in

Arbitrum Kullanarak Bybit’e Nasıl Para Yatırılır ve Çekilir?

arbitrum-nedir
arbitrum-nedir

Arbitrum Kullanarak Bybit’e Nasıl Para Yatırılır ve Çekilir?

Bu içeriğimizde Arbitrum kullanarak Bybit’e nasıl para yatırılır ve çekilir sorusunun yanında aynı zamanda Arbitrum Nedir? Sorusuna yakından göz atacağız. Eğer Arbitrum ile ilgili daha fazla detaya ihtiyacınız olursa lütfen web sitemizde Arbitrum diye arama yapın.

Geçtiğimiz aylarda global kripto para borsası Bybit, Ethereum Layer 2 çözümü Arbitrum’un entegrasyonunu tamamlamıştı. Bu entegrasyon, kullanıcıların Arbitrum ağında ETH, USDC ve USDT yatırmalarına ve aynı zamanda çekmelerini sağlayabilecek bir entegrasyon. Daha düşük gaz ücretleri ve daha hızlı işlem hacmi gibi ekstra özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda aslında oldukça önemli bir entegrasyon. Peki Arbitrum Nedir?

Arbitrum Nedir? 

Arbitrum, en kısa haliyle Ethereum’un Layer 2 ölçeklendirme çözümü olarak tanımlanabilir. Ethereum ana ağının yoğunluğunu veya tıkanıklığını gidermek için geliştirildi. Ölçeklendirme çözümü sayesinde Ethereum; daha hızlı işlem süresi ve daha düşük gaz ücretleri sağlamaya başladı. Ethereum’un ana zincirinin aksine, Arbitrum işlemlerini zincir dışı gerçekleştirir ve sonuçları yalnızca kanıt olarak ana ağa gönderir. 

Arbitrum Kullanarak Bybit’e Kripto Para Yatırma:

Bu konuyu her zaman olduğu gibi yine masaüstü ve mobil olarak 2’ye ayırdık. Arbitrum aracılığı ile Bybit’e hem masaüstünden hem de mobil üzerinden kripto para yatırabilirsiniz.

Masaüstü:

Aşağıdaki adımları izleyin. Hızlıca para yatırabilirsiniz.

 • Bybit hesabınıza giriş yapın. Giriş yapmadan önce resmi web sitesine girdiğinizden emin olun. Bu, phishing saldırılarına dikkat etmeniz için küçük bir uyarıdır.
 • Kripto Satın Al butonuna tıklayın. Açılan sekmeden Ekspres’e tıklayın ve ardından Para Yatırma butonuna tıklayarak giriş yapın.
 • Bunun dışında Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profilinizde bulunan Varlıklarım kategorisine tıklayarak yatırmak istediğiniz kripto para türünü seçebilirsiniz. Ardından Depozitoyu alacak olan kripto para birimini ve Spot veya Türevler cüzdanını seçin. Yatırmalar için doğru zincir tipi olarak Arbitrum One’ı seçin. İşte bu kadar!

Hatırlatma: Şu anda Bybit Arbitrum para yatırma ve çekme için desteklenen yalnızca üç kripto para birimi var. Bu para birimleri ise ETH, USDT ve USDC’dir.

Mobil:

Mobil uygulama üzerinden Arbitrum kullanarak Bybit’e para yatırmamız mümkün. Aşağıdaki adımları izleyin.

 • Bybit’in resmi mobil uygulamasında oturum açın. Uygulamayı henüz indirmediyseniz cihazınızın uygulama marketinden indirin.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ alt köşede bulunan Varlıklar butonuna tıklayın.
 • Varlıklar kategorisinde bulunan Para Yatır butonuna tıklayın ve kripto seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza Para Yatırma Cüzdan Adresi ve QR Kod bölümü çıkacaktır. Buradan, QR kodunu tarayabilir veya para yatırma adresini kopyalayabilirsiniz. Ardından, paranızı yatırmak için doğru zincir tipi olan Arbitrum One’ı seçin.

Arbitrum aracılığıyla Bybit’te Kripto Para Çekme:

Bybit Web üzerinden para çekme:

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Varlık butonuna tıklayın ve Spot Cüzdan kategorisine giriş yapın.
 •  Bybit Spot Cüzdan’dan çekmek için kripto para birimi olarak ETH, USDT veya USDC’yi seçin.
 • Adresi ve çekmek istediğiniz tutarı ekleyin. Zincir türü olarak Arbitrum One’ı seçin ve işlemi onaylamadan  önce ayrıntıları kontrol edin.
 • Gönder butonuna bastıktan sonra doğrulama işleminizi yapın. İşte bu kadar.

Bybit Mobil Uygulaması ile para çekme:

 • Uygulamada oturum açın.
 • Varlıklar butonuna tıklayın sonra çekmek istediğiniz kriptoyu seçmek için para çekme bölümüne girin.
 • Zincir tipini Arbitrum One olarak seçin. Çekeceğiniz tutarı girin ve onaylayın.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

POLIS token

POLIS Token Nedir? ATLAS Nereden Alınır?

Livepeer LPT

Livepeer Nedir? LPT Madenciliği Nasıl Yapılır?