in

Oculus Quest 2 İncelemesi

oculus quest 2

Oculus Quest 2 İncelemesi

Bu içeriğimizde: Sanal gerçeklik teknolojisinin geldiği konumu en iyi anlamanızı ve hissetmenizi sağlayacak teknolojik ürünlerden biri olan Oculus Quest 2 incelemesine yer verdik.

Oculus Quest 2 nedir?

Oculus-Quest 2, Oculus Quest sanal gerçeklik gözlüğünün (VR) tasarım ve teknik özellikler bakımından geliştirilmiş versiyonudur.

Oculus Quest 2 incelemesi

Bu ürün; diğer modellere göre daha yüksek RAM ve daha uzun pil ömrü gibi önemli özelliklerin yanı sıra tasarım geliştirmeleriyle de dikkatleri üzerine çeken bir VR gözlüğü olmuştur. Kullanıcı deneyimlerine göre; Oculus Quest 2 VR gözlüğünün bir önceki modeline göre en dikkat çeken gelişmiş özelliği ise tasarımıdır. Başlıkta ve kontrol cihazlarında beyaz tonlarının ağırlık kazandığı bu ürün, aynı zamanda bir önceki modele göre daha hafiftir. Bununla birlikte daha yumuşak bir kayışa sahip olan başlık, her kullanıcının kendine göre ayarlayabileceği bir kullanım rahatlığına sahiptir. Ayrıca gelişmiş tasarım sayesinde gözlüğü taktığınız zamanlarda dışarıdaki ışığı yok denecek kadar az alırsınız ve bu durum oyun deneyiminizi benzersiz kılmanızı sağlayan özelliklerden biridir. Ayrıca Oculus Quest 2, bütün Oculus Quest oyunlarıyla uyumludur ve oyun sayısı artmıştır. İstediğiniz her oyunu oynayabileceğiniz gibi yeni uygulamaları da keşfedebilirsiniz.

Netflix ve YouTube içeriklerini izleyebilirsiniz

Kullanıcılar, oyun oynamanın yanı sıra farklı türlerde videolar da izleyebilirler. Tarayıcı erişiminizin de olduğu bu cihazda; Netflix ve YouTube gibi dijital yayın platformlarının içeriklerini indirebilirsiniz. Bu platformlarda yer alan dizileri ve filmleri 480p çözünürlük ile izleyebilirsiniz.

Konumsal ses

3D konumsal ses özelliği kulaklığın içine yerleştirilmiştir. Böylece etrafınızdaki sesleri duymanızı sağlar. Ayrıca 3,5 mm ses bağlantı noktası, kulaklıklı ya da kulaklıksız çalmanıza imkân tanımaktadır.

Bununla birlikte, kulaklık sayesinde başınızın ve vücudunuzun yaptığı her harekete karşı duyarlı olan Oculus Quest 2; hareketleri gerçekçi hassasiyetle sanal gerçekliğe dönüştürür ve bunun için harici bir sensör gerekmez.

Gelişmiş kontrol cihazları

Yeni tasarlanan Oculus Quest 2 Touch kontrolörleri, yeni bir başparmak desteği sağlamıştır. Bu özellik kullanıcıların konforlu bir deneyim yaşamasına fayda sağlamıştır.

Oculus Quest teknik özellikleri

  • Göz başına çözünürlük: 1.832 × 1.920
  • Hızlı Geçişli LCD Ekran
  • Yenileme hızı: 90 Hz
  • İşlemci: Snapdragon XR2                                              
  • RAM: 6 GB
  • Ağırlık: 503 gr
  • Depolama: 64 GB/256 GB
  • Kayış: Yumuşak

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

render

Render Network Nedir? RNDR Nereden Alınır?

netflix

Netflix’te Mayıs Ayında Yayımlanacak Yeni İçerikler!