in ,

IOTX Coin Nedir? IoTeX Projesinin Özellikleri Nelerdir?

IOTX coin nedir

Bu içeriğimizde: IOTX coin nedir? IoTeX projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

IOTX coin nedir?

IOTX coin, blockchain teknolojisi ile Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini bir araya getirip yeni projeler oluşturmak için geliştirilen IoTeX protokolünün kripto para birimidir.

IoTeX projesinin özellikleri nelerdir?

  • Açık kaynak kodlu olan IoTeX projesi, Nesnelerin İnternetini blockchain teknolojisiyle desteklemek amacıyla oluşturulmuştur.
  • Geliştiriciler, bu proje aracılığıyla merkeziyetsiz finans uygulamaları oluşturabilirler. Ancak bunun yanı sıra isteyen bütün girişimciler, IoTeX aracılığıyla blockchain teknolojisini kullanarak akıllı cihaz uygulamaları geliştirebilirler. Bununla birlikte bu proje aracılığıyla geliştirilen uygulamaların ölçeklenebilir yapıda olması sağlanır.
  • Kullanıcılar, IoTeX platformunda gerçekleştirdikleri tüm işlemler için oldukça düşük bir işlem ücreti öderler. Bununla birlikte tüm işlemlerde IOTX kripto para birimini kullanabilirler.
  • IoTeX protokolü, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumludur ve Solidity programlama dilini kullanır. Akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi için çalışan EVM hakkında detaylı bilgiler için bu içeriğimize Ethereum Virtual Machine Nedir? EVM Neden Önemlidir? göz atabilirsiniz.
  • Bu proje, Delegated Proof of Stake yani Yetkilendirilmiş Hisse İspatı sisteminin farklı bir versiyonu olan Roll-DPoS fikir birliği sistemini kullanır.

İlgili içerik: DPoS nedir? Hangi DeFi Projeleri DPoS Sistemini Kullanır?

Dünyanın ilk blockchain destekli özel güvenlik kamerası: Ucam

IoTeX, dünyada bir ilki gerçekleştirerek: Evler için özel olan tam güvenlikli ilk kamerayı üretmiştir. Siber güvenlik alanında ödül kazanan bu cihaz, kullanıcılar için tam güvenlik sunar. Bu kameralar ile kaydedilen videoları sadece kullanıcıları izleyebilirler. Ancak isteyen kullanıcılar kaydedilen videolara erişmesini istedikleri kişilerle özel anahtarlarını paylaşabilirler.

IoTeX yorumu

Bu proje, fiziksel dünya ile dijital dünya arasında bir köprü görevi görerek; İnsanların sahip oldukları cihazların altyapı güvenliğini iyileştirir ve maksimum verim almaları için çalışır. IoTeX, önemli bir teknoloji olan Nesnelerin İnterneti ile blokzincirini buluşturup kullanıcılara ve geliştiricilere bu teknolojilerden aynı anda faydalanma imkânı sağlar.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iphone podcast dinleme - iphone podcast nasıl dinlenir - iphone podcast uygulamaları

iPhone’da Podcast Dinleme: En İyi Seçenekler!

illuvium nedir

Illuvium Nedir? ILV Token Nereden Alınır?