in

Oculus Quest ve Oculus Quest 2’nin Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Oculus Quest pil omrunu artirma

Oculus Quest ve Oculus Quest 2’nin Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Bu içeriğimizde: Oculus Quest ve Oculus Quest 2’nin pil ömürlerini hangi unsurlara dikkat ederek yükseltebileceğinize değindik.

Oculus Quest ve Oculus Quest 2’nin Pil Ömrü Nasıl Artırılır?

Kullanmadığınızda Oculus Quest cihazınızı tamamen kapatın!

Cihazınızın pil ömrünü en üst seviyeye çıkarmak adına; cihazı sadece uyku moduna almak yerine kullanmadığınız zamanlarda tamamen kapatın. Bu durum özellikle Oculus Quest cihazlarınızla seyahat edecekseniz ya da bir kısa süreliğine de olsa çantanızda taşıyacaksanız dikkat etmeniz gereken bir unsurdur. Ayrıca kulaklığınızı kapatmak istediğinizde; kulaklığın ön tarafında bulunan gösterge ışığının sönmesini bekleyin ve güç kapatma sinyali gelene kadar güce basılı tutun.

Uyku modu ile cihazı kapatmak arasında nasıl bir fark var?

Kulaklık uyku modunda iken; hareket ettirildiğinde ve biri tarafından takıldığında hemen uyku modundan çıkacak ve uyanacaktır. Bununla birlikte kulaklığınız uyku modunda olduğunda; biraz da olsa güç harcamaya devam eder. Öte yandan kulaklığınızı güç düğmesine bastığınızda uyku moduna alabileceğiniz gibi kulaklığı taktığınızda tekrar uyanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak kulaklığınız tam kapalı olduğunda sistem de kapalı demektir. Sadece güç düğmesine basılı tutarak tekrar açabilirsiniz. Bununla birlikte kulaklığınız tamamen kapalı olduğu zamanlarda, uyku modunda olduğu zamanlara oranla daha az enerji harcar.

Oculus Quest’leriniz tamamen şarj olduğunda fişten çıkarın.

Oculus Quest 2 ve Oculus Quest’inizin şarjı tam dolduktan sonra şarj cihazından çıkarın. Şarj cihazında bırakmaya devam etmeniz hâlinde zamanla genel pil ömründe azalma gözlemlersiniz. Bununla birlikte kulaklığınızın şarjı dolduğunda; kulaklığınızın gösterge ışığı kırmızıdan yeşile dönecektir. Bu durumda şarjı dolmuş olan cihazınızı fişten çekin. Ayrıca fişten çektikten sonra eğer kulaklığı kullanmayacaksanız kapatmayı unutmayın.

Oculus Quest’leriniz ile gelen şarj cihazını kullanın.

Oculus Quest’lerinizi şarj etmek istediğinizde Oculus Quest’leriniz ile gelen şarj cihazını kullanmalısınız. Bununla birlikte kulaklığınızın pilini farklı cihazların şarj aletleriyle de doldurabilirsiniz fakat kulaklığınız ile gelen şarj cihazını kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Kulaklıklarınız ile gelen şarj cihazlarınız, kulaklığınızın verimini en üst seviyeye ulaştırmak için tasarlanmıştır.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hard fork ve soft fork nedir 2

Hard Fork ve Soft Fork Nedir?

ebeveyn-kontrolu-nedir-ebeveyn-denetimi

Ebeveyn Kontrolü Nedir? 8 Ebeveyn Kontrolü Uygulaması!