in

CryptoPunks Nedir? Bu NFT Koleksiyonunu Farklı Kılan Ne?

CriptoPunks nedir

Bu içeriğimizde: CryptoPunks nedir? CryptoPunks NFT koleksiyonunu farklı kılan nedir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

CryptoPunks nedir?

CryptoPunks, 2017 yılında Ethereum ağında Larva Labs tarafından geliştirilen bir NFT (non-fungible token) koleksiyonudur.

2017 yılında bedavaydı

Bu NFT koleksiyonu, en eski NFT koleksiyonlarından biridir ve bu alanda öncü olacak kadar geniş bir etkiye sahip olmuştur. 2017 yılında 10.000 adetle sınırlı olmak üzere üretilen bu NFT’lerin 9.000 tanesi ücretsiz olarak dağıtılırken; 1000 adeti de koleksiyonu oluşturan Larva Labs ekibine ayrılmıştır. 2017 yılında NFT’lere ilgi duyan kullanıcılar, sadece işlem ücreti ödeyerek bu NFT’lere sahip olabilmişlerdir. Kısa süre içinde 9.000 adet NFT’nin tamamı kullanıcılar tarafından alınmıştır. CryptoPunks NFT’lerinin arzı 10.000 ile sınırlıdır. Bununla birlikte şu an bu NFT’ler ancak sahiplerinden belirli bir ücret karşılığında satın alınabilir.

CryptoPunk NFT koleksiyonunu farklı kılan nedir?

Kısa süre içerisinde oldukça fazla ilgi gören ve geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşan CriptoPunk NFT’lerini farklı kılan bazı unsurlar vardır. Bunlar: Arzının kısıtlı olması ve ilk NFT örneklerinden biri sayılmasıdır. Bu durum koleksiyoncuların daha fazla ilgisini çekmektedir. CriptoPunk NFT’leri, 24×24 piksel tasarımlardır. Bu NFT’ler; maymun, zombi ve uzaylı gibi farklı tasarımlardan meydana gelmektedir. Ancak bu NFT’ler arasında uzaylı parçası çok az rastlanan bir tasarım olduğu için diğer parçalardan daha değerlidir. Ayrıca bu avatarlardan bazılarının şapkası ve piposu vardır. Çeşitli niteliklere sahip bu parçaların her biri benzersizdir.

En düşük Punk fiyatı 219 bin dolar!

Kısa süre içinde değeri milyon dolarları aşan bu NFT’lerin en ucuzu 219 bin dolardan satışa sunuldu. Ayrıca bugüne kadar en pahalı Punk ise bu yılın şubat ayında 23,7 milyon dolara satıldı. Bununla birlikte satışta olan NFT’lere yapılan teklifler her an değişebilmektedir, bu nedenle güncel tekliflere buradan www.larvalabs.com ulaşabilirsiniz.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAO2 1 1 1 2 1

DAO Nedir? DAO Nasıl Çalışır?

Herkes Kripto Parasını Satarsa Ne Olur?

Herkes Kripto Parasını Satarsa Ne Olur?