in

Instagram Gizli Hesapları Görme | Herkesin Başı Dertte!

Instagram gizli hesaplari gorme - ınstagram lili - instagram apk - instagram gizli profili görme
Instagram gizli hesaplari gorme - ınstagram lili - instagram apk - instagram gizli profili görme

Instagram Gizli Hesapları Görme | Herkesin Başı Dertte!

Instagram gizli hesapları görme konusunda çok farklı uygulamaların ortaya çıktığını görüyor ve duyuyoruz. İçeriğimize geçmeden önce bu programları, uygulamaları kullanmanın ne kadar riskli olduğunu anımsatmak isterim. Bu programları veya uygulamaları kullanan kişiler sadece kendi kişisel verilerini değil, bütün arkadaş listesindeki kişilerin verilerini riske atıyor. Bunun yanında bu tür uygulamaların .apk dosyalarını kurmak da oldukça sakıncalı. Gerçekten bu uygulamaları kullanırken verilerinizin (Bu veriler arasında mesajlarınız, fotoğraflarınız, videolarınız, rehberiniz vs. var) güvende olduğunu düşünüyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise çok çok geçmiş olsun. Keyifli okumalar.

Instagram’da gizli hesaplarınız var değil mi? Daha doğrusu gizli hesap olduğunu düşündüğünüz ‘hesaplarınız’ var. Hayır, hesaplarınız gizli değil. Instagram kullanan herkesin başı bu ve benzeri uygulamalar yüzünden dertte. Birçok kişi bu uygulamalar yüzünden instagram hesabını silmiş. Instagram gizli hesapları görme uygulamaları giderek artıyor ve bir çözüm ne yazık ki sunulmuyor.

Geçtiğimiz günlerde instagram profili kullanan herkesin (Gizli hesaplar için konuşuyorum.) profilini görmeye yarayan mobil bir aplikasyonun Google Play’den kaldırılması için bir çalışma, imza kampanyası görmüş ve desteklemiştik.

Bu aplikasyon Google Play’den kaldırılmıştı. Daha doğrusu biz ve bu kampanyayı destekleyen herkes bu aplikasyonun kaldırıldığını düşünmüştük. Google Play ne yazık ki bu ve benzeri uygulamaları App Store gibi kontrol etmiyor. Anında bu tür (daha zararlı uygulamalar da Google Play’de yer almıştı.) uygulamaları yayınlıyor olması oldukça ürkütücü ve anlamsız.

Peki ne olmuş?

Kişisel gizliliği ihlal eden bu uygulama isim değiştirerek, farklı aplikasyonlarda daha fazla reklamlar vererek daha fazla kişiye ulaşmış. Bu ve benzeri uygulamaların amacı nedir?

Bu ve benzeri uygulamaları kullanan kişiler, sadece instagram kullanıcılarının gizli hesaplarını görmeye yaradığını düşünüyor. Hayır, durum tam olarak böyle değil. Uygulama kullanıcısı gizli hesapları görürken mutlu oluyor fakat uygulamaya sunduğu bilgiler inanılmaz derecede rahatsız edici.

Instagram Gizli Hesapları Görme | Sadece Kendi Bilgilerini Mi Sunuyor?

Tabi ki hayır. Bu tür uygulamalar zincirleme dediğimiz bir yapıya sahiptir. X kişi kullanıyorsa ve Y kişi’ye bakmak için bütün takipçi ve takip ettiği kişiyi riske atıyor.

Çevrenizde bu tür uygulamaları kullananlar varsa hem kendi verileriniz/fotoğraflarınız için hem de çevrenizdeki kişilerin verileri/fotoğrafları için uyarılarda bulunun.

İlginizi Çekebilir:

Uygulamanın yayılmaması adına uygulama ismini paylaşmayı doğru bulmuyoruz. Fakat kullanıcısı olan, ismini bilen kişilerden Lorent Research – Lab olarak ricamız bu ve benzeri uygulamaları gördüğünüzde kullanmak yerine mutlaka Google Play‘e şikayet edin.

Uygulamaya yönelik birçok şikayeti ve yorumu internet üzerinden bulmanız mümkün. Kişisel verilerinizin güvende olması için bu tür uygulamaları kullanmayın ve mahremiyete saygı gösterin.

Not: instagram gizli hesapları görme, instagram profilinize bakanları görme, instagram takip edenleri görme vb. gibi uygulamaları hesap güvenliğiniz ve kişisel verilerinizin güvenliği için kullanmayın.

Instagram gizli hesapları görme içeriğimiz bittiğine göre daha farklı bir içeriğimiz için lütfen buraya tıklayın ve web sitemizde zaman geçirmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twitter - twitter içerik kaldırma - google içerik kaldırma - twitter jpg - twitter güvenliği - twitter shadow ban

Google’dan İçerik Kaldırma: Twitter’ı Kaldırıyoruz!

proton mail güvenli mi - protonmail güvenli mi - en güvenli mail - siber güvenlik

O Çok Güvenilen ProtonMail’i İnceledik! ProtonMail Güvenli mi?