in

Netflix Animasyon Stüdyosu Animal Logic’i Satın Alıyor

animal logic

Netflix Animasyon Stüdyosu Animal Logic’i Satın Alıyor

2022’nin ikinci çeyreğinde 970 bin abonesini kaybeden ve yılın üçüncü çeyreğinde bu kaybı geri almak isteyen Netflix, ünlü animasyon stüdyosunu satın alma girişimlerine başladı.

Netflix Animasyon Stüdyosu Animal Logic’i Satın Alıyor

Netflix, Avustralya merkezli animasyon ve görsel efekt stüdyosu olan Animal Logic’i satın alacağını duyurdu. Disney Plus gibi rakip platformlar bu alandaki gelişmelerini sürdürüyor. Netflix de animasyon listesini güçlendirmek için böyle bir satın alıma gideceğini açıkladı. Bununla birlikte, satın alım işlemlerinin bu yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

Animal Logic

Avustralya Sidney merkezli bir animasyon stüdyosu olan Animal Logic, endüstrinin önde gelen şirketlerinden biridir. Ayrıca Kaliforniya’da da ofisleri bulunan şirket, yeni stüdyolar kurmak için çalışmalarına devam ediyor. Animal Logic yapımları arasında: The Matrix Resurrections, Peter Rabbit, Happy Feet ve The Lego Movie yer alıyor.

Yeni animasyonlar için ilk ortaklığı kurdular

İki şirket, 2023 yılında gösterime girecek animasyon filmleri için de anlaştı. Bununla birlikte, “The Magician’s Elephant” ile “The Shrinking of Treehorn” gösterime girecek animasyon filmleri arasında yer alıyor.

Netflix’in konuyla ilgili açıklamaları

Netflix stüdyo operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı Amy Reinhard, satın alma girişimini şu sözlerle ifade etti:

“Netflix, son birkaç yıldır animasyona yatırım yapıyor. Bu, birinci sınıf bir animasyon stüdyosu oluşturma taahhüdümüzü daha da güçlendiriyor. Animal Logic, dünya çapındaki üyelerimizi daha iyi eğlendirebilmemiz için mevcut işimizi güçlendirecek ve animasyon alanındaki uzun vadeli kapasitemizi artıracak yenilikçi teknolojiye sahip lider bir animasyon stüdyosu.”

1 milyona yakın üye kaybı

Bir süredir ciddi bir üye kaybı yaşayan Netflix, bunun önüne geçmek için birtakım çalışmalara başlamıştı. Ayrıca platform, geçtiğimiz günlerde kendi tarihinde ilk defa reklam destekli abonelik sunmaya hazırlandıklarını dile getirmişti. Bununla birlikte, Microsoft’la geliştirilecek olan bu üyelik planı ile abonelere daha uygun fiyatlı bir plan sunarak üye kaybının önüne geçmek ve yeni kullanıcıların platforma üye olması hedeflendi. Ancak bununla sınırlı kalmamak ve olabildiğince çok kullanıcının ilgisini çekmek isteyen popüler dijital yayın platformu, bir de animasyon stüdyosu satın almaya karar verdi. Ancak platformun bu anlaşmalarla eski zirvesine tekrar ulaşıp ulaşmayacağını ise zaman gösterecek.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fidye yazilimi korumasi

Fidye Yazılımına Karşı En İyi Koruma Sağlayan Programlar!

TVK coin

Terra Virtua Kolect Nedir? TVK Hakkında Detaylar!