in

En İyi Astronomi Uygulamaları!

en iyi astronomi uygulamalari

En İyi Astronomi Uygulamaları!

Bulunduğunuz yerden yıldızları, gezegenleri, takımyıldızlarını, güneş sistemini, gökyüzünü ve evreni keşfetmek mümkün. Bunlarla ilgili detaylı bilgilere ve artırılmış gerçeklik teknolojisiyle tanımlanan görüntülere astronomi uygulamalarıyla ulaşabilirsiniz. Bu içeriğimizde, en iyi astronomi uygulamaları arasında yer alan üç uygulama önerisine yer verdik.

En İyi Astronomi Uygulamaları:

SkyView

SkyView uygulaması ile galaksileri, takımyıldızlarını, gezegenleri ve uyduları yakından keşfedebilirsiniz. Ayrıca bunu, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile deneyimlersiniz. Bununla birlikte, uygulamanın gök olayları hakkında bildirimde bulunmasını isterseniz, ayarlar kısmından bildirimleri açmanız yeterli olacaktır. Yıldızları ve uyduları görmek için cihazınızı gökyüzüne doğru tutun ve gökyüzünün sonsuzluğunda eşsiz bir yolcuğa çıkın. Uygulamanın gece modu özelliği ile kırmızı ve yeşil filtrelerle gece görüşünüzü koruyabilirsiniz. Ayrıca geleceğe veya geçmişe doğru bir zaman yolcuğuna çıkıp istediğiniz bir tarihteki gökyüzü görünümüne bakabilirsiniz. Yakaladığınız görüntüleri ailenizle veya sosyal medya hesaplarınızdan takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca uygulamayı Android için buradan ve iOS için de buradan yükleyebilirsiniz.

Star Walk 2

Star Walk 2, ister acemi ister profesyonel olsun, astronomiyle ilgilenen herkese hitap eden ve gelişmiş özellikler sunan bir uygulamadır. Herhangi bir coğrafi konumdayken telefonunuzu gökyüzüne doğru tuttuğunuzda, takımyıldızları ve diğer gökyüzü nesneleri hakkında detaylı görünümler alınırsınız. Gökyüzündeki nesneleri gerçek zamanlı olarak size tanımlayan bu uygulama, nesneleri daha yakından görebilmeniz için görüntüler üzerinde yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapmanıza imkân tanıyor. Ayrıca ekranın sağ üst köşesinde yer alan saat sembolüne tıklayıp istediğiniz bir zaman aralığı belirleyebilirsiniz. Böylece seçtiğiniz bir tarihte gökyüzünde gerçekleşen olayları ve gökyüzü görünümünü izleyebilirsiniz.

Uygulamayı Android için buradan ve iOS için de buradan yükleyebilirsiniz.

Stellarium Mobile

Stellarium Mobile – Star Map: Çocukların ve yetişkinlerin, gökyüzündeki yıldızları ve gezegenleri telefonlarından inceleyebilecekleri açık kaynak kodlu bir planetaryum (gökevi) uygulamasıdır. Bu mobil yıldız haritası sayesinde isteyen herkes; gökyüzündeki takımyıldızları, uyduları, kuyruklu yıldızları ve gezegenleri görüntüleyebilecek. Kullanıcı deneyimlerine göre en iyi astronomi uygulamaları arasına giren ve ödül kazanan bu uygulama sayesinde; elinizde bir teleskop varmış gibi gökyüzünü keşfedebilirsiniz. Gerçek zamanlı bu astronomi uygulamasıyla, geceleri gökyüzüne doğru tuttuğunuz telefonunuzdan; takımyıldızlarını ve gezegenleri görebilirsiniz. Ayrıca uygulama gerçek zamanlı olduğu için telefonunuzu hangi koordinatlara göre tutarsanız tutun; o koordinatlarda yer alan yıldızların ve gökyüzü cisimlerinin görüntüsü ve bilgileri telefon ekranınıza yansır.

Uygulamayı Android için buradan ve iOS için de buradan yükleyebilirsiniz.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

backup

2022 İçin En İyi Çevrimiçi Yedekleme Hizmetleri!

Google Chrome Zero Day

Google Uyardı: Sıfır Gün Açığı Tespit Edildi! Tarayıcınızı Güncelleyin!