in

Oculus Quest 2’de Uygulamalar Nasıl Paylaşılır?

Oculus Quest 2 1

Oculus Quest 2’de Uygulamalar Nasıl Paylaşılır?

Bu içeriğimizde: Oculus Quest 2 cihazınızdaki uygulamaları diğer hesaplarla nasıl paylaşabileceğinize değindik.

Oculus Quest 2’de Uygulamalar Nasıl Paylaşılır?

Oculus (Meta) Quest 2 cihazınızda yer alan ek hesaplar ile uygulamalarınızı paylaşabilirsiniz. Ancak ek hesaplar, sadece uygulama paylaşımına izin verildiğinde bu uygulamalara ulaşabilirler.

Uygulama paylaşımınızı şu yönergeleri takip ederek aktif hâle getirebilirsiniz:

  1. Öncelikle VR gözlüğünüzü takın ve sağ dokunmatik kontrol cihazınıza basarak menüyü açın.
  2. Daha sonra ayarlar simgesine tıklayın.
  3. Ayarlara girdikten sonra ise hesaplar ögesine tıklayın.
  4. Son olarak uygulama paylaşımını açmak için Uygulama Paylaşımı yazan yerin hemen yanında yer alan anahtarı etkinleştirin. Ayrıca uygulama paylaşımını kapatmak istediğinizde de ayrı yönergeleri takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, ek hesaplar yeni uygulamalar yükleyebilir ve yeni oyunlar satın alabilirler. Ancak ek hesaplar, bu uygulamaları diğer hesaplarla paylaşma yetkisine sahip değillerdir. Ayrıca ek hesabınızla başka bir Oculus Quest 2 cihazında oturum açmak isterseniz, daha önce satın aldığınız uygulama ve oyunlara erişim hakkınız devam eder.

Hatırlatma:

Uygulama paylaşımının aktif bir hâlde olduğu kulaklığı değiştirmek isterseniz; yönetici hesabının mevcut cihazdaki uygulama paylaşımını kapatması ve daha sonra yeni cihazda uygulama paylaşımını açması gerekmektedir.

Yönetici hesabı nedir?

Oculus Quest 2’inizi ilk aldığınız zaman kurulumunu yaparken kullandığınız hesaba, yönetici hesabı denir. Bununla birlikte cihazınız çok kullanıcılı hesap özelliğini desteklediği için; yönetici hesabınızdan ek hesapların eklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece yönetici hesabınızdan uygulama paylaşımı özelliğini aktif ettiğinizde, ek hesaplar yönetici hesabınızdaki uygulamalara erişme imkânına sahip olur.

Yönetici hesabındaki uygulamaların hepsine erişmek mümkün mü?

Uygulama paylaşma özelliği; bir Oculus Quest 2’deki yönetici hesabının, satın alınan uygulamaları aynı başlıktaki diğer kişilerle paylaşmasına olanak tanır. Böylece bir Oculus Quest 2 cihazındaki uygulama paylaşma özelliği aktif edildiğinde, ek hesaplar yönetici hesabında yer alan uygulamalara erişim sağlar. Ancak nadiren de olsa bazı uygulamalar paylaşım özelliğine sahip değildir ve ek hesaplarla paylaşılamaz. Söz konusu bu uygulamalara sadece satın alım yoluyla ulaşmak mümkün. Bunun dışında kalan bütün uygulamaları, ek hesaplarla paylaşmak mümkündür.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Legion Network

Legion Network Nedir? LGX Nereden Alınır?

Hacklenmekten korunmanin 5 yolu 1

Hacklenmekten Korunmanın 5 Yolu!