in

Kaspersky VPN Secure Connection – Turbo VPN Karşılaştırması!

kaspersky vpn - opera vpn - nordvpn - vpn güvenli mi - neden vpn kullanmalıyım - opera
kaspersky vpn - opera vpn - nordvpn - vpn güvenli mi - neden vpn kullanmalıyım - opera

Kaspersky VPN Secure Connection – Turbo VPN Karşılaştırması!

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ve ileride daha da fazla duyacağımız bu iki büyük şirketin VPN hizmetlerini karşılaştırmak istedik. Bu karşılaştırmaları sizler de kendi cihazlarınızda (telefon, tablet, bilgisayar, TV vb.) yapabilir, sonuçlarda herhangi bir hata – yanlış varsa bize bildirebilirsiniz. Web sitemiz üzerinde yaptığımız karşılaştırmalar kesinlikle birçok kez test edilmiş ve birçok kişi tarafından kontrol edilmiştir. Bu bağlamda karşılaştırmalarda 0 hata politikasını izlemekteyiz. Şimdi karşılaştırmamıza geçelim! 

Bu karşılaştırmanın birçok alt başlığı olacak. Bu alt başlıklarda en iyi olan ürüne 1 puan vereceğiz. Karşılaştırmanın sonucunu açıklarken de bu puanları toplayacak ve kazananı ilan edeceğiz.

Hız!

Turbo VPN ile normal internetimize bağlandığımızda (test denemesi için) oldukça hızlı bağlandığını gördük. Fakat her ne kadar hızlı bağlantı sağlarsa sağlasın ne yazık ki internet hızımızı düşürdüğünü gördük. Tabi ki bu farklı internet servis sağlayıcılarında farklı cevaplar bulabileceğiniz bir özellik. Fakat sürekli kullandığınız bir internette bu VPN hizmetini kullanacaksanız kesinlikle hızını test etmeniz gerekiyor. Kaspersky VPN Secure Connection uygulamasını test ettiğimizde ise yine bağlanırken hiçbir problem ile karşılaşmadık. Hız konusunda ise bizi olağan bir hız karşıladı. Fakat hız başlığında şunları da denemek istedik: Netflix, Amazon Prime Video ya da Hulu, BBC iPlayer gibi uygulamalarda yakalanıyorlar mı? Turbo VPN ne yazık ki sadece BBC iPlayer’da aktif olarak çalıştı. Kaspersky VPN ise oldukça hoş bir şekilde her platformda aktif bir şekilde çalışan nadir uygulamalardan.

Kill Switch!

2014 yılında kurulan Turbo VPN ne yazık ki Kill Switch özelliği sunmuyor. Kaspersky VPN Secure Connection uygulaması ise son güncellemesi sayesinde Kill Switch özelliği sunan nadir VPN uygulamalarından birisi. Bu alt başlıktaki 1 puanımızı da Kaspersky VPN alıyor.

kaspersky vpn secure connection lorentlabs
Kısa bir süreliğine %70 indirimli olan VPN uygulamasını incelemek için görsele tıklayın. Hızlı, güvenilir, kayıt tutmayan ve ucuz bir VPN!

Kayıt Tutma!

Turbo VPN ne yazık ki sizlere reklamlar gösterirken aynı zamanda kayıt da tutar. Kayıt tutması, sizlere oldukça üzücü ve kötü tecrübeler yaşamanıza neden olabilir. Eğer bir VPN kullanacaksanız kayıt tutmayan VPN hizmetlerini kullanmanızı öneririm. Kaspersky VPN Secure Connection sıfır kayıt politikasını izliyor. Bu noktada oldukça güvenilir ve itibarı olan bir şirket. Buradaki 1 puanı da Kaspersky VPN kazanıyor.

Arayüz ve Kullanım Kolaylığı!

