in

Wi-Fi Sinyali Nasıl Güçlendirilir? Basit Birkaç Öneri!

wifi-sinyali-guclendirme
wifi-sinyali-guclendirme

Wi-Fi Sinyali Nasıl Güçlendirilir? Basit Birkaç Öneri!

Birçoğumuz için Wi-Fi, için ekmek ve su gibidir. Kesilirse ya da yavaşlarsa oldukça sinirlenmemiz ya da üzülmemiz olası. Peki bağımlı mıyız? Tabii ki b konuyu da bir ara düşünmemiz gerekli.

Wi-Fi’nizin yavaşladığını düşünüyorsanız, internetinizin hızını test etmek için kullanabileceğiniz birçok araç var. Bu araçları Google‘dan araştırabilirsiniz. Fakat Google’dan araştırmak istemiyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

İlgili: İnternet Hız Testi Siteleri Derlemesi! İnternet Hızınızı Ücretsiz Kontrol Edin!

wifi sinyali nasil guclendirilir 1
Wifi sinyali güçlendirme

Wi-Fi Sinyali Nasıl Güçlendirilir?

Bu içeriğimizde her ne kadar Wi-Fi sinyali nasıl güçlendirilir? Sorusunu cevaplayacak olsak da basit birkaç öneriden oluştuğunu unutmayalım.

Kablolu İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin!

”Wi-Fi bozuk!” Demeden önce kablolu internet bağlantınızı kontrol edin. Kabloları kontrol ederek modemin aktif olarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Ethernet kablonuzu kontrol edin, eğer bir problem varsa modemden kabloyu çıkartın ve 10 saniye gibi bir süre bekleyin. Sonrasında tekrar takın ve modemin aktif çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

İnternet hızınızı kontrol için teknik bilginin yanında faturaları da kontrol edebilirsiniz. Faturanıza yansıtılan hız ve bilgiler ile reeldeki bilgi ve hızlar uyuşmuyorsa internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçin.

Yönlendiricinizin Aygıt Yazılımını Güncelleyin!

Yönlendirici aygıtlarınızın yazılımlarını yapmayı unutmayın. Bazı aygıtlar güncellenmediği için sizlere problem çıkartır. Bu yüzden güncellemeleri yapmak oldukça doğru bir karar. Bir yönlendirici aygıtın güncellenmesinin kolaylığı aslında biraz da aygıtın modeline bağlı.

wifi sinyali artirma
Wifi Sinyal Artırma

Modeminizin Yerini Değiştirin!

Hangi Wi-Fi modemini kullanırsanız kullanın her evdeki sinyal dağıtımı oldukça farklı. Eğer evinizin salonuna koyduğunuz modem, yatak odanızda çekmiyorsa bunun nedeni sinyal gücünün yavaş olması. Eğer evinizde duvarları yıkmak gibi bir niyetiniz yoksa (bence olmamalı) modeminizin yerini değiştirmeniz oldukça doğru bir karar olacaktır.

Anteninizi Değiştirin!

Modeminiz üzerinde dahili bir anten varsa (Bazı evlerde hala bu antenli modemlerden görüyorum. Evet eski modemlerden bahsediyorum. Fakat antenli birçok kaliteli modem de mevcut.) Bu anteni değiştirmeniz ya da yanına yeni bir anten takmanız gerekiyor.

Not: SpeedTestNet üzerinden hiç hızınızı ölçtünüz mü? Bu siteden direkt olarak hızınızı ölçebilmeniz mümkün. Hatta farklı detaylara ulaşabilirsiniz. Wi-Fi sinyali nasıl güçlendirilir? Başlığımızın içeriği dışında farklı bir yöntem biliyorsanız bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili: Instagram Gizli Hesapları Görme | Herkesin Başı Dertte!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram-gizli-hesapları-görme

Instagram Gizli Hesapları Görme | Herkesin Başı Dertte!

ucretsiz parola yoneticileri

En İyi Ücretsiz Parola Yöneticileri!