in

Instagram Hikayeye Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram 1

Instagram Hikayeye Müzik Nasıl Eklenir?

Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram platformundaki hikâyelerinize, doğrudan Instagram’dan ya da Spotify ve SoundCloud gibi çeşitli müzik uygulamalarından şarkı ekleyebilirsiniz. Biz de bu içeriğimizde, Instagram hikâyelerinize farklı platformlar aracılığıyla nasıl müzik ekleyebileceğinize yer verdik.

Instagram Hikayeye Müzik Nasıl Eklenir?

Hikâyelerinize Instagram’ın kendi kitaplığından ya da Spotify ve SoundCloud gibi platformlardan müzik ekleyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlara aşağıda yer verdik.

Instagram’dan Müzik Eklemek

Öncelikle Instagram’ın kitaplığından direkt olarak hikâyelerinize müzik ekleme imkânınız var. Bunun için uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan + simgesine dokunun. Daha sonra alt gezinme çubuğunda yer alan hikâye seçeneğine dokunun. Ayrıca kamerayı açmak için ekranı sağa kaydırıp fotoğraf ve video çektikten sonra da hikâyenizi oluşturabilirsiniz.

Son aşamada hikâyenize müzik eklemek için çıkarma simgesine dokunun ve müzik çıkartmasını seçin. Hikâyenize eklemek istediğiniz müziği seçerek işlemi tamamlayın. Bununla birlikte, seçtiğiniz şarkı, hikâyenizde çıkartma olarak görünecektir. Bu çıkartmayı parmağınızla ekranda istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz. Ayrıca çıkartmanın boyutunu da değiştirebilirsiniz.

Spotify Uygulamasından Müzik Eklemek

Instagram Hikâyenize Spotify uygulaması aracılığıyla da müzik ekleyebilirsiniz. Spotify’da eklemek istediğiniz şarkıyı açın ve üç nokta simgesine dokunarak Paylaş seçeneğini seçin. Daha sonra Instagram’ı seçin. Böylece seçtiğiniz şarkı kapak resmiyle birlikte Instagram hikâyenizde yer alır. Ayrıca bu esnada hikâyenize metin, çıkartma veya çeşitli efektler ekleyebilirsiniz. Hikâyenizi paylaştıktan sonra hikâyeye eklediğiniz şarkı Spotfiy’a bağlantı sağlayacaktır. Bu sayede isteyen herkes bu bağlantıya tıklayıp şarkıyı Spotify’da açabilecektir.

SoundCloud Uygulamasından Müzik Eklemek

Tıpkı Spotify gibi SoundCloud uygulamasından da Instagram hikâyenizde şarkı paylaşabilirsiniz. Bunun için SoundCloud uygulamasına giriş yapın ve eklemek istediğiniz şarkıyı seçin ve Instagram Hikâyelerde Paylaş seçeneğine tıklayın. Ayrıca hikâyenize metin ve çıkartma ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, hikâyenizi paylaştıktan sonra hikâyenizi görüntüleyen kişiler için ekranın üst kısmında SoundCloud’da çal bağlantısı yer alacaktır. Bu bağlantıya tıklayan kullanıcılar, şarkıyı SoundCloud uygulamasında dinleyebilir.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram kaybolan fotograf

Instagram’dan Video indirme: Instagram’dan Video Nasıl İndirilir?

instagram güvenli mi - instagram hesabım çalındı

Instagram’da İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Etkinleştirilir?