in

2022’nin En İyi NFT Projeleri!

2022 en iyi NFT projeleri

2022’nin En İyi NFT Projeleri!

Bu içeriğimizde: 2022 yılının ilk çeyreğinde en çok rağbet gören ve gelecekte adından daha fazla söz ettirmesi beklenen NFT projelerine yer verdik.

2022’nin En İyi NFT Projeleri:

ApeCoin (APE)

Ape; eğlenceli etkinlikler, sanat ve kültür gibi çeşitli alanların bir araya gelerek yeniden şekillendiği bir Web3 ekosistemi için geliştirilen bir projedir. APE ise bu projeye ait tokendır. Ape projesi, Bored Ape Yacht (BAYC) ile Mutant Ape Yacht Club (MAYC) gibi iki önemli NFT koleksiyonu topluluğuyla ortak çalışır. Bununla birlikte ERC-20 standardı bir token olan ApeCoin, açık kodlu merkeziyetsiz bir proje olan Ape ekosisteminde önemli işlevlere sahiptir. Bu işlevler: Yönetim, birleştirme, erişim ve teşviktir.

The Sandbox (SAND)

Ethereum tabanlı olan The Sandbox, Oyuncuların hem keyifli oyunlar oynayabileceği hem de bu oyunlar üzerinden bir kazanç elde edebileceği bir metaverse projesidir. Projenin ATARI ve Crypto Kitties gibi oldukça önemli bir konuma sahip şirketlerle ortaklıkları bulunmaktadır. Kullanıcılar, bu proje aracılığıyla sanal araziler satın alabilir ve bu arazileri istedikleri gibi dizayn edebilirler. Ayrıca kullanıcılar, oyunlarda kazandıkları NFT’leri satabilir veya takas edebilirler.

FLOW

Flow projesi, merkeziyetsiz uygulamaların, oyun ve NFT projelerinin ölçeklenebilir yapıda geliştirilmesini desteklemek; her alandan projelerin olduğu bir ekosistem oluşturarak bunların güzel bir etkileşim içinde olmasını sağlamak için oluşturulmuş önemli bir projedir. Ayrıca projenin Dapper Labs gibi oldukça başarılı bir ekip tarafından kurulmuş olması da bu projenin kullanıcı kitlesinin artmasını sağlayabilecek unsurlardan biridir.

Immutable X

Immutable X, Ethereum ağı üzerinde yer alan NFT projeleri için layer-2 ölçeklendirme çözümü projesidir. IMX ise bu projenin yerel kripto para birimidir. Ayrıca Immutable X protokolü; Ethereum ekosistemindeki NFT projeleri için geliştirilen ilk layer-2 ölçeklendirme çözümü olma özelliğine sahiptir. Kullanıcılar, Immutable X Exchange platformunda NFT alım-satım işlemleri gerçekleştirebilirler. Ayrıca kullanıcılar, kendi NFT’lerini oluşturma ve bu NFT’leri farklı platformlarda satma imkânına sahiplerdir. Bununla birlikte işlem ücretleri çok düşüktür.

STEPN (GMT)

STEPN, Game-Fi/Social-Fi ögelerinin yer aldığı ve Web3 teknolojisiyle geliştirilen bir yaşam tarzı uygulamasıdır. GMT ise bu projenin yönetişim özelliğine sahip kripto para birimidir. Bu uygulamayı indiren kullanıcılar, spor yaptıkları ya da sadece yürüdükleri için ödüller kazanırlar. Bununla birlikte STEPN, bu ödülleri kullanıcılara GST token veya çeşitli NFT ögeleri ile verir. Kullanıcılar, hareket ettikçe ödül kazanmalarını sağlayan NFT spor ayakkabılarını uygulamada yer alan NFT pazar yerinden satın alabilirler. Ayrıca diğer NFT ögelerine de yine bu pazar yerinden erişebilecek olan kullanıcılar; kendilerine ait olan NFT’lerini satma veya kiralama imkânına da sahiplerdir.

Enjin (ENJ)

Enjin projesi, geliştiricilerin Ethereum destekli oyun ürünleri üretmesine olanak tanıyan bir blokzinciridir. Ayrıca geniş bir oyuncu kitlesine sahip klasik oyunlardan biri olan MineCraft oyunun blockchain teknolojisine katılmasını sağlamıştır. Bu sayede MineCraft oyuncularının hem blokzincir teknolojisiyle tanışmasını hem de oyun-içi ögelerini NFT olarak satmalarına imkân tanımıştır.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, Pokemon oyunundan ilham alınarak geliştirilen ve blockchain teknolojisiyle inşa edilen bir oyun projesidir. Bu projeye ait yönetişim tokenı AXS iken; oyun içi işlemlerde kullanılan token ise SLP’dir. Blockchain destekli oyun projeleri ve NFT koleksiyonları arasında adından sıkça söz ettiren Axie Infinity; oyna-kazan mantığıyla kısa sürede oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur. Kullanıcılara eğlenceli ve yüksek kaliteli oyun deneyimi sunarken bir yandan da onları benzersiz tokenler (NFT) ile ödüllendirmektedir.

GALA

Gala-Games projesi, blockchain destekli oyunların gelişimini sağlamayı amaçlayan ve oyunların yönetiminde kullanıcıların aktif rol almasını sağlamak için geliştirilen bir projedir. GALA ise bu projeye ait tokendır. Bununla birlikte Gala Games, Vox isimli bir NFT koleksiyonu sahibidir. Ayrıca oyna-kazan mantığıyla geliştirilen bu projenin oyuncuları, NFT takaslarını güvenle gerçekleştirirler.

My Neighbor Alice (ALICE)

My Neighbor Alice, ünlü oyunlardan ilhâm alınarak geliştirilen ve kullanıcıların sanal adalar alabildiği blockhain destekli projedir. ALICE ise bu projeye ait tokendır. Kullanıcıların kendilerine ait eşyaları birer NFT değerine sahiptir ve bunları diğer oyuncularla takas edebilirler. Ancak bu takası yalnızca oyun içinde değil, diğer blok zincirlerde de gerçekleştirebilirler.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

doğru bilgiye ulaşmak - doğru habere ulaşmak - yalan haberle mücadele - sahte haberle mücadele - teyit.org

Doğru Haber ve Doğru Bilgiye Erişebilmek İçin Neler Yapmalıyım?

Fidye yazilimi korumasi

2022’nin En İyi 5 Fidye Yazılımı Koruması!