in

VPN Olmadan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? Oldukça Basit Bir Rehber!

vpnsiz yasaklı sitelere girme - vpn kullanmadan yasaklı sitelere nasıl girilir
vpnsiz yasaklı sitelere girme - vpn kullanmadan yasaklı sitelere nasıl girilir

VPN Olmadan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? Oldukça Basit Bir Rehber!

Bu içeriğimizde VPN Olmadan Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? Sorusunu temel alarak küçük bir rehber hazırladık. Eğer yasaklı sitelere VPN’siz nasıl girilir? Ya da Vpn kullanmadan sitelere nasıl girilir? Gibi soruları soruyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre!

Yasaklı sitelere VPN’siz de erişebilmemiz mümkün.

Örneğin aşağıdaki yolları deneyerek VPN kullanmadan yasaklı sitelere erişebilirsiniz.

 • Tarayıcı eklentileri ile yasaklı sitelere erişebilirsiniz.
 • URL yerine IP adresi kullanarak web sitelerine erişebilirsiniz.
 • Google çeviri ya da Çeviri ile yasaklı sitelere girebilirsiniz.
 • HTTP bağlantısı ile erişebilirsiniz.
 • DNS ile erişebilirsiniz.

Peki bunları söylediniz erişebiliriz de nasıl erişebiliriz dediğinizi duyar gibiyiz. Gelin yasaklı sitelere VPN kullanmadan nasıl erişiliyor adım adım bakalım.

VPN Olmadan Sitelere Nasıl Girme:

 • Tarayıcı eklentileri ile yasaklı sitelere erişebilmemiz mümkün: Birçok proxy web sitesi ya da VPN uygulamasının kullanıcılarının internete erişebilmesi için direkt tarayıcı eklentileri var. Bu sayede herhangi bir VPN uygulaması kurmadan direkt olarak bu eklentiler sayesinde yasaklı sitelere erişebilirsiniz. En geniş eklenti havuzu Chrome ve Firefox’a sahip. Eğer ki tarayıcı eklentilerine alternatif olarak VPN programı kullanmak istiyorsanız, burada yer alan çalışan VPN’lere göz atabilirsiniz.

İlgili: En İyi ve Ücretsiz DNS Sunucularının Güncellenmiş Listesi!

 • URL yerine IP adresi ile yasaklı sitelere girebilirsiniz. Bunun için tarayıcınıza URL yerine web sitesinin IP adresini yazmanız gerekiyor. E tamam yazalım da web sitesinin IP adresini nasıl bulacağız diye sorabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows için: Başlat > Çalıştır > cmd > tracert url.com > Örneğin: tracert facebook.com
 2. Linux için: Terminal > dig url.com > Örneğin: dig facebook.com
 • Google Çeviri veya Çeviri kullanarak yasaklı sitelere girme: Aslında bunu yapmak oldukça basit. Tarayıcınızdan translate.google.com’u açın. Yasaklı sitenizi buraya girin. Sonra çevirdiğiniz dil seçeneğinden web sitesine tıklayın ve girin. İşte bu kadar!

İlgili:

 • DNS değiştirme: Eğer DNS değiştirmeyi bilmiyorsanız bu konuyla alakalı birçok içeriğimiz mevcut. Örneğin Android DNS Değiştirme! Android’de DNS Nasıl Değiştirme başlıklı içeriğimizde Android üzerinden DNS değiştirmeyi anlattık. Yine web sitemiz üzerinden farklı içeriklerimize erişebilmeniz mümkün.
 • HTTP protokolü ile yasaklı siteye erişin: Bu aslında tercih edilen bir yöntem değil. Çünkü bazı kullanıcılar HTTP protokolünü kullandığını unutarak kişisel ve finansal bilgilerini web siteleri ile paylaşıyorlar. Bu da verilerinizin çalınmasına yol açar. Oldukça riskli. Bu yüzden bunun nasıl yapılacağını anlatmak yerine bu konuya değinmek oldukça önemli. Bu bir yol, fakat doğru bir yol değil.

Bu konuya daha detaylı değindiğimiz ve daha farklı seçeneklere yer verdiğimiz bir YouTube videomuz da var. Bu videoyu izleyerek konuya daha detaylı ve daha farklı başlıklarla hakim olabilirsiniz.

YouTube içeriğimize şuradan ulaşabilirsiniz: Yasaklı Sitelere Nasıl Girme: Sansürü 10 Farklı Yol İle Aştık!

İlgili: GLMS Token: Tokenomics ve Dağıtıma Daha Yakından Bir Bakış!

4.3/5 - (12 Oy)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

web kamerası çalışmıyor - web kamerası hata düzeltme - web kamerası çalışmıyorsa ne yapmalıyım

Web Kamerası Çalışmıyor! İşte Bunu Düzeltmenin 8 Yolu!

Android virus temizleme

Android Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?