in ,

Film Önerisi Veren Uygulama: Taste Nasıl kullanılır?

Siz de film izlemeye karar verdiğinizde film seçimi yapamıyor musunuz? Film seçmek için filmden daha fazla mı vakit harcıyorsunuz? Peki sık sık arkadaşlarınızdan film tavsiyesi aldığınız oluyor mu? Eğer öyleyse film arkadaşınız olacak uygulama Taste tam size göre. Her zaman zevklerine güvendiğiniz bir arkadaşınız vardır işte Taste tam da o arkadaş. Hazırsanız Taste nasıl kullanılır? Taste nedir? sorularını cevaplarken özelliklerine de değinelim.

Taste Nedir?

Taste geçmişte izlediğiniz filmlere ve bu filmleri puanlamanıza göre önerilerde bulunan mobil bir uygulamadır. Bu mobil uygulama ile zevkinize göre filmleri seçiyorsunuz ve sizinle aynı zevkteki insanların beğendiği filmleri öneriyor. Yani size bot aracılığı ile değil sizinle aynı zevkteki insanların beğendiği film önerilerini yapıyor. Oldukça sade ve şık teması ile de bizden bir puan daha alan Taste bu işi yapan en iyi uygulamalardan biri olarak göze çarpıyor.

Taste Nasıl Kullanılır?

Öncelikle App Store veya Google Play Store üzerinden uygulamayı indirin. Ardından ülkenizi, isminizi ve yaşınızı girin. Kullanıcı adı da belirledikten sonra hesabınız neredeyse hazır. Uygulamanın size gösterdiği filmleri sunduğu dört seçenekten birisini seçmek sureti ile oylayın. Ardından uygulama sizi ana sayfasına atacak ve aynı zevki paylaştığınız insanların önerdiği filmleri ve film yorumlarını göreceksiniz. Ayrıca sık sık size yollanan film anketlerini tamamlamanız film zevkinizin detaylı bir şekilde oluşturulmasını sağlar. Ayrıca uygulama içerisinde bulunan arama paneli ile film veya kişi arayabilirsiniz. Yine aynı kısımda uygulamanın oluşturduğu aile filmleri, karanlık mod ve komedi filmleri gibi kategoriler mevcut. Ayrıca filmleri oylamanıza olanak sağlayan uygulama bu oylamaları sizin için saklıyor böylece film zevkinizin evrimini kolaylıkla görebiliyorsunuz.

Taste Özellikleri Nelerdir :

  • Aynı zevki paylaştığınız insanların film önerilerini görebilir yine bu insanlara önerilerde bulunabilirsiniz.
  • Önerilen filmleri liste halinde kaydetme seçeneği mevcut.
  • Yaptığınız puanlamaları arşiv olarak saklıyor.
  • Filmlerin hikayesinin hızlı veya yavaş olduğunu dahi söylüyor.
  • Kendi oluşturduğu kategorilerde filmlerin hangi ruh halleri halinde izlenmesi gerektiğini belirtiyor.
  • Hangi yayın platformlarından önerilerde bulunması gerektiğini belirtme özelliği mevcut.
  • Her kullanıcı favori yönetmenlerine, kaç saat film izlediklerine veya izlenme oranlarına erişim sağlayabiliyor.
  • Kişiye özel film zevki grafikleri oluşturuyor.

Taste sayesinde film tavsiye istenen insana dönüşmeniz gayet muhtemel. Yalnızca film önerileri için değil kişiye sunduğu özel film zevki grafikleri için bile değerlendirilmesi gereken bir uygulama. Böylece film zevkleriniz ile ilgili detaylı verileri inceleyebilirsiniz. Ayrıca sizinle aynı zevkteki insanlara film önerileri vermek hiç tanımadığınız bir insanın hayatına dokunduğunuz için heyecan verici olmalı. Yani film aramaya daha fazla vakit harcamak istemiyorsanız Taste hayatınızı kolaylaştıracak.

İlgili :

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

uniswap nedir - uni nereden alınır - uniswap nereden alınır - uniswap ne kadar seo

Uniswap (UNI) Nedir? Uniswap Ağının Güvenliği Nasıl Sağlanır?