in

WeChat Nedir? WeChat Güvenli Mi? İşte WeChat Özellikleri!

wechat nedir - wechat güvenli mi - wechat hangi ülkenin - wechat detayları - wechat nasıl kullanılır
wechat nedir - wechat güvenli mi - wechat hangi ülkenin - wechat detayları - wechat nasıl kullanılır

WeChat Nedir? WeChat Güvenli Mi? İşte WeChat Özellikleri!

Bu içeriğimizde birçok kullanıcıya sahip olan WeChat mesajlaşma uygulamasını ele alıyoruz. WeChat nedir? Sorusunun yanında WeChat güvenli mi? Wechat’in özellikleri neler? Gibi sorulara yakından değiniyoruz. Ancak içeriğimizin herhangi tavsiye içermediğini hatırlatmak istiyoruz.

Bu mesajlaşma uygulamasını hiç duydunuz mu? Bu içeriğimizde WeChat mesajlaşma uygulamasının özelliklerine yakından bakacağız. İçeriğimize geçmeden önce WeChat kullanıyor musun? Sorusunu sormak istiyoruz. İstanbul Havaalanında da aktif bir şekilde kullanıma sunulan bu mesajlaşma uygulaması neler sunuyor bakalım!

”WeChat, Çin’de geliştirilen sesli ve yazılı mesajlaşmaya yarayan bir mesaj servisidir. Bu uygulama Android, iPhone, BlackBerry, Windows Phone ve Symbian işletim sistemleri için uygundur.” Fakat bu cümlenin Wikipedia kaynaklı olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

WeChat Nedir? WeChat’in Özellikleri:

 • WeChat içerisinde 19 farklı dil bulunduruyor. Bu az gibi görünebilir fakat en çok kullanılan diller olduğu için birçok ülkede aktif bir şekilde kullanılması mümkün.
 • Mobilde (Hem Android işletim sistemi hem de iOS işletim sisteminde) ücretsiz bir şekilde kullanılabildiği gibi aynı zamanda bilgisayarda da ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.
 • Farklı tema seçenekleri, farklı arayüze sahipmiş gibi hissettirebilir. Yani kısacası uygulamayı kişiselleştirebilirsiniz.
 • WeChat her zaman reklamsızdı ve politikaları gereği her zaman da reklamsız olmayı sürdüreceğini dile getiriyor. Fakat bu tabii ki değişken olabilecek bir konu.
 • Aynı Telegram’da olduğu gibi GPS sayesinde yakınınızdaki kişilerle hızlıca iletişim kurabilirsiniz. Ancak GPS özelliğinin hiçbir mesajlaşma uygulamasında kullanılmasını önermiyoruz.

İlgili:

 • Yeni insanlarla tanışmak için oluşturulan bu mesajlaşma uygulaması şimdi dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi.
 • Uygulamanın kendi içerisinde bir tarayıcısı mevcut. Bu tarayıcı sayesinde bağlantılara hızlı erişim sağlayabilirken; uygulamadan çıkmanıza gerek kalmaz.
 • Uygulama içinde satın alma özelliği mevcut. Küçük satın almalar yaparak ek içerik ve özelliklerin kilidini açabilirsiniz.
 • Ses kaydı gönderme gibi özelliğin yanında görüntülü arama yapma gibi her mesajlaşma uygulamasında artık ‘mevcut’ hale gelen özelliklerin hepsi var.
 • Müzik, belge, fotoğraf, dosya gibi birçok gönderme seçeneği mevcut.
 • İlginç bir şekilde Facebook ile oturum açma seçeneği mevcut. WeChat kullanırken herhangi bir SIM karta da ihtiyaç duymazsınız.
 • Uygulamayı kullanırken farklı bir dilde gelen mesajı anında kendi dilinize çevirebiliyorsunuz.
 • Tabii ki her uygulamada olan Story özelliği burada da var.
 • WeChat Pay ile ödeme gerçekleştirmeniz mümkün. Uçak bileti veya tren bileti bile almanız mümkün. Tabii ki bazı özellikleri tam olarak TR’de aktif değil.

İlgili: Sand Coin Nedir? Metaverse Coinlerinden Sandbox’ın Geleceği ve Projesi!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tron nedir - trx nedir - trx coin geleceği - justin sun - kripto para

Tron Nedir? TRX Coin Nedir? Nasıl Çalışır? Tron Geleceği!

Blockchain oracle

Blockchain Oracle Nedir? Oracle Türleri Nelerdir?