Her iki uygulamanın da arayüzü oldukça hoş ve güzel. Her ikisinde de basit bir şekilde aktif kurulum yaparken kurulum sonrasında da her şeye neredeyse birkaç tık ile ulaşabiliyorsunuz. Bu alt başlıkta verebileceğimiz puan maalesef yok. Çünkü ikisi de oldukça başarılı. Ya da şöyle yapabiliriz: İkisine de birer puan!

Torrent!

Bu alt başlık kesinlikle en kısa alt başlık olacak. Çünkü her iki VPN uygulamasında da torrent desteği yok!

Müşteri Desteği!

Turbo VPN ne yazık ki Türkçe olarak destek sunmuyor. Problemlerinizi ya da yaşadığınız sorunları İngilizce olarak belirtmek zorundasınız. Bu destek konusunda ise maalesef %100 bir başarı sağlayabilmiş değiller. Peki Kaspersky VPN Secure Connection uygulaması bu konuda ne kadar iyi? Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya kanallarından hızlı bir şekilde Türkçe olarak görüşme gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu görüşmelerde eğer sorun çözülmezse araya teknik destek ekibi giriyor ve yine onlarla da Türkçe görüşmeler gerçekleştirip problemi ya da sorunu ortadan kaldırabiliyorsunuz. Bu yüzden Müşteri Desteği alt başlığının 1 puan kazananı Kaspersky VPN Secure Connection oluyor.

kaspersky lorentlabs - kaspersky vpn - kaspersky antivirüs- android
Android cihazınızın güvenliğini önemsiyorsanız üstteki görsele tıklayarak güvenliğiniz için inceleme yapın.

Uygulamalar!

Turbo VPN; Windows, macOS, iOS ve Android’de mevcut. Kaspersky VPN’de aynı işletim sistemi ve mobil uygulamalar da var. Bu alt başlıkta iki ürün de baş başa diyebiliriz!

Güvenlik!

Güvenlik konusunda Turbo VPN gerçekten bir hayal kırıklığı. Çünkü bir tane bile ekstra güvenliği özelliği mevcut değil. Özel DNS ayarı ya da kill switch gibi ekstra özellikler olmadığında bir VPN her zaman çöptür. Bu konuda Kaspersky, kullanıcılarının yorumlarını ve isteklerini kesinlikle dikkate alıyor. Çünkü kill switch, sunucu sayısı artırma gibi ek özellikleri geçtiğimiz aylarda aktif bir hale getirdi. Bu da Kaspersky VPN Secure Connection uygulamasını daha güvenli kılar. 

Fiyatlandırma!

Turbo VPN ile Kaspersky VPN Secure Connection arasında beklediğimiz gibi bir fiyat farkı mevcut. Turbo VPN sunduğu özelliklere göre oldukça pahalı. Kaspersky VPN uygulaması şu an %70 indirim ile ilk ay 8 TL’ye alabilirsiniz. Fakat yıllık alımda daha uygun bir fiyat bunu gözden kaçırmamanızı dileriz. Ayrıca 5 cihazda kullanmanız mümkün. Fiyatları karşılaştırdığımızda Kaspersky oldukça makul bir fiyat sunuyor.

Sonuç!

Alt başlıkları tek tek incelediğimizi ve test ettiğimizi belirtmek isterim. Bu noktada herhangi bir hata ya da yanlış yapmadığımızdan da emin olduğumuzu bildirmek oldukça güzel. Tabi ki sizler de testlerinizi veya denemelerinizi hemen aşağıdan bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Bu bizim hem motivasyonumuzu artırır hem de yanlışlarımızı/hatalarımızı görmemizi sağlar.

Farklı bir içeriğimizi okumak için hemen buraya tıklayabilirsiniz. Kaspersky VPN ürününü incelemek ve %70 indirimden faydalanmak için buraya bakmayı unutmayın: http://kas.pr/134j 

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

atari oyunları - oyun - lorentlabs oyun - iphone oyunları - windows oyunları

iPhone, Windows ve Android’deki En İyi Old Mobil Oyunlar!

tiktok drake backonstage haber

TikTok Videolarıma Müzik Eklemek İstiyorum: Tiktok Müzik Ekleme!