in

Çevrimiçi Riskinizi Azaltın: Parola Yönetimi İçin En İyi Uygulamalar!

Password 1

Çevrimiçi Riskinizi Azaltın: Parola Yönetimi için En İyi Uygulamalar!

Parola yöneticileri, bir oturum açtığınız bütün hesapları çevrimiçi tehlikelere karşı koruyan programlardan biridir. Bir şifre yöneticisi, web sitesi ve uygulamalar için kimlik bilgilerini depolamanın yanı sıra hangi hesaplarınızın zayıf bir parolaya sahip olduğunu tespit etmenizi sağlar. Bununla birlikte, bu zayıf şifreleri daha güçlü bir parola ile değiştirmenize olanak tanır. Bütün hesaplarınızda aynı şifreyi kullanmak oldukça risklidir, bu nedenle parola yöneticileri; bütün hesaplarınızda aynı şifreyi kullanmamanız için benzersiz şifreler oluşturmanıza yardım eder. Biz de bu içeriğimizde: Parola yönetimi için en iyi uygulamalara yer verdik.

Çevrimiçi Riskinizi Azaltın: Parola Yönetimi için En İyi Uygulamalar:

Keeper Password Manager & Digital Vault

Keeper Password, kullanıcıların platformlar ve tarayıcılar için kullanabilecekleri yüksek seviye güvenlik sunan bir parola yöneticisidir. Bununla birlikte Keeper, çeşitli platformlar ve uzantılar arasında tam bir senkronizasyon sağlar. Çok faktörlü kimlik doğrulama hizmeti sunan bu parola yöneticisi, kullanıcıların isteğine bağlı olarak güvenli dosya depolama ve mesajlaşma hizmeti de sunmaktadır. Ayrıca Keeper, şifrelerin ve dosyaların tam geçmişini saklama özelliğine de sahiptir. Öte yandan bu parola yöneticisinin olumsuz sayılabilecek tek yönü, ücretsiz sürümün oldukça sınırlı olmasıdır.

1Password

1Password, bütün hesaplarınıza ait parolaları ve kişisel verileri senkronize eder. Windows, macOS, Linux, Android ve iOS için uygulamalar sunan 1Password, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Bununla birlikte, en iyi şifre organizasyon sistemlerinden birine sahip olan Password, kullanıcılar için çok faktörlü kimlik doğrulaması hizmetini de desteklemektedir. Ayrıca uygulama 14 günlük deneme süresi sunar ancak kalıcı bir ücretsiz sürüm mevcut değildir.

Zoho Vault

Oldukça kolay bir kullanım özelliğine sahip olan Zoho Vault, kullanıcılara sınırsız parola depolama alanı sunar. Bununla birlikte Zoho Vault, ekipler için esnek iş planları sunarken; bireyler için de ücretsiz planlar sunmaktadır. Bu parola yöneticisi, Windows, macOS, Android ve iOS cihazlarında tam eşitleme sağlar. Ayrıca çok faktörlü kimlik doğrulamasını destekleyen bu parola yöneticisini tüm tarayıcılarda kullanabilirsiniz ve tarayıcılardan parolaları içe aktarabilirsiniz. Çok sayfalı oturum açma işlemlerini de destekleyen Zoho, web formu doldurma özelliğine sahip değildir.

Dashlane

Kullanıcıların akıllı parola yönetimini son derece kolaylaştıran Dashlane, tamamen güvenliğe odaklı unsurlar içerir. Kullanıcılar, bütün cihazlarında kimlik bilgilerini senkronize edebilir ve tam şifre geçmişini koruyabilir. Bununla birlikte Dashlane, VPN koruması da içermektedir. Ayrıca güvenlik ihlâlinin gerçekleştiği hesaplar için de Dark Web’i tarar. Ancak kullanıcıların bütün bu özelliklerden faydalanabilmesi için pahalı sayılabilecek bir ücreti gözden çıkarmaları gerekmektedir.

LastPass

Kullanımı kolay parola yöneticilerinden biri olan LastPass, platformlar arasında senkronizasyon, çok faktörlü kimlik doğrulaması, güçlü parola raporu ve karanlık web taraması gibi önemli hizmetler sunmaktadır. Bununla birlikte ücretsiz, premium ve aile olmak üzere üç farklı plan sunan LastPass, ücretsiz sürümde standart özellikler vadeder ve senkronizasyonu sınırlı tutar. Kullanıcılar, premium planında ise bütün özelliklerden faydalanabilirler.

Bitwarden

Açık kaynaklı bir parola yöneticisi olan Bitwarden, kullanıcıların bir parola yöneticisinden beklediği özellikleri neredeyse eksiksiz bir şekilde sunmaktadır. Ücretli ve ücretsiz katmanlardan oluşan Bitwarden, ücretsiz katmanda kullanıcılara standart özellikler sunarken; uygun ücretli katmanda ise güvenlik ve depolama araçları eklemektedir. Ancak ücretli katmanda kullanıcılar, yalnızca 1 GB şifreli depolama alanına sahip olmaktadır.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Documentary Streaming

En İyi Belgesel Hizmetleri!

phone

Akıllı Telefonunuzu Yok Eden 5 Kötü Alışkanlık!