in

Oculus Quest 2’ye Birden Fazla Hesap Nasıl Eklenir?

Oculus Quest 2 1 3

Oculus Quest 2’ye Birden Fazla Hesap Nasıl Eklenir?

Kullanıcılar, Oculus Quest 2’nin çok kullanıcılı özelliği sayesinde bu VR cihazlarını aile üyeleriyle veya arkadaşlarıyla paylaşma imkânına sahiptir. Biz de bu içeriğimizde Oculus Quest 2’nize nasıl yeni hesaplar ekleyebileceğinize ve bu hesapların nasıl çalıştığına yer verdik.

Oculus Quest 2’ye birden fazla hesap nasıl eklenir?

Oculus Quest 2’nize ek hesaplar eklemek için bu adımları izleyin:

  1. Öncelikle VR gözlüğünüzü takın ve sağ dokunmatik kontrol cihazınıza basarak menüyü açın.
  2. Daha sonra ayarlar simgesine tıklayın.
  3. Ayarları seçtikten sonra deneysel özellikler seçeneğini seçin.
  4. Ardından Çoklu hesaplar ve kütüphane paylaşımı özelliğini etkinleştirin.
  5. Bu etkinleştirmeyi gerçekleştirdikten sonra ayarlar kısmında hesap ekle seçeneği belirecektir. Hesap ekle seçeneğini seçin.
  6. Son olarak kulaklığınız için eğer belirlemiş olduğunuz bir kilit düzeni bulunmuyor ise; cihazınıza ek hesapları eklemeden önce bir tane kilit düzeni belirlemeniz gerekir.

Kaç tane hesap eklenebilir?

Oculus Quest 2 cihazınıza üç tane ek hesap ekleme imkânınız var. Yönetici hesabınızla sanal gerçeklik evrenine yeni hesaplar ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte her hesabın kendine özel bir profili olması için Facebook hesabıyla giriş yapmaları gerekiyor.

Eklenen hesaplar nasıl çalışır?

Cihaza eklenen yeni hesaplar, eğer uygulama paylaşımı açık ise; yönetici hesabına ait uygulamaları kendi hesaplarında kullanma imkânına sahiplerdir. Ayrıca bu ek hesaplar, kendi medya dosyalarını ve uygulama ilerlemelerini kaydedebilirler. Bununla birlikte her kullanıcı kendi avatarını oluşturup profilini özelleştirme hakkına sahiptir. Ek hesap kullanıcılarının, yönetici hesabında var olan uygulamaları kendi hesaplarına yüklemeleri; cihazın depolama kapasitesinde bir yer kaplamaz. Ancak ek hesaplar, yeni uygulamalar yükleyebilir ve yeni oyunlar satın alabilirler. Öte yandan bu ek hesapların her biri, istenildiği zaman silinebilir ve yeni hesap eklenebilir, bu konuda bir zorunluluk söz konusu değildir.

Ek hesaplar için gizlilik

Oculus Quest 2 cihazında yer alan ek hesaplara ait bilgiler gizli kalır. Böylece bir hesabın diğer bir hesap hakkındaki bu gizli bilgilere ulaşması mümkün değildir. Bu bilgiler genel olarak şunlardan oluşur: Oyun içi ilerleme, yüksek puanlar ve uygulama içi ayarlar.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uniswap nedir - uni nereden alınır - uniswap nereden alınır - uniswap ne kadar seo

Uniswap (UNI) Nedir? Uniswap Ağının Güvenliği Nasıl Sağlanır?

big-data-nedir-big-data-madenciligi

Big Data Nedir? Big Data (Büyük Veri) Madenciliği ve Kullanım Alanları!