in

NordVPN ve Surfshark Karşılaştırması!

NordVPN Surfshark

NordVPN ve Surfshark Karşılaştırması!

Gizliliğe ve güvenliğe önem veren internet kullanıcıları için bir VPN seçimi yapmak zor olabilir. Bu seçimi biraz kolaylaştırmak adına; en iyi VPN’ler arasında yer alan NordVPN ile Surfshark VPN hizmetleri arasındaki farklara ve benzerliklere değindik.

NordVPN ve Surfshark Karşılaştırması!

Öncelikle söz konusu her iki VPN de aslında aynı şirkete aittir. Ancak aralarında bazı önemli farklar mevcuttur.

NordVPN ve Surfshark VPN Maliyeti

Bu iki VPN hizmetinin aylık üyelik ücretleri arasında yaklaşık 1 dolar fark var. NordVPN’nin aylık üyelik ücreti 11.99 dolar iken Surfshark VPN’nin aylık üyelik ücreti 12.95 dolardır. Ancak yıllık üyelik ücretlerinde ciddi bir indirim söz konusudur. Yıllık abonelikler için Surfshark, aylık yalnızca 2.49 dolar alır. NordVPN ise yıllık aboneliğe özel her ay için 4.99 dolar ister. Ayrıca her iki VPN hizmeti de 30 günlük ücretsiz deneme imkânı sunar.

Cihaz Desteği

Üye olduğunuz VPN hizmetinin tüm cihazlarınızda çalışması ve bazı cihazlarınızda eş zamanlı bağlantıya izin vermesi çok önemlidir. Bununla birlikte, hem NordVPN hem de Surfshark VPN; Android, iOS, Linux, macOS ve Windows’u destekler. Ancak eş zamanlı bağlantı izni konusunda her iki hizmet arasında fark vardır. NordVPN, tek bir hesapla eş zamanlı altı cihaza kadar izin verir. Ancak Surfshark, eş zamanlı bağlantı sayısında herhangi bir sınırlama koymaz.

Gizlilik Özellikleri

VPN’lerin en önemli ek gizlilik özelliklerinden bazıları: Bölünmüş tünelleme, çoklu atlama ve Tor ağına erişimdir.

  • Bölünmüş tünelleme, hangi uygulamaların güvenli ağdan ve hangilerinin normal ağ bağlantısı üzerinden geçmesi gerektiğini belirler. Bu özellik, film akışı ve oyun oynama gibi daha düşük riskli etkinlikler için faydalıdır. Hem NordVPN hem de Surfshark VPN, bölünmüş tünelleme özelliğini destekler.
  • Çoklu atlama özelliği, internet trafiğinizi tek sunucu yerine iki VPN sunucusu üzerinden yönlendirilmesini sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, trafiğinizin güvenli yolda olduğuna dair daha fazla güvenceye sahip olmanızı sağlar. Bununla birlikte, hem NordVPN hem de Surfshark VPN çoklu atlama özelliğine sahiptir.
  • Surfshark VPN, Tor’a erişim sağlamaz ancak NordVPN sağlar.

Sunucu Konumları

Sunucu konumlarının sayısı, seçim yapılabilecek çok sayıda ülkenin olması bakımından önemlidir. Konum sayısının fazla olması sayesinde mevcut konumunuzu taklit edebileceğiniz çok daha fazla seçeneğiniz olur. Bununla birlikte, bir seyahat esnasında yakınınızda bir sunucu bulma ihtimaliniz de daha yüksek olur. VPN sunucusuna olan yakınlığınız, programdan daha yüksek verim almanızı sağlar. NordVPN’nin, 59 ülkede sunucusu var. Ancak Surfshark VPN’nin tam 95 ülkede sunucuları var. Bu açıdan NordVPN’yi oldukça geride bırakıyor.

Değerlendirme:

Her iki VPN hizmeti de genel olarak aynı özellikleri sunuyor. Ancak sizin için bir VPN hizmetinin Tor’a erişim sağlaması çok önemliyse, bu noktada NordVPN daha avantajlıdır. Öte yandan, sunucu konumu sayısı ve aynı hesapla sınırsız bağlantı izni vermesi bakımından Surfshark VPN öndedir. Özellikle geniş aileniz veya çok sayıda cihazınız varsa, eş zamanlı bağlantı konusunda Surfshark daha verimli bir tercih olacaktır. Bu unsurlar dışında genel olarak birbirine benzeyen bu VPN hizmetleri zaten aynı şirkete aittir. Bu noktada önemli olan tamamen sizin ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin hangi programda yer aldığıdır.

İlgili:

4.9/5 - (7 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seri-katil-belgeselleri-netflix

Seri Katil Belgeselleri: En İyi Netflix Belgeselleri!

mainnet hakkinda bilgiler

Mainnet Hakkında Bilgiler! (Güncel 2022)