in

Bitcoin ile Ödeme Kabul Eden Büyük Şirketler!

BTC

Bitcoin ile Ödeme Kabul Eden Büyük Şirketler!

Bitcoin, merkeziyetsiz eşler arası para transferlerine olanak tanıması, kurumlara ihtiyaç duymadan kullanıcıların düşük işlem ücretli, hızlı ve güvenli transferler gerçekleştirmesini sağlaması bakımından yeni bir çığır açmıştır. Bundan dolayı zaman içerisinde dünyaca ünlü şirketler tarafından bir ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Biz de bu içeriğimizde; BTC’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul eden bazı önemli şirketlere yer verdik.

Bitcoin ile Ödeme Kabul Eden Büyük Şirketler:

PayPal

En büyük online ödeme sistemlerinden biri olan PayPal, aktif olarak 2021 yılından itibaren bazı şirketlere Bitcoin ile ödeme kabul etme desteği sağladı. Bununla birlikte PayPal, kullanıcıların BTC alım-satım işlemleri gerçekleştirmesine imkân tanıyor. Ancak kullanıcılar, BTC’nin yanı sıra ETH ve LTC gibi kripto para birimleriyle de alım satım işlemi gerçekleştirebiliyor.

Microsoft

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft; uzun bir zamandır Bitcoin ile ödeme kabul eden önemli şirketlerden biridir. Microsoft hizmetleri için BTC ile ödeme yapabilirsiniz. Bununla birlikte Xbox Live, çeşitli Microsoft oyunları ve diğer uygulamalar için de Bitcoin ile ödeme yapma imkânı mevcut.

Starbucks

2020 yılından beri birçok ülkede Starbucks şubelerinden Bitcoin ile kahve satın almak mümkün. Kullanıcılar, Starbucks mobil uygulamasına BTC yükleyip Starbucks şubelerinden kahve satın alabilirler.

Twitch

Popüler video yayın platformlarından biri olan Twitch de uzun zamandır kripto para birimleriyle ödeme kabul eden şirketlerden biridir. Bununla birlikte kullanıcılar, BTC’nin yanı sıra ETH, BCH, XRP, USD ve BUSD ile ödeme yapabilirler.

Whole Foods

Büyük bir market zinciri olan ve yakın zamanda Amazon tarafından satın alınan Whole Foods; bir süredir kripto para birimleriyle ödeme kabul eden yapılardan biridir.

Home Depot

En büyük yapı malzemeleri şirketlerinden biri olan Home Depot; Flexa ödeme servisi aracılığıyla kullanıcıların Bitcoin ile ödeme yapmasına imkân tanıyor.

Hatırlatma: Ancak BTC ile ödeme kabul eden şirketler, kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kabul edildiği ülkelerde bu ödeme sistemini destekler. Diğer hiçbir ülkede bu ödeme yöntemini kabul etmemektedirler.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.   

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

QNT coin nedir

QNT Coin Nedir? Quant Network Özellikleri Nelerdir?

kripto para cuzdan turleri

Kripto Para Cüzdan Türleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler!