in

Windows 11 için En İyi Tarayıcılar!

Windows 11 için En İyi Tarayıcılar!
Windows 11 için En İyi Tarayıcılar!

Windows 11 için En İyi Tarayıcılar!

Microsoft Edge, Windows 11 ile gelen kullanımı kolay bir tarayıcıdır. Ayrıca özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra çok kaynak tüketmeyen, hızlı bir tarayıcıdır. Ancak farklı bir tarayıcı kullanmaya karar verdiyseniz, Windows 11 için en iyi tarayıcıların hangileri olduğunu bu içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Windows 11 için En İyi Tarayıcılar:

Güncel olarak piyasada birçok tarayıcı mevcut. Ancak aşağıda yer verdiğimiz tarayıcılar, en çok tercih edilen arama motorlarıdır.

Brave

Kullanıcılarına “eşsiz gizlilik” vadeden Brave, kişisel verilerin reklam şirketleri tarafından ele geçirilip kullanılmasını engellemek adına; web sitelerinde yer alan birçok reklamı engeller. Yapılan testlerde gerçekten de yüksek bir gizlilik sunduğu görülen Brave arama motoru, kullanıcıların aramalarını ve tıklamalarını kesinlikle izlemediğini belirtiyor. Bununla birlikte, bir oturum açma hesabının gerekmediği, IP adresinin ise sonuçları yerelleştirmek amacıyla kullanıldığını dile getiren şirket, bu bilgilerin saklanmadığını ve kullanıcıların istedikleri zaman bu erişimi kapatabileceklerini de hatırlatıyor. Ayrıca yapılan testlere göre bu arama motorunda zararlı reklam içerikleri ve izleyicilerine rastlanmamıştır. Haber, video ve resim aramalarında filtreleme özelliği bulunurken; haritalara ve müziğe göre filtreleme özelliği mevcut değil.

brave
Brave

Opera

En iyi tarayıcı seçeneklerinden biri de Opera’dır. Bu tarayıcıyı, çalışmasını istediğiniz şekilde ayarlama ve kontrol etme imkânınız mevcut. Gelişmiş özelleştirme seçenekleri sunan Opera, tarayıcı arka planına müzik eklemenize de izin veriyor. Ayrıca tarayıcıya, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını daha hızlı erişim için ekleyebilirsiniz. Öte yandan tarayıcıda, yerleşik reklam engelleyici bulunuyor. Bu sayede daha az reklamla karşılaşırsınız. Opera tarayıcısında yerleşik VPN de mevcut.

Mozilla Firefox

Firefox, hızlı, güvenli ve fazla kaynak harcamayan tarayıcılardan biridir. Erişmek istediğiniz web sitelerini hızlı bir şekilde yükler ve size gelişmiş gizlilik özellikleri sunar. Mozilla Firefox, özellikle gizli modu sıkça kullananlar için diğer tarayıcılara göre daha güvenli ve gelişmiş seçenekleri bulanan gizli mod desteği sağlar.

Firefox

Chrome

Dünyanın pek çok yerinden milyarlarca kullanıcısı olan Chrome, şüphesiz en çok sevilen ve tercih edilen tarayıcılardan biridir. Bununla birlikte, Google hesabı olanların daha fazla verim alabildiği bu tarayıcı, kullanıcı verilerini senkronize etme hizmeti de sunuyor. Ancak bazı gizlilik endişeleri mevcuttur.

Ecosia

Ecosia, web aramalarından elde ettiği kârların büyük bir kısmını ağaçlandırma çalışmalarına bağışlayan özel bir arama motorudur. Bununla birlikte Ecosia, kullanıcılar için çok gelişmiş bir sonuç sayfası sunmasa da gereksinimleri karşılamakta yeterli.

Yaptığınız her arama, bir ağacın dikilmesine destek oluyor. Şu âna kadar dikilen güncel ağaç sayısı 157 milyonu aşmış durumda. Arama yaptıkça daha sağlıklı bir ekosistem için fayda sağlamış oluyorsunuz. Bununla birlikte, Ecosia arama motorunu 20 milyonu aşkın kişi kullanıyor. Bu arama motorunu kullanırken bir profil oluşturmanız gerekmez. Ayrıca kişisel verileriniz, diğer birçok arama motorunun aksine; reklam şirketlerine satılmıyor. Ecosia, gizliliğinizi koruduğunu ve bütün amacının daha fazla ağaç dikerek ekosisteme destek vermek olduğunu vurguluyor.

Ecosia 1
Ecosia

Hangi tarayıcı seçilmeli?

Tamamen güvenliğe odaklıysanız, Brave kullanmak daha doğru bir seçenek olabilir. Ancak daha fazla özelleştirme aracı için Opera da iyi bir seçenek olacaktır. Bununla birlikte, gizliliğinize önem verirken aynı zamanda çevre dostu olan Ecosia da en iyi seçeneklerden biridir. Üstelik yaşamınız boyunca hiçbir ücret ödemeden binlerce ağacın dikilmesine katkı sağlamış olursunuz.

İlgili:

5/5 - (4 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mainnet hakkinda bilgiler

Mainnet Hakkında Bilgiler! (Güncel 2022)

Twitter

Twitter’da İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Etkinleştirilir?