in

Google Çeviri Nasıl Kullanılır?

Google Ceviri

Google Çeviri Nasıl Kullanılır?

Bu içeriğimizde Google çeviri nedir? Nasıl kullanılır? sorularının cevaplarına ve ilgili detaylara yer verdik. Eğer Google Çeviri nasıl kullanılır ve Google Çeviri nedir? Gibi soruları soruyorsanız işte bu içeriğimizde cevapları mevcut!

Google Çeviri nedir?

Hem Android hem de iOS cihazlarında çalışan Google Çeviri, yaygın olarak kullanılan en iyi çeviri uygulamalarından biridir. Android kullanıcıları, uygulamayı buradan, iOS kullanıcıları ise buradan cihazlarına yükleyebilir. Bununla birlikte, küçük farklılıklar dışında her iki sürüm de genel olarak aynı özellikler sunar.

Google Çeviri Nasıl Kullanılır?

Google çeviri, 100’den fazla dili desteklemektedir. Ayrıca 90 dilde görüntülerin çevirilerini yapma ve iki dilli konuşmaları 43 dilde çevirme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, birçok dil için çevrimdışı çevirme hizmeti de mevcuttur. Öte yandan, daha önce çevirdiğiniz cümleleri ve kelimeleri daha sonra tekrar kullanmak için kaydedebilirsiniz. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Arapça, Korece gibi onlarca dilde çeviri yapabilirsiniz.

Metin Çevirme

İngilizce bir kelimenin veya cümlenin Türkçe karşılığını istediğinizi varsayalım. Bunun için uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan mevcut dilin ismine dokunun ve kaynak dili İngilizce olarak seçin. Daha sonra sağdaki dilin ismine dokunun ve hedef dili Türkçe olarak seçin. Ardından çevirmek istediğiniz metni çeviri kutusuna yazın. Böylece Google çeviri, girdiğiniz ifadelerin istediğiniz dildeki karşılığını sunacaktır. Ayrıca çevirinin sağ tarafında yer alan hoparlör simgesine dokunduğunuz zaman çeviri sesli bir şekilde gerçekleşir. Çeviriyi başka biriyle paylaşmak isterseniz, paylaş simgesine dokunabilirsiniz. Bununla birlikte çeviriyi kopyalamak için de kopyalama simgesine dokunmanız gerekir.

Resimleri Çevirme

Google çeviri, bir görüntüde yer alan metni telefonunuzun kamerasıyla çevirebilmenize imkân tanır. Kaynak ve hedef dili belirledikten sonra kamera simgesine dokunun. Daha sonra telefonunuzun kamerasını çevirmek istediğiniz metne doğru tutun. Uygulama, metni tanımaya başladıktan sonra çeviri görüntünün hemen üzerinde yansıtılır ve siz de doğrudan ekrandan bu çeviriyi okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çevirmek istediğiniz bir metnin fotoğrafını çektikten sonra uygulamaya aktarıp fotoğrafı taratarak çeviri yapabilirsiniz.

Konuşmayı yazıya aktarma

Herhangi bir dilde konuşup uygulamanın bu konuşmayı başka bir dile çevirmesini isteyebilirsiniz. Bunun için uygulamaya giriş yaptıktan sonra mikrofon simgesine dokunun ve çevrilmesini istediğiniz ifadeleri söylemeye başlayın. Böylece Google Translate, söylediklerinizi hedef dile çevirecektir. Çeviriyi duymak için ise Hoparlör simgesine dokunun.

Gerçek zamanlı konuşmalar

Google Translate, başka bir dilde konuşan bir kişiyle gerçek zamanlı bir görüşme yapmanıza olanak tanır. Öncelikle iki dili belirleyin, daha sonra ekranın sol tarafında yer alan Görüşme simgesine dokunun. Bundan sonra konuşmayı otomatik ya da manuel olarak devam ettirebilirsiniz.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp-alternatifleri

WhatsApp Alternatifleri! WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar!

SNX token nedir

SNX Token Nedir? Synthetix Network Özellikleri Nelerdir?