in ,

QNT Coin Nedir? Quant Network Özellikleri Nelerdir?

QNT coin nedir

QNT Coin Nedir? Quant Network Özellikleri Nelerdir?

Bu içeriğimizde: Quant Network nedir? QNT nereden satın alınır? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara yer verdik.

QNT coin nedir?

QNT Network, daha hızlı ve güvenli bir çalışma için dağıtık defter teknolojisiyle çalışan projeleri birbirine bağlamak amacıyla geliştirilen bir blockchain projesidir. Bununla birlikte QNT coin, bu projenin yerel kripto para birimidir.

Quant Network özellikleri nelerdir?

  • Bu proje, merkeziyetsiz uygulamaları ve blockcahin ağlarını birbirine bağlamayı amaçlar. Böylece evrensel birlikte çalışabilirlik sunmak ister.
  • Geliştiriciler, QNT ağı aracılığıyla merkeziyetsiz finans uygulamaları geliştirebilirler. Ayrıca QNT, bu uygulamaların ölçeklenebilir ve güvenli bir yapıda olması için destek verir.
  • Bu proje, Dağıtık Defter Teknolojisiyle çalışan bütün projelerle birlikte çalışabilirlik sağlar. Bu projelerin birbiriyle güvenli ve düşük işlem maliyetli takas işlemleri gerçekleştirmesini sağlar.
  • Geliştiricilerin, Overledger aracılığıyla geliştirdikleri merkeziyetsiz ve çoklu zincir özelliğine sahip uygulamalar mApp olarak isimlendirilir. Ancak mApp oluşturmak isteyen geliştiricilerin QNT tokenleri olmak zorundadır.

Overledger nedir?

Overledger, DLT’lerin (Dağıtık Defter Teknolojisi) yeni bir altyapıya gereksinim duymadan; hızlı, güvenli ve daha düşük maliyetli bir şekilde birbirlerine entegre edilmelerini sağlayan bir API ağ geçididir. Yani Overledger, bir sistemi eski ya da yeni olan başka bir ağa veya DLT’ye bağlamak yoluyla küresel birlikte çalışabilirlik vadeder.

DLT nedir?

Dağıtık Defter Teknolojisi, kullanıcı verilerinin belirli parçalara bölünüp şifrelenerek çeşitli ağlarda depolanmasını sağlayan bir teknolojidir. Dağıtık defter teknolojisi, kullanıcı verilerinin tek bir sunucu yerine farklı sunuculara dağıtımını sağlar. Bu nedenle siber saldırı gerçekleştirmek isteyen saldırganların bu sunucuların hepsine saldırıda bulunması gerekir ki bu gerçekleşmesi çok güç bir olasılıktır. Distributed Ledger Technology, kullanıcılar için hem hız açısından hem de güvenlik bakımından avantaj sağlamaktadır.

Quant Network kurucusu kimdir?

Bu proje 2018 yılında Gilbert Verdian ve Dr. Paolo Tasca tarafından geliştirilmeye başlanmıştır.

QNT gelecekte ne vadediyor?

Bu proje; blok zincirlerinin ve merkeziyetsiz uygulamaların bir araya gelmesini sağlayıp güçlü bir ekosistem yaratmak istemesiyle önemli bir adım atmıştır. Bununla birlikte geliştiricilerin Overledger sistemi aracılığıyla merkeziyetsiz uygulamalar geliştirebilmesi ve bunun için oldukça düşük işlem ücreti ödemeleri gibi avantajlar da sağlamaktadır. Mevcut özelliklerinden dolayı projeye ait QNT tokenin de değer kazanması öngörülmektedir.

QNT nereden satın alınır?

Bu tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Bybit, Coinbase, KuCoin ve Gate.io.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 bitcoin kac satoshi 2

Proof of Work Nedir? Proof of Stake ile Farkları Nelerdir?

BTC

Bitcoin ile Ödeme Kabul Eden Büyük Şirketler!