in

NFT Marketi Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

bybit nfti marketi nasil kullanilir

NFT Marketi Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Birçoğumuz NFT ve metaverse konusuyla yakından ilgileniyoruz. Bu yüzden de sık sık NFT marketi konusunda araştırmalar yapıyor neyin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Birçoğumuz NFT marketi üzerindeki işlem hacmi konusunda şüpheye düşerken birçoğumuz da komisyonlardan dert yanıyoruz.

İşte bugün NFT marketi seçmeden önce nelere dikkat etmeliyiz konusuna yakından değineceğiz. Böylelikle NFT marketi seçerken neyin ne kadar önemli olduğunu anlamış olacağız. Gelin içeriğimize hızlı bir giriş yapalım!

bybit-nft-marketi-nedir

NFT Marketi Seçmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Şimdi alt başlıklarla bu konuya kısa kısa değinelim ve NFT marketi seçmeden önce nelere dikkat etmeliyim? Sorusunun cevabı için güzel bir rehber oluşturalım! Ancak bu rehberimizin istenildiğinde kişi ya da kişiler tarafından çoğaltılabileceğini ve daha birçok etmenin eklenebileceğini hatırlatalım.

İşlem Hacmi:

Bir NFT platformu üzerinden herhangi bir NFT’yi satmak istediğinizde önemli olan o NFT’yi alacak kişinin ya da kişilerin olması. Eğer NFT platformu işlem hacmi oldukça düşükse bu NFT’nizin zor satılacağını ya da hiçbir zaman satılmayacağını gösterir. Bu yüzden NFT platformu ararken mutlaka o marketin işlem hacmini kontrol edin ve araştırın.

Güvenlik:

NFT platformları güvenlik konusu aslında internet güvenliği hatta kripto para güvenliği kadar önemli. Bu pazar alanı büyüdükçe tabii ki siber dolandırıcılar ve hackerlar da bu alana yöneliyor. Bu yüzden sadece kişisel güvenliği değil, platform güvenliğini de önemsemek gerekiyor. Bir NFT platformunu seçerken mutlaka güvenlik konusunda nasıl çalışmalar yaptıklarını inceleyin. Tabii tamamen platforma güvenerek güvenliğinizi kişisel olarak sağlamayı da unutmayın.

Komisyon:

Bir NFT platformu seçmeden önce göz önünde bulundurmamız gereken konulardan en önemlilerinden birisi de komisyon konusu. Çünkü bazı NFT platformları oldukça fazla komisyon kesebilir ve durduk yere paranızdan olabilirsiniz. Bu yüzden NFT platformlarının komisyon konularını mutlaka araştırmak gerekiyor.

nft nedir - nft hakkında - nft nasıl oluşturulur - lorentlabs - lorent research lab kripto para

İşlem ücreti:

Gas/Fee ödemek zorundayız. Ancak NFT’nizin hangi blokzincirde olduğunu bildiğinize göre ödeyeceğiniz gas/fee konusunda da kesinlikle bilginiz vardır. Örneğin Ethereum tabanlı bir NFT’nin satışında ya da alımında çok uçuk gas/fee ücretleri öderken AVAX ağındaki bir NFT’nin işlem ücreti için gözle görülmeyecek kadar bir gas/fee ödenir.

2022 en iyi NFT projeleri

Desteklenen Ağ:

Seçeceğiniz NFT marketinin hangi blokzincir türlerini desteklediğini öğrenmek oldukça işinize yarayacaktır. Birçok NFT platformu önceden sadece Ethereum’u desteklerken artık pazar daha da büyüdüğü için birçok blokzinciri desteklemeye başladı. Polygon, AVAX, Solana, BSC gibi birçok blokzincirini destekleyen NFT marketleri bulunuyor.

İlgili:

5/5 - (8 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Apple AirTag Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Apple AirTag Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

LEND AAVE Main 1 min 1

AAVE Coin nedir? Aave Projesi ve Avantajları nelerdir?