in

WhatsApp’tan Signal’e Nasıl Geçilir? Signal Güvenli Mi?

whatsapp'tan signal'e geçme - signal güvenli mi - whatsapp güvenli mi - whatsapp alternatifi

WhatsApp’tan Signal’e Nasıl Geçilir? Signal Güvenli Mi?

Bu içeriğimizde WhatsApp’tan Signal’e Nasıl Geçilir? Signal Güvenli Mi? sorularını cevaplıyoruz.

WhatsApp, herkes tarafından kullanılan ve dünyadaki en popüler uygulamalardan bir tanesi. Fakat WhatsApp geçtiğimiz aylarda AB ülkeleri haricindeki birçok kullanıcısına yeni gizlilik sözleşmesini gönderdiğinde büyük bir tepki aldı. Bu sözleşmeyi erteleme kararı alsa da Mayıs ayında net bir şekilde bu sözleşmeyi tekrar gündeme getireceğini açıkladı. Eğer bu gizlilik sözleşmesini kabul etmezseniz belli bir süre gelen mesajlara erişemeyeceksiniz ve sonrasında WhatsApp hesaplarınız otomatik olarak silinecek. Bu süreç tam 120 gün.

Gizlilik sözleşmesini imzalamayıp daha güvenli mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapabilirsiniz. Bu uygulamaların başında tabii ki Elon Musk ve Edward Snowden gibi isimlerin önerdiği Signal geliyor. Her ne kadar Signal bu tür isimler tarafından önerilmiş olsa da ülkemizdeki kullanıcı sayısı hala Telegram’dan az. Bu içeriğimizde Signal adlı mesajlaşma uygulamasına hızlıca nasıl geçeceğimizi anlatacağız. İlgili: Telegram VS Signal! Telegram ve Signal Karşılaştırması!

Öneriler:

Mevcut sohbetlerinizi WhatsApp‘tan Signal’e nasıl geçireceğinizi aşağıdaki hızlı ve basit bir şekilde anlatmaya çalıştık.

1. Signal uygulamasını indirin ve kurun:

Signal uygulaması hem Android hem de iOS cihazlarınızda çalışabilen bir mesajlaşma uygulaması. Bu uygulamayı direkt olarak Google Play veya App Store üzerinden hızlıca indirmeniz mümkün.

2. Cep telefonu numaranızı girin:

Uygulamayı açtığınızda, telefon numaranızı ve ardından bir doğrulama kodunu girmeniz isteniyor. Bunu hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt olmak için çok zor bir işlem değil.

3. Bir PIN seçin:

Ardından, en az dört basamaklı bir PIN seçmeniz gerekiyor. PIN kodunuzu tabii ki daha uzun da ayarlayabilirsiniz. Unutmayın; oluşturduğunuz pin kodu sayı veya harf içersin. Bu yüzden zor bir kombinasyon oluşturmanız her zaman oldukça önemli.

4. Bir kullanıcı adı ekleyin:

Daha sonra profilinize bir kullanıcı adı ekleyin. En az bir ad kullanmanız gerekiyor, ancak gerçek adınız olmasına gerek yok. Hatta bu, bir emoji bile olabilir. İsterseniz gerçek isminizi veya soyisminizi de yazmanız mümkün. Bu tamamen kullanıcının tercihi. Neyi seçeceğinize siz karar vermelisiniz.

5. Bir sohbet başlatın:

Cihazınızın sağ tarafından hemen kalem butonuna tıklayarak bir sohbet başlatmanız mümkün. Bu buton iOS cihazlarda sağ üstteyken, Android cihazlarda sağ alt köşede.

WhatsApp sohbet grubunu Signal’e nasıl taşıyabilirim?

Geçiş yapabileceğiniz herhangi bir WhatsApp grup sohbetiniz yoksa, Arkadaşlarınızı Signal’e Davet Et’e tıklayarak onlara davet gönderebilirsiniz. Peki taşıma işini nasıl yapacağız?

Yeni bir Signal grubu oluşturun:

Kişi ekranından Yeni Grup‘a tıklayın. Belirli bir WhatsApp grubunu davet etmeye çalışmadığınız için sağ üst köşedeki (iOS’ta) veya sağ alt köşedeki (Android’de) Atla butonuna tıklayın. Ardından yeni grubunuzun adını oluşturun. Yeni grubunuza bir isim verin ve Oluştur butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan alandan arkadaşlarınızı bir bağlantı ile davet edebilirsiniz. Bu bağlantıyı WhatsApp grubunuzda paylaşın. Bu bağlantı sayesinde grubunuzdaki herkesin tek bir tık ile direkt olarak Signal grubunuza katılması mümkün. Unutmayın, bu durum sohbet mesajlarınızı Signal’e aktarmaz. Sadece kişilerin grubunuza gelmesini sağlar.

Lorentlabs üzerinden farklı içeriklere erişebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone'da uygulama izleme - iphone güvenliği - lorentlabs - seo

iPhone’da Uygulama İzleme Şeffaflığı Nasıl Kullanılır?

password management

En İyi Şifre Yöneticileri!