in

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

1
1

Instagram hesabım çalındı! Nasıl kurtarabilirim? ya da Instagram hesabım çalındı! Nasıl geri alabilirim? diye birçok soru geliyor. Bu soruların hepsine tek tek dönmemiz ne yazık ki mümkün değil. Fakat soruların yoğunluğuna göre bu soruların cevaplarına içeriklerimizle cevap vermek istiyoruz. Bu yüzden her sorunuzun cevabını web sitemizde bulmanız mümkün.

Instagram hesabım çalındı konusundan önce ‘Instagram hesabım şikayet üzerine kapatıldı.’ konusu hakkında birkaç şey yazmak isterim. Instagram’ın birçok problemi mevcut. Bunlardan birisine hemen buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Geçmişte bu konuyu ele almıştık. Diğer bir konu ise instagram hesabınızın şikayet üzerine kapatılması.

Örneğin instagram hesabınızın 500 takipçisi var. Tabi ki bir de profil fotoğrafı. X bir kişinin ise daha eski tarihte açılmış bir instagram hesabı var. Bu hesabın ise 15.000 takipçisi var. Profil fotoğrafınızı çalarak sizin profil fotoğrafınızı kendi profil fotoğrafı olarak ayarlıyor ve sonra sizin hesabınızı ”beni taklit ediyor.’ diyerek şikayet ediyor. Sizin hesabınız kısa bir süre sonra Instagram tarafından kapatılıyor. Çok saçma değil mi? Evet kesinlikle çok saçma! Fakat instagram bu konuda çok uzun bir süredir herhangi bir gelişme kaydetmedi. Bu, böyle devam ediyor ve oldukça kontrolsüz bir durum. Umarız ki böyle şeylerle karşılaşmazsınız. (Not: Twitter’dan bize ulaşan mesajlardan dolayı; 20’den fazla kişinin bu konudan dolayı instagram hesabının kapatıldığını biliyoruz.)

Şimdi ana konumuza dönelim. ‘Çalınan instagram hesabını nasıl geri alabilirim?’ konusu.

Eğer bir profiliniz çalındıysa öncelikle şunları düşünmelisiniz:

 • Instagram hesabım nasıl çalınmış olabilir? Nerede hata yaptım?
 • Üçüncü parti uygulama kullandım mı?
 • Parolamı kimseye söyledim mi?
 • Parolam güçlü bir parola mıydı?
 • Instagram profilimin bağlı olduğu mail adresim aktif miydi?
 • Mail adresimin parolası güvenli bir parola mıydı?
 • Telefonum instagram profilimde kayıtlı mı?

Hangi platformda üyeliğiniz olursa olsun o platformda 2FA varsa kullanmaktan çekinmeyin. Bu, profillerinizi daha da güvende tutmaya yarar.

Profilinizi çalan kişi bilgilerinizi değiştirdiyse yapmanız gereken tek şey tabi ki instagram ile iletişime geçmek. Instagram ile nasıl iletişime geçebilirim? diyenler olacaktır. Şu yolları izleyin:

 1. Instagram’a giriş yapın.
 2. Parolanızı bilmediğiniz için ‘Şifremi Unuttum’ butonuna tıklayın.
 3. Karşınıza gelen ekrana kullanıcı adı, telefon ya da mail adresinizi yazın. (Not: Kullanıcı adınız, telefon numaranız ya da mail adresiniz değiştirilmiş olabilir.)
  Not 2: Facebook profiliniz varsa ve instagram profiliniz ile bağlantılıysa hemen Facebook ile bağlantınızı kontrol edebilirsiniz.
 4. Bu bilgilerinize erişiminiz yoksa ‘Daha Fazla Yardım Al’ butonuna tıklayın.
 5. Açılan sayfadan bilgilerinize erişemediğiniz için ‘Bu e-posta adresine ve telefon numarasına erişemiyorum.’ Seçeneğine tıklayın.
 6. Ardından sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde doldurun ve instagram destek ekibine iletin.
 7. Size en kısa sürede dönüş yapacaklardır. Bu sürede farklı bir form doldurup göndermeyin, işleminiz devam ederken farklı bir göndermek size dönüşü uzatabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

betternet vpn - private vpn - ücretsiz vpn - vpn nedir - vpn kullanımı - en hızlı vpn - en güvenli vpn

Güvenlik Kusurları Bulunan İki Popüler VPN: BetterNet ve PrivateVPN

bitcoin fiyatı - kripto para fiyatı - bitcoin fiyatı nasıl oluşur - bitcoin ne kadar - kripto para

Bitcoin Fiyatı Nasıl Oluşur? Kripto Para Borsaları Hakkında Bilgiler!