in

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

instagram-son-gorulme-kapatma-nasil-yapilir
instagram-son-gorulme-kapatma-nasil-yapilir

Instagram Son Görülme Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Bir süredir birçok kişinin merakla sorduğu instagram son görülme kapatma nasıl yapılır? Sorusunu bu içeriğimizde cevaplıyoruz. Eğer siz de instagram son görülme kapatma ile ilgili herhangi bir konuyu merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre!

Gelin şimdi Meta’nın sahip olduğu instagram’da son görülme kapatma işlemi nasıl yapılır sorusunun detaylarına yakından bakalım.

Instagram:

Instagram, Meta’ya ait bir fotoğraf ve video paylaşım sosyal ağ hizmetidir. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından oluşturuldu ve Ekim 2010’da yalnızca iOS’ta kullanıma sunuldu. Bir buçuk yıl sonra, Nisan 2012’de Android cihazlar için bir sürüm yayınlandı, ardından Kasım 2012’de özelliklerle sınırlı bir web sitesi arayüzü ve sırasıyla Nisan 2016 ve Ekim 2016’da Windows 10 Mobile ve Windows 10 için uygulamalar yayınlandı. Uygulama, kullanıcıların filtrelerle düzenlenebilen ve etiketler ve konum bilgileriyle düzenlenebilen medya yüklemelerine olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca medyayı görüntüleyebilir, yorumlayabilir ve paylaşabilir, ayrıca hashtag’ler ve konum etiketleri aracılığıyla diğer kullanıcılarla bağlantı kurabilir. Ayrıca trend olan içeriği de görüntüleyebilirler. Instagram aynı zamanda bir sosyal ağdır, bu nedenle kullanıcılar birbirleriyle bağlantı kurabilir ve birbirlerinin gönderilerini takip edebilir ve yorumlayabilir.

Instagram, lansmanından bu yana kullanıcılar ve markalar arasında son derece popüler olmuştur. Nisan 2017 itibariyle 800 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıya ve 500 milyondan fazla günlük aktif kullanıcıya sahiptir. Markalar, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için platformu kullanarak Instagram çoğunluğuna atlamak için hızlı davrandılar. Birçok marka Instagram’da çok başarılı oldu, büyük takipler ve katılım oranları oluşturdu.

Instagram Son Görülme Kapatma:

Instagram hakkında bilgilere sahip olduysak gelin şimdi adım adım Instagram son görülme kapatma konusunu adım adım okuyalım.

Instagram, insanların uygulamada en son ne zaman aktif olduğunuzu bilmelerini sağlayan bir “son görülme” özelliği sunsa da, herkesin ne zaman çevrimiçi olduğunuzu bilmesini istemeyebilirsiniz. Neyse ki, insanların en son ne zaman aktif olduğunuzu görmemeleri için “son görülme” özelliğini kapatmanın bir yolu var.

 İşte nasıl Instagram son görülme kapatma hakkında yapmanız gerekenler:

1. Instagram uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun.

2. Aşağı kaydırın ve “Ayarlar”a dokunun.

3. “Gizlilik ve Güvenlik”e dokunun.

4. Aşağı kaydırın ve “Etkinlik Durumu”na dokunun.

5. “Etkinlik Durumunu Göster”i kapatın.

Artık insanlar profilinize baktıklarında, Instagram’da en son ne zaman aktif olduğunuzu göremeyecekler.

Instagram son görülme kapatma veya açma için yani kısaca “Son görülme” özelliğini tekrar açmak isterseniz, yukarıdaki adımları izlemeniz ve “Etkinlik Durumunu Göster”i tekrar açık konuma getirmeniz yeterlidir.

Instagram Son Görülme Neden Kapatılır?

İnsanların Instagram’da son görülmelerini kapatmayı seçmelerinin birkaç nedeni vardır. Bazı insanlar mahremiyetlerini korumak ve diğerlerinin en son ne zaman aktif olduklarını bilmemek isteyebilirken, diğerleri birinin en son ne zaman aktif olduğunu görmek için herhangi bir olası çatışma veya beceriksizlikten kaçınmak isteyebilir. Ek olarak, bazı insanlar bu bilgileri başkalarıyla paylaşmamayı tercih edebilir.

Nedeni ne olursa olsun, Instagram’da son görülmeyi kapatmak nispeten basit bir işlemdir. Bunu yapmak için, kişinin gizlilik ayarlarına gitmesi ve son görülmelerini kapatma seçeneğini seçmesi yeterlidir. Bu yapıldıktan sonra, diğerleri kullanıcının uygulamada en son ne zaman aktif olduğunu göremez.

Genel olarak, birinin Instagram’da son görülme durumunu kapatmak istemesinin çeşitli nedenleri olabilir. Bazıları mahremiyetlerini korumak isteyebilirken, diğerleri olası herhangi bir gariplikten kaçınmak isteyebilir. Sebep ne olursa olsun, kişinin son görülmesini kapatma süreci nispeten basittir ve sadece birkaç adım gerektirir.

Instagram son görülme kapatma ile ilgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

telegram çıkartmaları - telegram stickerları - telegram çıkartmaları nasıl yapılır - telegram çıkartma yapma

Telegram Çıkartmaları! Kendi Telegram Çıkartmalarınızı Yapabilirsiniz!

Instagram kaybolan fotograf

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf ve Video Nasıl Gönderilir?