in

2022’nin En İyi 5 Fidye Yazılımı Koruması!

Fidye yazilimi korumasi

2022’nin En İyi 5 Fidye Yazılımı Koruması!

Her geçen gün artan ve 2022 yılı içerisinde daha çok artması beklenen fidye yazılımı saldırılarından korunmak isteyen kullanıcılar, en iyi koruma programlarının hangisi olduğunu araştırıyor. Biz de bu içeriğimizde: Fidye yazılımı koruma programlarının incelendiği bağımsız test laboratuvarlarında en yüksek puanı alan 5 programa yer verdik.

Fidye yazılımı nedir?

Fidye yazılımı, siber saldırganların; bilgisayar kullanıcılarının cihazındaki verilere erişimi engellemek ve bu dosyaları şifrelemek amacıyla kullandığı kötü niyetli bir yazılım türüdür. Bu saldırganlar, söz konusu verilerin şifresini kaldırmak için mağdurlardan fidye talep ederler.

2022’nin en iyi 5 fidye yazılımı koruması:

1) Kaspersky Security Cloud Free

Bağımsız test laboratuvarlarında yapılan incelemeler sonucunda; fidye yazılımı saldırılarına karşı yüksek güvenlik sunan programlardan biri Kaspersky olmuştur. Kaspersky, dosyaları şifreleyen fidye yazılımlarına karşı koruma sağlarken aynı zamanda disk şifreleme türlerine karşı da koruma sunmuştur. Bununla birlikte kötü amaçlı URL engelleme ve web sitesi derecelendirme gibi hizmetler sunan bu program; Android ve iOS cihazları için koruma sağlamaktadır.

2) Bitdefender Antivirus Plus

Fidye yazılımı saldırılarını önleyen Bitdefender Antivirüs Plus, fidye yazılımı etkinliklerini takip eder. Bununla birlikte cihazlarda yer alan dosyalar için özel bir koruma sağlar ve bu dosyaların yetkisiz kişilerin eline geçmesini veya değiştirilmesini engeller. Ayrıca Bitdefender, fidye yazılımı saldırısına uğramış olan dosyaları kurtarmak için de çalışmaktadır. Öte yandan Bitdefender Antivirus Plus; VPN ve Aktif Takip Etme gibi hizmetler de sunmaktadır

3) Check Point ZoneAlarm

Davranış tabanlı bir fidye yazılımı koruması olan ZoneAlarm, bağımsız test laboratuvarlarından yüksek puanlar almıştır. Gerçekleşen fidye yazılımı saldırılarının önemli bir kısmını geri alabilen ZoneAlarm, aktif izleme özelliği sunmaktadır. Ayrıca ZoneAlarm, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

4)Panda Dome Advanced

Panda Dome, en gelişmiş fidye yazılımı koruma programlarından biridir. Yetkisi bulunmayan çeşitli programların özel dosyalarınıza erişmesini engeller. Bununla birlikte Panda Dome, güçlü bir güvenlik duvarı ve VPN hizmeti sunmaktadır. Ayrıca ebeveyn içerik filtresi de mevcut ve oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Windows, macOS ve android ile uyumlu çalışır.

5) Acronis Cyber Protect Home Office

Fidye yazılımı saldırılarına karşı güçlü bir koruma sağlayan Acronis, aynı zamanda bulut depolama hizmeti de vermektedir. Disk yedekleme ve geri yükleme işlemlerini yapabilirken kötü niyetli URL’lere karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca Acronis, bütün uygulamalardan daha çok yedekleme aracı sunmaktadır.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2022 en iyi NFT projeleri

2022’nin En İyi NFT Projeleri!

Kripto dolandiriciligi

Kripto Para Dolandırıcılığından Kaçınmanın 6 Yolu!