in

HTC Vive İncelemesi!

HTC Vive inceleme

HTC Vive İncelemesi!

Bu içeriğimizde: En iyi sanal gerçeklik gözlüklerinden biri olan HTC Vive cihazının incelemesine yer verdik.

HTC Vive incelemesi:

Kulaklık

Siyah tonunda ve dikdörtgen biçiminde tasarlanan HTC Vive, 32 tane hareket algılama sensörüne sahiptir. Bununla birlikte panelin alt kısımlarına yerleştirilmiş olan kamera, cihazın tek optik kamerasıdır. Ayrıca kulaklığın hemen solunda bir düğme ile gösterge LED’i yer alır. Kulaklığın sağ tarafında yer alan düğme ise gözbebeği mesafesini ayarlamak için kullanılır. Ekran çözünürlüğü her göz için 1080 x 1200 ve 90 Hz yenileme hızına sahiptir.

Kontrol cihazları

Kulaklıkla birlikte gelen iki adet kontrol cihazı; hareket ve konumlandırmaya yardımcı olmak için sensörlerle donatılmıştır. Bununla birlikte kontrol cihazlarının her birinde menü ile VR butonlarının olduğu daire biçiminde dokunmatik bir yüzey bulunmaktadır. Menü düğmesine tıkladığınızda daima menüye ulaşırsınız ve VR düğmesine tıkladığınızda ise SteamVR arayüzüne ulaşırsınız.

Baz istasyonları ve cihazla birlikte gelenler

Bununla birlikte HTC Vive, iki baz istasyonuyla birlikte gelir. Bu baz istasyonları, kulaklık ve kontrol cihazlarının konumlarını tespit etmek için önemlidir. Ayrıca HTC Vive; bağlantı kutusu, kulaklık ve baz istasyonları için 2 USB güç adaptörü ile bağlantının kurulmasını sağlamak adına HDMI ve USB kablolarıyla birlikte gelir.

Kurulum

HTC Vive cihazını kurmak için kurulum yazılımında yer alan talimatları dikkatli bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır. Bütün yazılımları indirerek cihazı çalışmaya hazır hâle getirmek 20 dakika civarında bir zaman gerektirir. Doğru bir kurulum için öncelikle Vive kurulumunu yükleyin. Daha sonra bağlantı kutusuyla birlikte kulaklığı da bilgisayara bağlayın. Ardından denetleyicileri ve baz istasyonlarını kurmak için gerekli yönlendirmeleri takip edin. Bununla birlikte baz istasyonlarını odanızda hangi konuma yerleştirdiğinize dikkat edin. Baz istasyonlarının birbirine karşı sağlam bir görüş alanında olmaları son derece önemlidir. Kötü bir konuma yerleştirildiklerinde HTC Vive cihazında bazı aksamalara ve istenmeyen akışlara yol açabilirler.

Genel özellikler:

  • Çözünürlük: Göz başına 1080 x 1200 (toplamda 2160 x 1200)
  • Ağırlık: 555 g
  • Yenileme hızı: 90 Hz
  • Görüş alanı: 110°
  • 360° kafa hareketini takip eder
  • Entegre ses sistemi vardır ve dahili stereo hoparlörü mevcuttur

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi VR Gözlükler

En İyi VR Gözlükler! VR Gözlük Önerileri!

Stepn uygulamasi

Move to Earn Nedir? STEPN Uygulamasının 5 Özelliği!