in

Move to Earn Nedir? STEPN Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Move to Earn Nedir? STEPN Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Bu içeriğimizde: Son zamanların popüler konseptlerinden biri olan hareket et kazan modelinin ne olduğuna ve STEPN uygulamasının özelliklerine yer verdik.

Move to earn nedir?

Kazanmak için hareket et yani move-to-earn, kişilerin hareket ettikçe kripto para veya NFT ödülleri kazandığı bir konsepti ifade eder.

Play-to-earn ve Move-to-earn

Move-to-earn, oyna-kazan (play-to-earn) modeliyle çok benzerdir. Oyna-kazan mantığıyla geliştirilen blockchain destekli oyun projeleri, kullanıcıların bu oyunları oynadıkça kripto para kazanmalarını sağlar. Bu projelerden hareketle move-to-earn yani hareket et kazan modeli geliştirilmiştir. Ancak move-to-earn ile play-to-earn arasında bazı temel farklar bulunuyor. Kullanıcılar, move-to-earn projelerinden faydalanabilmek için sürekli çevrimiçi olmak zorunda değillerdir. Kullanıcıların hareketleri GPS sayesinde uygulama kapalıyken de algılanabilmektedir.

Hareket ettikçe kazandıran projelerin amacı nedir?

Bu platformların genel amacı; insanları hareket etmeye, spor yapmaya ve sağlıklı bir yaşam sürmeye teşvik etmektir. Bununla birlikte kullanıcılar, hareket ettikleri ve spor yaptıkları için hem sağlıklı bir yaşam sürmenin en önemli koşullarından birini yerine getiriyor hem de bundan dolayı kripto para ve NFT ödülleri kazanıyor.

STEPN öncü oldu

Web 3.0 teknolojisine dayanan bir yaşam tarzı uygulaması olan STEPN, hareket ettikçe kazandıran projelerin öncüsü olmuştur. Game-Fi ve Social-Fi ögelerinin yer aldığı bir uygulama olan STEPN, kullanıcılarını hareket ettikçe ödüllendirmektedir.

STEPN uygulamasının özellikleri nelerdir?

  • STEPN uygulaması; spor yapan, yürüyen ve günlük aktiviteler esnasında bir şekilde hareket hâlinde olan insanların çeşitli ödüller kazanabileceği bir proje olarak geliştirilmiştir.
  • Bu uygulamayı indiren kullanıcılar, spor yaptıkları ya da sadece yürüdükleri için bir ödül kazanırlar. Bununla birlikte STEPN, bu ödülleri kullanıcılara GST token ile veya çeşitli NFT ögeleri ile verir.
  • Kullanıcılar, uygulama üzerinden edinecekleri Sneakers NFT’ler ile ödül sürecine katılabilirler. Bununla birlikte kullanıcılar, ne kadar çok spor yapar veya hareket ederse; o kadar çok ödül kazanma imkânına sahip olurlar.
  • Uygulamanın yönetişim jetonu olan GMT, kullanıcılara projenin gelişimi için alınacak kararlarda oy kullanma hakkı tanır. Ayrıca kullanıcılar, GMT (Green Metaverse Token) stake ederek pasif gelir elde edebilirler.

STEPN pazar yeri

Kullanıcılar, hareket ettikçe ödül kazanmalarını sağlayan NFT spor ayakkabılarını uygulamada yer alan NFT pazar yerinden satın alabilirler. Bununla birlikte diğer NFT ögelerine de yine bu pazar yerinden erişebilecek olan kullanıcılar; kendilerine ait olan NFT’lerini satma veya kiralama imkânına da sahiplerdir.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

DJI Mavic 3 Drone İncelemesi

Oculus Quest ve Oculus Quest 2’nin Pil Ömrü Nasıl Artırılır?