in

iPhone İçin En İyi Çeviri Uygulamaları!

iphone 1

iPhone İçin En İyi Çeviri Uygulamaları!

Bu içeriğimizde: Gerçek zamanlı görüşmeler ve metin çevirileri için en iyi iPhone çeviri uygulamaları önerilerine yer verdik.

iPhone İçin En İyi Çeviri Uygulamaları:

1) Apple’ın Çevirisi

Apple’ın yerleşik çeviri uygulamasıyla dilediğiniz metinleri ve konuşmaları çevirebilirsiniz. Ayrıca başka bir dili konuşan kişilerle gerçek zamanlı görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, uygulamaya giriş yapmak ve hedef dilleri belirlemek. Ardından “metin girin” yazan yere çevirmek istediğiniz metni yazın ve çeviri için onaylayın. Bu aşamadan sonra çeviriniz, metninizin hemen altında görünür. Ancak çeviriyi sesli bir şekilde almak isterseniz “Oynat” ögesine tıklayın. Bununla birlikte sesli bir şekilde çevrilmesini istediğiniz herhangi bir cümleyi, mikrofon simgesine basarak söyleyebilirsiniz. Böylece çeviri, ekranınızda görünür ve duyabileceğiniz sesli bir biçimde okunur. Öte yandan aynı çeviriyi tekrar dinlemek isterseniz de Oynat ögesine tıklamanız yeterli olacaktır.

2) Google Çeviri

Google Çeviri, 100’ü aşkın dili destekleyen popüler çeviri uygulamalarından biridir. Bir çeviri yapmak istediğinizde, uygulamaya giriş yaptıktan sonra; ana ekranda kaynak ve hedef dillerin üst kısımda yer aldığını görürsünüz. Bunlardan birini değiştirmek için dilin üstüne dokunmanız ve istediğiniz dili seçmeniz yeterlidir. Daha sonra çevirmek istediğiniz metni yazabilir veya sesli bir şekilde iletebilirsiniz. Bununla birlikte, çevirinin sesli bir şekilde yapılmasını isterseniz; hoparlör simgesine basmanız gerekir.

3) Microsoft Çevirmen

En iyi çeviri uygulamaları arasında yer edinen Microsoft Çevirmen, gerçek zamanlı görüşmeler için etkili bir deneyim sunar. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra konuşmak, kaynak ve hedef dilleri ayarlamak ve ileteceğiniz sözcüklerin ya da cümlelerin çevrilmesi için; ana ekranda yer alan mikrofon simgesine dokunun. Böylece sözcükleriniz, çeviri ile beraber ekranınızda görünür. Uygulama, çeviriyi duyabileceğiniz sesli bir şekilde size okur. Ayrıca ana ekrandan kaynak ve hedef dilleri istediğiniz zaman değiştirme imkânınız var. Öte yandan yazılı bir çeviri yapmak isterseniz, metnininiz çeviri alanına girmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bu çeviriyi sesli bir şekilde almak isterseniz de hoparlör ögesine basmanız gerekir. Bununla birlikte, kameranızı çevirmek istediğiniz bir metne doğru tuttuğunuzda; yabancı dilde yazılmış olan metni hedef dile çevirebilirsiniz. Dilerseniz de daha önce çektiğiniz bir fotoğrafı uygulamaya yükleyerek çevirebilirsiniz.

4) SayHi Çeviri

SayHi, gerçek zamanlı görüşmeler yapmak ve metin çevirileri için en iyi çeviri uygulamalarından biridir. Uygulamaya giriş yapıp kaynak ve hedef dilleri de belirledikten sonra çeviri yapmak istediğiniz metni yazabilir veya sesli bir şekilde iletebilirsiniz. Daha sonra çeviriyi sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz. Gerçek zamanlı görüşmelerde, karşı taraf konuşmasını bitirdikten sonra konuşma size kendi dilinizde aktarılır ve aynı şekilde sizin söyledikleriniz de karşı tarafa kendi dilinde aktarılır.

5) Translator with Speech

En iyi ücretsiz çeviri uygulamalarından biri olan bu uygulama aracılığıyla, istediğiniz birçok dil için metin çevirisi yapabilirsiniz. Uygulamaya giriş yapıp kaynak ve hedef dilleri belirledikten sonra metninizi yazarak çeviriyi başlatabilirsiniz. Ayrıca çeviriyi sesli bir şekilde de gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte kameranızla yabancı dildeki bir metnin fotoğrafını çekerek uygulamada çevirebilirsiniz. Ancak bütün diller için sesli çeviri ve reklamsız hizmet özelliği için ücretli sürüme geçmeniz gerekmektedir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ebookreader

2022 En İyi E-Kitap Okuyucuları!

Instagram

Instagram Hesabınız Hacklenirse Ne Yapmalısınız?