in

Tron Nedir? TRX Coin Nedir? Nasıl Çalışır? Tron Geleceği!

tron nedir - trx nedir - trx coin geleceği - justin sun - kripto para
tron nedir - trx nedir - trx coin geleceği - justin sun - kripto para

Tron Nedir? TRX Coin Nedir? Nasıl Çalışır? Tron Geleceği!

Bu içeriğimizde son zamanlarda yine kendinden sık sık bahsettiren bir coin incelemesinde bulunacağız. Coinimiz başlıktan da anlaşılacağı üzere Tron. Bu içeriğimizde Tron nedir? TRX coin nedir? Tron nasıl çalışır? TRX nereden alınır? Gibi soruları cevaplayacağız. Bunlarla birlikte TRX coin’in geleceği konusuna da değineceğiz.

Tron Nedir? TRX Nasıl Çalışır?

2017 yılında Tron Foundation tarafından kurulan Tron (TRX), blokchain tabanlı ve merkeziyetsizdir. TRX coin dediğimizde tabii ki Tron’dan bahsediyoruz demektir. Tron Foundation, Tron’un amacının küresel eğlence sistemine yön vermek olduğunu açıklamıştır. İçeriklerin uygun maliyetli paylaşımı için bu konunun netleşmesi gerektiği ve bu konu üzerine çalışmalar yapılması gerektiği söyleniyor.

Kişisel olarak Tron’un kurucusunu ele almamız gerektiğinde ise karşımıza Justin Sun çıkıyor. Yani birçok noktada Tron’un kurucusu olarak Justin Sun ismiyle karşılaşmanız mümkün. Tron Vakfı, Çin’in dijital varlıkları yasaklayacağını söylemeden önce Initial coin teklifiyle 2017 yılında 70 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

CEO koltuğunda hala kurucu olan Justin Sun oturuyor. Eğer kripto para ekosistemine bir adım attıysanız ve sosyal medyada aktifseniz Justin Sun’ın tweetleri ya da gönderileri ile karşılaşmanız mümkün.

Tron ile ilgili en önemli detay konulardan bir tanesi de TRON’un teknik raporunun intihalle suçlanması. Bu konuda büyük bir kargaşa çıktığı anımsıyoruz. Bu kargaşanın ardından ERC-20 ağını kullanan Tron, 2018 yılında bir mainnet gerçekleştirerek hızlıca kendi ağını oluşturdu. Bu süreçten sonra Ethereum’a rakip olacak şekilde pazarlandı. 

İlgili:

25 Temmuz 2018’de TRON Vakfı, en büyük eşler arası dosya paylaşım ağı olan BitTorrent’i satın aldı. Bu satın almanın hemen ardından TRON ağına dayalı BTT token ortaya çıkartıldı. Böylelikle yine son günlerde adını sık sık duyduğumuz Bittorent Token oluşmuştu. Hangi yılda mı? 2019 yılında tabii ki.

  • İçerik oluşturucular Tron ağında kendi tokenlarını oluşturabiliyorlar.
  • Tron üzerinden oluşturulan tokenlar merkezi olmayan uygulamalarda aktif bir şekilde kullanılabiliyor.
  • İçerik oluşturucular tarafından oluşturulan tokenlar TRON tarafından destek görüyor.
  • Tron blok zincirine her 3 saniyede bir yeni bir blok ekleniyor.
  • HackerOne, 2019 yılının Mayıs ayında sadece bir bilgisayarın TRON’un tüm blok zincirini durma noktasına getirebileceğini açıklamıştı.
  • Tron kurucusu Justin Sun şu an 31 yaşındadır. Fakat geçmişi de oldukça girişimlerle doludur.
  • Justin Sun, Pennsylvania Üniversitesi’nden Doğu Asya çalışmaları alanında yüksek lisans ve Pekin Üniversitesi’nden Tarih alanında lisansa sahip.

Tron (TRX) Coin’in Geleceği:

Tron’un geleceği bazı uzmanlarca oldukça iyi bir yere geleceği yönde. Çünkü kendisine rakip olarak her ne kadar Ethereum’u görse de aynı zaman Amazon, Netflix, Hulu ve Disney+ gibi platformları da kendisine rakip olarak görüyor. Web’i merkeziyetsizleştirmeyi amaçlayan Tron, token konusundan daha farklı bir amaca hizmet ediyor.

Tron (TRX) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Tron (TRX Coin), PR konusunda oldukça başarılı olduğu için gözünüzü açıp kapatırken rastgele girebileceğiniz herhangi bir borsada karşınıza çıkabilir. Neredeyse global olan bütün borsalarda mevcutken yine ülkemizde bulunan yerel kripto para borsalarında da Tron mevcut. TRX’i TL, USDT ya da herhangi bir farklı kripto para ile alabilmeniz mümkün.

İlgili: Mana Coin Nedir? Decentraland (MANA) Ne İşe Yarıyor?

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polkadot Nedir - polkadot nereden alınır - dot fiyatı - polkadot geleceği

Polkadot Nedir? Polkadot (DOT Coin) Avantajları ve Geleceği!

wechat nedir - wechat güvenli mi - wechat hangi ülkenin - wechat detayları - wechat nasıl kullanılır

WeChat Nedir? WeChat Güvenli Mi? İşte WeChat Özellikleri!