in

Render Network Nedir? RNDR Nereden Alınır?

render

Render Network Nedir? RNDR Nereden Alınır?

Bu içeriğimizde: RNDR nereden alınır? Render projesinin kullanım alanları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Render Network nedir?

Ethereum tabanlı olan Render, blokzincirinde dağıtılmış bir GPU ağı oluşturmak için geliştirilen bir projedir. Başka bir ifadeyle Render projesi; GPU gücüne gereksinimi olan sanatçılar ve araştırmacılar ile GPU gücünü kiralamak isteyen kişileri bir araya getiren önemli bir protokoldür. ERC-20 standardında bir token olan RNDR ise bu projeye ait tokendır.

Render projesinin özellikleri nelerdir?

  • Render projesi, GPU temelli merkeziyetsiz işleme (rendering) hizmetleri sunmak için oluşturulan bir projedir.
  • GPU sahibi olan kullanıcılar, bu hizmeti Render ağına sunarak token ödülleri kazanabilirler. Böylece GPU sağlayıcılar, sanatçıların ve araştırmacıların GPU ihtiyaçlarını da karşılamış olurlar.
  • Render ağı, üç boyutlu nesnelerin blokzinciri protokolleri aracılığıyla işlenmesini sağlamak için çalışır. Ayrıca Render Network, GPU hesaplama gücünü 3D varlıkların merkezi olmayan ekonomisine dönüştüren ilk ağ olduğunu vurgular.
  • Kullanıcılar, Render ağındaki işlem ücretlerini projeye ait token olan RNDR ile öderler.
  • Yatırımcılar, ERC-20 standardı RNDR tokenlarını, Ethereum ağını destekleyen bütün kripto para cüzdanlarında saklama imkânına sahiplerdir.

Kullanım alanları

Render Network’ün birçok kullanım alanı mevcuttur. Bunlardan bazıları: Medya, Sanal gerçeklik (VR), Oyun sektörü, sağlık sektörü ve sanayi sektörüdür.

Sanatçılar için dijital hak yönetimi:

Render projesi, sanatçıların eserlerini saklayabileceği ve haklarını koruyabileceği evrensel erişilebilir bir depolamanın olmadığını vurgular. Ancak bu sorunu; Render ağının blokzinciri ve dağıtık defter teknolojisi tabanlı depolama özelliği aracılığıyla çözmeyi vadeder. Bu sayede sanatçılar, eserlerini güvenli bir şekilde depolar ve istedikleri zaman bunlara erişim sağlayabilirler.

Render kim tarafından kuruldu?

Bu proje, 2016 yılında OTOY CEO’su Jules Urbach tarafından geliştirilmiştir. Ayrıca projenin ekibi dünyanın dört bir yanından her biri kendi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

RNDR token geleceği

Bu proje; verimli ve ölçeklenebilir bir işleme ağı oluşturmak için çalışır. Ayrıca GPU gücüne ihtiyacı olan sanatçılarla GPU gücünü kiralamak isteyen kullanıcıları bir araya getirmesi dolayısıyla önemli bir hizmet sunar. Projenin sunduğu avantajlardan ötürü gelecekte RNDR tokenın da değer kazanması öngörülmektedir.

RNDR nereden alınır?

RNDR tokenın satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Bybit, Binance, Huobi, KuCoin, FTX ve Gemini.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

netflix 1

Netflix’teki En İyi Komedi Dizileri!

oculus quest 2

Oculus Quest 2 İncelemesi