in

Fidye Yazılımına Karşı En İyi Koruma Sağlayan Programlar!

Fidye yazilimi korumasi

Fidye Yazılımına Karşı En İyi Koruma Sağlayan Programlar!

Bu içeriğimizde, fidye yazılımlarına karşı koruma sağlayan en iyi programlara yer verdik.

Fidye Yazılımına Karşı En İyi Koruma Sağlayan Programlar:

Siber saldırganlar, kötü niyetli bir yazılım ile cihazınızdaki verileri ele geçirir ve söz konusu verilerinize erişiminizi engellemek amacıyla onları şifreler. Bununla birlikte, verilerinize tekrar erişim sağlayabilmeniz için sizden para talep ederler. Ancak bir ödeme yapsanız bile verilerinize tekrar ulaşabileceğinizin bir garantisi yoktur. İşte bu saldırı türüne, fidye yazılımı saldırısı denir. Ancak fidye yazılımı koruması sağlayan programlar sayesinde bu saldırılardan kaçınmak mümkün.

Bitdefender Antivirus Plus

Bitdefender Antivirüs Plus, gerçekleşmek üzere olan fidye yazılımı etkinliklerini takip eder ve bunları engeller. Bununla birlikte, cihazlarınızda yer alan dosyalar için özel bir koruma sağlar ve bu dosyaların yetkisiz kişilerin eline geçmesini veya değiştirilmesini engeller. Ayrıca fidye yazılımı saldırısına uğramış olan dosyaları kurtarmak için de çalışır. Öte yandan VPN ve Aktif Takip Etme gibi hizmetler de sunmaktadır.

Panda Dome Advanced

Panda Dome, en gelişmiş fidye yazılımı koruma programlarından biridir. Yetkisi bulunmayan çeşitli programların özel dosyalarınıza erişmesini engeller. Bununla birlikte Panda Dome, güçlü bir güvenlik duvarı ve VPN hizmeti sunmaktadır. Ayrıca ebeveyn içerik filtresi de mevcut ve oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Windows, macOS ve android ile uyumlu çalışır.

Acronis Cyber Protect Home Office

Fidye yazılımı saldırılarına karşı güçlü bir koruma sağlayan Acronis, aynı zamanda bulut depolama hizmeti de vermektedir. Disk yedekleme ve geri yükleme işlemlerini yapabilir veya dosyalarınızı ve klasörlerinizi yedekleyebilirsiniz. Bununla birlikte Acronis, kötü niyetli URL’lere karşı koruma da sağlar. Ayrıca kullanıcılara 30 günlük bir deneme süresi sunar. Üstelik kullanıcılar, deneme süresi için kart bilgilerini girmek zorunda değildir.

Check Point ZoneAlarm

Davranış tabanlı bir fidye yazılımı koruması olan ZoneAlarm, bağımsız test laboratuvarlarından yüksek puanlar almıştır. Gerçekleşen fidye yazılımı saldırılarının önemli bir kısmını geri alabilen ZoneAlarm, aktif izleme özelliği sunmaktadır. Ayrıca ZoneAlarm, oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

Sophos Home Premium

Sophos Home, hem dosya şifreleyen fidye yazılımlarına hem de bütün sürücüyü şifrelemeye çalışan fidye yazılımı saldırılarına karşı koruma sağlar. Bununla birlikte, bu program ile 10 adede kadar cihazınızı takip edebilir ve verilerinizin güvenliğini sürdürebilirsiniz. Ayrıca yapılan uygulamalı testlere göre Sophos Home Premium, cihazlarınızı keylogger’lardan ve diğer birçok kötü niyetli yazılımdan korur.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maniaxnft-nedir

ManiaxNFT Nedir? AVAX ağındaki NFT Projesinin Detayları!

animal logic

Netflix Animasyon Stüdyosu Animal Logic’i Satın Alıyor