in

Netflix Bilim Kurgu Dizileri! İşte Önerilerimiz!

netflix

Netflix Bilim Kurgu Dizileri! İşte Önerilerimiz!

İzleyicilerin en sevdiği dizi türlerinden biri bilim kurgudur. Günlük yaşamın dışına çıkarak; izleyicilere alternatif bir gerçeklik sunan ve çoğunlukla ufuk açıcı bir niteliğe sahip olan bilim kurgu dizilerine olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Bu içeriğimizde: Dijital yayın platformu Netflix’te yer alan ve en beğenilen bilim kurgu dizileri arasından 5 dizi önerisine yer verdik.

Netflix bilim kurgu dizileri:

1) Black Mirror

Black Mirror, Netflix’in bilim kurgu türünde en çok izlenen dizilerinden biridir. 8.8 IMDb puanına sahip olan dizi, beş sezondan oluşmaktadır. Bununla birlikte dizinin her sezonu, farklı bir olay örgüsüne, oyunculara ve yönetmene sahiptir. Bu sayede isteyen izleyiciler dizinin herhangi bir sezonundan izlemeye başlayabilir. Ayrıca aynı zamanda distopik/gerilim türünde bir dizi olan Black Mirror: Şaşırtıcı bir hızla gelişen teknolojinin insan yaşamına olan etkilerini konu alıyor.

2) Altered Carbon

Netflix platformundaki en beğenilen bilim kurgu dizilerinden biri de Altered Carbon olmuştur. 8.0 IMDb puanına sahip olan dizi, 2 sezon 18 bölümden oluşmaktadır. Bununla birlikte Altered Carbon; Günümüzden yüzyıllar sonrasında teknolojinin gelebileceği en ürpertici noktalardan birini gösteriyor. Bundan yüzyıllar sonrasındaki bir gelecekte; insan bedenlerinin ve ruhlarının birbiriyle değiştirilebildiği, bu sayede toplam yaşam süresinin artırılmaya çalışıldığı bir zaman dilimi anlatılıyor.

3) DARK

Uzun bir zamandır gündemde olan ve çok izlenen bir bilim kurgu dizisi de Dark’tır. 8.7 IMDb puanına sahip olan dizi; Almanya’nın bir kasabasında kaybolan bir çocuğun öyküsüyle başlamaktadır. Ancak 3 sezondan oluşan bu dizinin bölümleri ilerledikçe; zaman, mekân ve olaylar birbiriyle karıştırılabildiği için oldukça dikkat istiyor.

4) Stranger Things

Stranger Things, Netflix’in gelmiş geçmiş en beğenilen bilim kurgu dizilerinden biri olmuştur. 8.8 IMDb puanına sahip olan ve 3 sezondan oluşan bu dizi; küçük bir kasabada bir çocuğun kaybolmasının ardından meydana gelen gizemli olayları konu almaktadır.

5) Snowpierce

Snowpierce, Netflix’in en sevilen bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır. 3 sezondan oluşan bu dizinin konusu: Küresel ısınmadan dolayı bütün dünyayı buzullar kaplar. Bununla birlikte hayatta kalan son insanlar, dünyanın çevresinde dolaşan Snowpierce isimli bir trende yaşamaktadırlar. Ancak bu trenin içinde kalan insanlar arasında sosyal çatışmaya dayalı bir mücadele başlar.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gmt-coin-nedir

GMT Coin Nedir? GMT Nereden Alınır?

twitter-depresyon

Yapay Zeka: ‘Twitter’da 10 Kullanıcıdan 9’u Depresyonda!’