in

Tether Nedir? Tether Nasıl Alınır? Tether (Usdt) Hakkında!

tether nedir - tether nasıl alınır - tether hakkında - usdt nedir

Tether nedir sorusu kripto paralarla ilgili haberlerin ve reklamların artmasıyla birlikte gündeme gelen nadir sorulardan birisi. Tether, 2014 yılında piyasaya sürülen stabil kripto paralardan bir tanesi. İtibari para birimlerinin dijital bir şekilde kullanılmasını kolaylaştırmak için blok zinciri üzerinde etkinleştirilmiştir.

Tether, paraya daha modern bir yaklaşımla geleneksel finansal sistemine ciddi bir tekmek attı diyebiliriz. Tether, müşterilere, tipik olarak dijital bir para birimiyle ilişkilendirilen doğal dalgalanma ve karmaşıklık olmadan, blok zincirinde geleneksel para birimleriyle işlem yapma olanağı sağlayarak ilerleme kaydetti.

Tether (USDT) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Tether (USDT) kripto para biriminin madenciliği ne yazık ki yapılamamaktadır. Tether şirketi tarafından her bir Tether’e karşılık 1 dolar olacak şekilde piyasaya sürülmektedir. Buradan şunu anlayabilirsiniz. 1 Tether = 1 ABD Doları, yani Tether’in stabil bir kripto para olduğunu buradan anlayabiliriz. Aynı ülkemizdeki BiLira gibi. BiLira’da da sabit fiyat vardır. 1 Türk Lirası = 1 BiLira. Tether’in sembolü “₮”dir.

Kısa Bilgi: Tether, kurulduğu zaman adı RealCoin’di. Kasım 2014’te adı Tether olarak değiştirildi.

026
Tether

Tether (USDT) Nasıl Saklanır?

ETH ağında işlem yapabilmek için ERC20 jetonlarını destekleyen Ethereum cüzdanları tercih etmeniz gerekiyor. Çevrimiçi cüzdan kullanarak, tüm cihazlardan Tether cüzdanınıza erişmek isterseniz Tether firması tarafından sağlanan çevrimiçi Tether cüzdanını kullanmanız mümkün.

Tether (USDT) kripto para birimi ERC-20 protokolüne bağlı blockchain üzerinden işlem yapıyor. Bu noktada da yine Türkiye’deki BiLira ile aynı. BiLira’nın da ERC-20 protokolünde işlem yaptığını biliyor muydunuz?

Kullanıcılar Tether (USDT) bakiyelerini blockchain sistemi ile transfer edebilir ve ERC-20 blockchain sistemine uygun sanal cüzdanlarda muhafaza edebilirler. Resmen dijital dolar!

VPN dikdortgen 3
Ucuz, güvenilir ve kaliteli bir VPN almak veya incelemek isterseniz üstteki görsele tıklayabilirsiniz.

Tether Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de, Türk Lirası ile Tether (USDT) satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ihtiyaç duyulmadan Tether (USDT) satın alabilirsiniz. Herhangi bir kripto para borsası Tether satışı yapıyorsa direkt olarak oradan almanız mümkün.

Not: Bu içerik hiçbir şekilde yatırım tavsiye içermemektedir. İçeriklerimiz tamamen bilgi ve haber vermek amacıyla oluşturulmuştur.

Tether nedir içeriğimiz bittiğine göre hemen buraya tıklayarak farklı bir başlığımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin güvenliği - kripto para güvenliği - kripto para - kripto para güvenliği ve VPN - VPN nedir

Kripto Para Güvenliği İçin Ne Yapmalıyım? Kripto Para Güvenliği!

tiktok - tiktok bağış - tiktok bağış gönderme - tiktok para gönderme

TikTok Bağış Toplama Özelliğini Test Ediyor!