in

Move to Earn Nedir? STEPN Uygulamasının 5 Özelliği!

Stepn uygulamasi

Move to Earn Nedir? STEPN Uygulamasının 5 Özelliği!

Bu içeriğimizde: Son zamanların popüler konseptlerinden biri olan hareket et kazan modelinin ne olduğuna ve STEPN uygulamasının özelliklerine yer verdik.

Move To Earn Nedir? [M2E] Nedir?

Kazanmayı istiyorsan hareket et! Yani Move to Earn, kişilerin hareket ettikçe kripto para veya NFT ödülleri kazandığı bir konsepttir.

gmt-coin-nedir

Play-to-earn ve Move-to-earn:

Move-to-earn, oyna-kazan (play-to-earn) modeliyle çok benzerdir. Oyna-kazan mantığıyla geliştirilen blockchain destekli oyun projeleri, kullanıcıların bu oyunları oynadıkça kripto para kazanmalarını sağlar. Bu projelerden hareketle move-to-earn yani hareket et kazan modeli geliştirilmiştir. Ancak move-to-earn ile play-to-earn arasında bazı temel farklar bulunuyor. Kullanıcılar, move-to-earn projelerinden faydalanabilmek için sürekli çevrimiçi olmak zorunda değillerdir. Kullanıcıların hareketleri GPS sayesinde uygulama kapalıyken de algılanabilmektedir.

Move to Earn Nedir: Hareket ettikçe kazandıran projelerin amacı nedir?

Bu platformların genel amacı; insanları hareket etmeye, spor yapmaya ve sağlıklı bir yaşam sürmeye teşvik etmektir. Bununla birlikte kullanıcılar, hareket ettikleri ve spor yaptıkları için hem sağlıklı bir yaşam sürmenin en önemli koşullarından birini yerine getiriyor hem de bundan dolayı kripto para ve NFT ödülleri kazanıyor.

gunster-metaverse-gsts-2
Move to Earn Nedir?

STEPN öncü oldu!

Web 3.0 teknolojisine dayanan bir yaşam tarzı uygulaması olan STEPN, hareket ettikçe kazandıran projelerin öncüsü olmuştur. Hatta Game-Fi ve Social-Fi ögelerinin yer aldığı bir uygulama olan STEPN, kullanıcılarını hareket ettikçe ödüllendirmektedir.

Move to Earn Nedir? STEPN uygulamasının özellikleri nelerdir?

  • STEPN uygulaması; spor yapan, yürüyen ve günlük aktiviteler esnasında bir şekilde hareket hâlinde olan insanların çeşitli ödüller kazanabileceği bir proje olarak geliştirilmiştir.
  • Bu uygulamayı indiren kullanıcılar, spor yaptıkları ya da sadece yürüdükleri için bir ödül kazanırlar. Bununla birlikte STEPN, bu ödülleri kullanıcılara GST token ile veya çeşitli NFT ögeleri ile verir.
  • Kullanıcılar, uygulama üzerinden edinecekleri Sneakers NFT’ler ile ödül sürecine katılabilirler. Bununla birlikte kullanıcılar, ne kadar çok spor yapar veya hareket ederse; o kadar çok ödül kazanma imkânına sahip olurlar.
  • Uygulamanın yönetişim jetonu olan GMT, kullanıcılara projenin gelişimi için alınacak kararlarda oy kullanma hakkı tanır. Ayrıca kullanıcılar, GMT (Green Metaverse Token) stake ederek pasif gelir elde edebilirler.
whitepaper - white paper - whitepaper nedir - whitepaper hakkında - whitepaper nasıl yazılır - whitepaper muhabbit.com - whitepaper cointelegraph - whitepaper ipuçları
Move to Earn Nedir

STEPN pazar yeri:

Kullanıcılar, hareket ettikçe ödül kazanmalarını sağlayan NFT spor ayakkabılarını uygulamada yer alan NFT pazar yerinden satın alabilirler. Bununla birlikte diğer NFT ögelerine de yine bu pazar yerinden erişebilecek olan kullanıcılar; kendilerine ait olan NFT’lerini satma veya kiralama imkânına da sahiplerdir.

İlgili:

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında asla temel alınmamalı. Yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olun. Eğer ihtiyacınız varsa bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur. 

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTC Vive inceleme

HTC Vive İncelemesi!

bilgisayar bakımı - bilgisayar güncellemeleri - işletim sistemi güncelleme

Bilgisayar Bakımı Yapmanın Basit Yolları! İşte Küçük Öneriler!