in

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir?

Instagram kaybolan fotograf

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir?

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, bir süre önce kullanıcıların kaybolan fotoğraf veya video gönderebileceği yeni özelliği aktif etmişti. Bu özelliği ister grup sohbetlerinde ister kişisel konuşmalarınızda herhangi bir sınırlama olmadan kullanabilirsiniz. Biz de bu içeriğimizde, Instagram’da kaybolan fotoğraf ve video göndermek için izlemeniz gereken adımlara yer verdik.

Kaybolan fotoğraf ve video özelliği nedir?

WhatsApp ve Instagram gibi bazı sosyal medya uygulamaları, kaybolan fotoğraf ve video gönderme seçeneği sunuyor. Ayrıca WhatsApp, çok yakın zamanda bu özelliğin daha gelişmiş hâlini kullanıcılara sunacağını açıkladı. Söz konusu özellik kullanılarak gönderilecek olan fotoğrafların ekran görüntüsünü almayı engelleyecek. Bununla birlikte, aynı şirkete ait olan Instagram da kullanıcılara bir süredir kaybolan fotoğraf ve video gönderme hizmeti sağlıyor. Böylece bir kullanıcıya DM üzerinden gönderdiğiniz fotoğraf veya video, kullanıcı onu bir defa açtıktan sonra kaybolur ve tekrar göremez. Ancak siz ona ikinci defa görüntüleme izni verirseniz, gönderdiğiniz kaybolan mesaja tekrar erişir.

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir?

1 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısı bulunan Instagram, kullanıcılarına fotoğraf ve video paylaşımı, IGTV, hikâye ekleme ve mesajlaşma gibi pek çok özellik sağlıyor. Bununla birlikte, platforma yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bunlardan biri olan kaybolan fotoğraf ve video gönderme özelliğini kullanmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan mesaj (DM) simgesine tıklayın.
  • Fotoğraf veya videoyu göndermek istediğiniz kullanıcının adının sağında yer alan kamera simgesine tıklayın.
  • Daha sonra göndermek istediğiniz içeriği seçin ve karşınıza çıkan Bir Kez Görüntüle seçeneğini seçin. Sonra Gönder seçeneğine tıklayın.
  • Ancak gönderdiğiniz fotoğrafı veya videoyu karşı tarafın tekrar oynatmasına izin vermek isteyebilirsiniz. Bunun için Tekrar Oynatmaya İzin ver seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak, gönder seçeneğine tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Hatırlatma: Bu özellikten sadece mobil uygulamada yararlanabilirsiniz. Özelliği Instagram web üzerinden kullanma imkânınız bulunmuyor.

İlgili

5/5 - (4 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram-son-gorulme-kapatma-nasil-yapilir

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram kaybolan fotograf

Instagram’dan Video indirme: Instagram’dan Video Nasıl İndirilir?