in

Telegram Çıkartmaları! Kendi Telegram Çıkartmalarınızı Yapabilirsiniz!

telegram çıkartmaları - telegram stickerları - telegram çıkartmaları nasıl yapılır - telegram çıkartma yapma
telegram çıkartmaları - telegram stickerları - telegram çıkartmaları nasıl yapılır - telegram çıkartma yapma

Telegram Çıkartmaları! Kendi Telegram Çıkartmalarınızı Yapmak İster Misiniz?

Bu içeriğimizde Telegram çıkartmaları konusunu ele alacağız. Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’ın gizililik sözleşmesinden dolayı birçok kişi WhatsApp’ı silerek Telegram ve Signal kullanmaya başlamıştı. Her ne kadar WhatsApp, bu gizlilik sözleşmesinin Türkiye’de aktif olmayacağını tekrar tekrar açıklasa da yaşanan süreçten dolayı ne yazık ki birçok kişi Telegram’da kalmaya karar verdi ve WhatsApp’a geri dönmedi.

Telegram çıkartmaları ya da bilinen diğer adıyla Telegram stickerları oluşturmak aslında oldukça basit. Son güncellemeleri ile birçok özellik kazanan Telegram, kullanıcıları tarafından neredeyse her noktada özelleştirilebiliyor ve kişiselleştirilebiliyor. Peki Telegram çıkartmaları yapmak için nasıl bir yol izlemelisiniz?

İlgili:

Telegram Çıkartmaları Oluşturma ve Ekleme:

Telegram çıkartmaları oluşturmak için herhangi bir programı özel olarak bilmenize gerek yok. Bu açıdan düşününce de aslında işler biraz daha da kolaylaşıyor. Arkadaşlarınızın ya da çevrenizdeki kişilerin Telegram çıkartmalarını beğenmelerini istiyorsanız çok fazla uğraşmanıza da gerek yok. Tamamen temel bir tasarım beceresine sahipseniz mutlaka iyi bir şeyler hazırlayacaksınızdır.

Çıkartmaları yaparken dikkat etmeniz gereken bazı küçük detaylar var. Bu detaylara hızlıca değinmek gerekirse; çıkartmalar 512×512 piksel arka plana sahip bir PNG olmalı. Çıkartmaları bilgisayardan yapmak mobile göre daha kolay ve basit. Bu yüzden eğer Mac kullanıyorsanız Mac için Telegram, Windows kullanıyorsanız Windows için Telegram ya da Telegram Desktop uygulamalarını kullanmanızı öneriyoruz. Bazı görsellerin ya da giflerin telif hakkı ihlali nedeni ile kaldırılabileceğini unutmayın. Eğer telif yerseniz profilinize herhangi bir şey olmaz. Yani Twitter’daki gibi profiliniz kapanmaz. Sadece telif nedeniyle çıkartmanızın kaldırıldığı bildirilir ve o çıkartmalara siz dahil kimse erişemez.

Bir Telegram çıkartma paketinin ortalama 10 – 20 arasında bir içerik içerdiğini unutmayın. Fakat herhangi bir yükleme sınırı da tabii ki yok. Bu yüzden bazı paketlerde 50’den fazla içerik de görmeniz mümkün.

İlgili: Line ve Telegram Karşılaştırması! Line VS Telegram!

Bu kısa ve özet bilgileri de verdiğimize göre şimdi sürece geçelim. Hızlıca Telegram sticker botunu bulun. Bu botu bulmak için Telegram’daki arama bölümüne Stickers yazın ve aramanızı gerçekleştirin. Mavi tik’e sahip Sticker botu en üstte çıkacaktır. Bu bota girin. Karşınıza botun size sunduğu seçenekler çıkacak. Bu seçenekler şöyle:

  • /newpack – create a new sticker pack
  • /newmasks – create a new pack of masks
  • /newanimated – create a pack of animated stickers
  • /addsticker – add a sticker to an existing pack
  • /editsticker – change emoji or coordinates
  • /ordersticker – reorder stickers in a pack
  • /setpackicon – set a sticker pack icon
  • /delsticker – remove a sticker from an existing pack
  • /delpack – delete a pack

Bu seçeneklerden dilediğinizin üstüne tıklayarak ilerlemeye devam edin. Örneğin yeni bir çıkartma paketi oluşturmak istiyorsanız /newpack komutuna tıklamanız gerekiyor. Eğer mevcut bir pakete yeni bir çıkartma ekleyecekseniz /addsticker komutuna tıklamanız gerekiyor. Eminiz ki nasıl kullanacağınızı basit bir şekilde anlatabildik.

Komutlara tıkladıktan sonra bot size yine seçenekler sunuyor. Burada ilk örnekten ilerleyelim. Eğer /newpack komutuna tıkladıysanız paketinizin adını soran bota bir isim girin. Bu isim, çıkartma paketinizin adı olacak. Sonra dosya simgesine tıklayın ve görselinizi seçin. Ardından emoji seçmenizi isteyen bot’a seçtiğiniz emojileri gönderin. Eğer buraya kadar geldiyseniz /publish komutunu yazın ve gönderin. Diğer komut ve özelliklerin de neler olduğunu kullanarak öğrenebilirsiniz. Unutmayın bu komutlar profilinize herhangi bir zarar vermez. Bot, tamamen Telegram’ın ana botudur.

İçeriği Oyla

1 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google'dan kendinizi silin - Google'dan veri kaldırma - google'dan resim kaldırma - google'dan link kaldırma - youtube geçmişi temizleme - google etkinliğim

Google’dan Kendinizi Silin! 6 Adımda Bütün Her Şeyinizi Silin!

instagram-son-gorulme-kapatma-nasil-yapilir

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?