in ,

ZRX Coin Nedir? 0x Projesinin Özellikleri Nelerdir?

zrx coin nedir 0x coin

Bu içeriğimizde: ZRX coin nedir? 0x projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

ZRX coin nedir?

ZRX coin, Ethereum ağı destekli merkeziyetsiz uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını sağlayan 0x projesine ait bir kripto paradır.

0x projesinin özellikleri nelerdir?

  • Kullanıcılar 0x protokolü sayesinde, ethereum ağı tarafından desteklenen akıllı kontratlar oluşturarak merkeziyetsiz platformlar kurabilirler.
  • 0x, kullanıcıların merkezi borsaların olumsuz yönlerinden etkilenmemeleri için merkezi olmayan borsaların geliştirilmesine destek vermeyi amaçlamaktadır. Bununla birlikte, 0x protokolü aracılığıyla gerçekleşecek olan işlemler öncelikle blokzincirinin dışında kaydedilir. Daha sonra işlem gerçekleşeceği sırada blokzincire aktarılır.
  • Açık bir protokol özelliğinde olan 0x, kullanıcıların eşler arası (P2P) sistemiyle işlemler gerçekleştirmelerini sağlar.
  • Bu proje, kendi protokolü aracılığıyla oluşturulan merkeziyetsiz platformlardan herhangi bir ücret almamaktadır. Ancak kurulan bu merkeziyetsiz platformlar, gerçekleşen işlemler için ücret isteyebilmektedir.
  • Platformun kripto parası olan ZRX, ERC-20 standardında bir tokendir. Kullanıcılar ZRX tokeni, işlem ücretlerinde kullanabilirler. Ayrıca ZRX, yönetişim tokeni olarak da işlev görmektedir. ZRX tokenine sahip olan kullanıcılar, protokolde söz hakkına sahip olabilirler.

0x protokolünün kurucuları kimdir?

0X projesi, 2016 yılında Will Warren ile Amir Bandeali tarafından geliştirilmiştir. Bununla birlikte, 2017 yılında gerçekleşen ICO etkinliği neticesinde çeşitli şirketlerden 24 milyon civarında fon toplamışlardır.

ZRX gelecekte ne vadediyor?

0x protokolü, kullanıcıların merkeziyetsiz borsaların avantajlarından yararlanması için girişimcileri desteklemesi, işlem ücretlerinde sağladığı kolaylık ve peer to peer sistemiyle kullanıcılara güvenli işlemler sunması gibi önemli özelliklere sahiptir. Bu nedenle projeye ait ZRX tokenin de gelecekte değer kazanması öngörülmektedir.

ZRX coin nereden satın alınır?

ZRX tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, OKEx, Huobi, KuCoin ve Coinbase.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evm nedir

Ethereum Virtual Machine Nedir? EVM Neden Önemlidir?

QNT coin nedir

QNT Coin Nedir? Quant Network Özellikleri Nelerdir?