in

Chrome İçin En İyi VPN Uzantıları!

chrome vpn

Chrome İçin En İyi VPN Uzantıları!

Chrome VPN uzantıları, bazı sınırlamalar olsa da çevrimiçi gizliliği korumanın en basit yollarından biri olarak tercih ediliyor. Biz de bu içeriğimizde, Chrome için en iyi 5 VPN uzantısına yer verdik.

Chrome İçin En İyi VPN Uzantıları:

NordVPN

Chrome için NordVPN, reklam yazılımı ve webRTC engelleme hizmetleri sunar. Bununla birlikte NordVPN, en güncel Sanal Özel Ağ teknolojisini kullanır ve yüksek seviye koruma sağlar. Ayrıca çeşitli gizlilik planları sunan bu VPN hizmeti, çoklu atlama ve Tor bağlantısı hizmeti de verir. WireGuard VPN teknolojisini kullanan NordVPN hakkında detaylı bilgilere ise buradan ulaşmanız mümkün.

Surfshark VPN

WebRTC ve reklam engelleme hizmetleriyle Surfshark, en iyi Chrome VPN uzantıları arasında yer alır. Bununla birlikte, aylık ücreti pahalı sayılsa da oldukça geniş bir gizlilik hizmeti sağlar. Ayrıca Surfshark, kullanıcılar için sınırsız cihaz bağlantısı özelliği sunuyor. Kullanıcılar, tek bir hesap ile sınırsız sayıda cihazda bu hizmetten faydalanabilirler.

TunnelBear VPN

TunnelBear, rakiplerinden daha az özelliğe sahip olsa da en iyi Chrome VPN uzantılarından biridir. Ayrıca TunnelBear VPN, ilk kez VPN kullanacaklar için en uygun VPN hizmetlerinden biridir. Kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Bununla birlikte, yüksek gizlilik politikaları, dost canlısı güzel bir tasarım ve ekonomik olması gibi özellikler bu VPN hizmetinin diğer avantajları arasında yer almaktadır.

ExpressVPN

ExpressVPN’nin Chrome uzantısı, yalnızca masaüstü uygulamasında açılır. Ancak bunun dışında diğer VPN özelliklerini eksiksiz bir şekilde sunar. Bununla birlikte ExpressVPN, geniş ve güçlü bir sunucu ağına sahiptir. Ayrıca gelişmiş gizlilik ve güvenlik uygulamaları sunan bu program, eş zamanlı 5 VPN bağlantısına izin verir. Ancak çoklu atlama bağlantı özelliği yoktur ve ücret olarak diğer VPN hizmetlerinden biraz pahalıdır.

Private Internet Acces

Private Internet Acces, diğer Chrome VPN uzantıları gibi webRTC ve reklam engelleme özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte, gelişmiş ağ ayarlarına ve kusursuz sayılabilecek bir arayüze sahiptir. Ayrıca 10 eş zamanlı bağlantı ve çok sayıda sunucu konumu hizmetleri de sunan bu program, oldukça iyi tasarlanmış bir uygulamaya sahiptir.

WebRTC Nedir?

WebRTC, Web Real Time Communication yani Gerçek Zamanlı Web İletişimi anlamına gelir. Web tarayıcıları ve uygulamalara API’ler aracılığıyla gerçek zamanlı iletişim sağlayan açık kaynaklı bir projedir. Örneğin, tarayıcınız bir fotoğraf veya videoyu gerçek zamanlı olarak başka bir uygulamaya iletebilir. Üstelik bu aktarım için herhangi bir eklenti kurmanıza gerek kalmaz. WebRTC, tarayıcınız ile web siteleri arasında bir iletişim kanalı kurar ve verileri bu kanaldan iletir. Ancak bu veriler arasında IP adresiniz gibi özel bilgiler de yer alır. Bu nedenle WebRTC, iyi yanları olsa da güvenlik açısından risk taşır. İçeriğimizde yer verdiğimiz Chrome VPN uzantıları, WebRTC servisini engeller ve söz konusu riski ortadan kaldırır.

İlgili:

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gunster-metaverse-gsts-2

Bybit’ten Türkiye Kullanıcılarına Özel 5.000 GSTS Hediye!

maniaxnft-nedir

ManiaxNFT Nedir? AVAX ağındaki NFT Projesinin Detayları!