve cihazımıza yüklenmemesi oldukça ilgi çekici.
 • Web kamerası koruması. Günümüzde Mark Zuckerberg’in bile kamerasını bantladığı bu dönemde aşırı iyi bir özellik. Kameralara yetkisiz erişimi durdurabiliyor.
 • Her zaman işletim sistemlerinizi ve programlarınızı güncel tutun deriz. Artık bunu düşünmenize gerek yok. Çünkü bu özellik de bu programın içerisinde var.
 • Anlık mesajlaşma ve maillerde koruma (Bu kesinlikle önemli bir özellik)
 • Çocuk güvenliği

Kaspersky Internet Security İncelemesi! Başlıklı içeriğimiz bittiğine göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kaspersky vpn - kaspersky vpn güvenli mi - vpn sorunları - en güvenli vpn

Yeni Başlayanlar İçin VPN Nedir? VPN Hakkında Sık Sorulan Sorular!

artırılmış gerçeklik - artırılmış gerçeklik uygulamaları - en iyi AR uygulamaları - siber güvenlik

2022’nin En İyi 10 Artırılmış Gerçeklik Uygulaması!