in

Instagram’dan Video indirme: Instagram’dan Video Nasıl İndirilir?

Instagram kaybolan fotograf

Instagram’dan Video indirme: Instagram’dan Nasıl Video İndirilir?

Bu başlığın ortaya çıkmasının nedeni bu soruyu Twitter’da oldukça fazla almamızdan kaynaklı. Kesinlikle bu tür sorulara (çok gelen sorulara) bir şekilde cevap vermeye çalışacağız.

Instagram’dan video indirme işlemini gerçekleştirmek için aslında farklı uygulamalara ihtiyaç var. Instagram’ın kendi bünyesinde henüz video indirme ya da fotoğraf kaydetme gibi özellikler yok. Fakat geleceğini düşünmekteyim.

Platformda şu an için sadece içerikleri favorilere ekleyebiliyorsunuz. Eğer bir videoyu indirmek isterseniz 3. parti uygulamalar kesinlikle işinize yarayacaktır fakat 3. parti uygulamalara hiçbir şekilde profil bilgileriniz ile (kullanıcı adı / telefon / şifre) giriş yapmayın. Bazı 3. parti uygulamaları (genel olarak konuşuyorum) sadece profilinizi hacklemeye yönelik işlemler yapar. Tam her şey yolunda gidiyor derken birden profilinizden olabilirsiniz. Neyse ki birçok 3. parti uygulamasında (video indirmeye yarayan) böyle saçma üyelikler istememesi güzel.

Videoları sadece telefonunuzdan değil, bir bilgisayardan da indirebilirsiniz. (Ek bilgi: 3. parti uygulamalar sayesinde instagram’a bilgisayarınızdan da içerik yükleyebilirsiniz fakat bu yüklemeyi gerçekleştirebilmek için kullanıcı adı ya da telefon numarası/mail adresi ve parolanızı vermek zorundasınız. Bu oldukça riskli bir durum. Bir içerik yükleyecekseniz kolayca mobil cihazınızdan yüklemelisiniz.)

Instagram’dan Video Nasıl İndirilir?

Peki Instagram’dan video indirmeye yarayan programlar listesi nelerdir?

1- DreDown
2- Download Instagram Videos
3- Gramblast
4- DownloadGram

Bu 3. parti uygulamaları masaüstünde hızlıca kullanabilirsiniz. Bunun için indirmek istediğiniz videonun linkini bulun ve direkt uygulamanın web sitesine ekleyin, o da size videoyu hızlıca indirsin.

Peki bir videonun ya da fotoğrafın URL’si (linki nasıl bulunur?)

Aslında bu oldukça kolay.

www.instagram.com/kullaniciadi diye bilgisayardan aratın ve indirmek istediğiniz videonun üstüne tıklayın. Tarayıcınızda gördüğünüz linki kopyalayın ve bu uygulamalardan birisine yapıştırın.

Böylelikle kolayca videoyu indirmiş olursunuz.

Peki mobil cihazlar için ne yapmam gerekiyor?

Mobil cihazlarda da aslında durum oldukça basit. Fakat iOS bu basitliği biraz zorlaştırıyor. iOS için de farklı uygulamalar mevcut. Bu uygulamalardan birisini indirin ve yine indirmek istediğiniz videonun URL’sini uygulamaya yazın. Sonrasında ise indirdiğiniz videoyu kaydetmek için Videoyu Film Rulosuna Kaydet butonuna tıklayın. Eğer bir uygulama ismi bilmiyorsanız yukarıda yazan uygulamardan birisini tarayıcıda açın ve bu şekilde kullanın.

Android işletim sistemi olan telefonlarda ise birçok 3. parti uygulamaya Google Play’den erişmek mümkün. Bu uygulamalardan kişisel bilgilerinizi veya verilerinizi istemeyenleri kullanabilirsiniz ya da direkt iOS’da olduğu gibi tarayıcı üzerinden uygulamaları etkinleştirebilir ve kullanabilirsiniz.

Not: Google Play’de bulunan birçok uygulama size farklı zamanlarda farklı reklamlar gösterebilir. Ücretsiz uygulamaların hepsinde bu ne yazık ki yaşanan bir gerçek. Instagram’dan Video Nasıl İndirilir başlığımız bittiyse Buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okuyabilir, web sitemizde zaman geçirmeye devam edebilirsiniz.

Instagram’dan video indirme: Instagram’dan nasıl video indirilir sorusu ile ilgili: Instagram Mesaj İstekleri Görünmüyor Sorunu ve Çözümü!

İçeriği Oyla
Instagram kaybolan fotograf

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir?

Instagram 1

Instagram Hikayeye Müzik Nasıl Eklenir?