in

DJI Mavic 3 Drone İncelemesi

DJI Mavic 3

DJI Mavic 3 Drone İncelemesi

Çin merkezli bir teknoloji şirketi olan DJI; güvenli, yüksek performanslı ve kullanımı kolay drone modelleri üretmesiyle tanınıyor. Biz de bu içeriğimizde; DJI tarafından kullanıcılara sunulan yüksek performanslı bir drone olan Mavic 3’ün incelemesine yer verdik.

DJI Mavic 3 Drone İncelemesi:

Dji şirketine ait bir drone olan Mavic 3; Mavic 2 Zoom ile Mavic 2 Pro’nun devam modeli olarak piyasaya sürülmüştür. Bununla birlikte her iki cihazın özelliklerini barındıran DJI Mavic 3, çift lensli bir kameraya sahiptir. Ayrıca üç eksenli gimbal kamera desteği sayesinde çekimler neredeyse kusursuzdur. Engelleri algılama ve bu engellerden kaçınma duyarlılığına sahip olan bu drone kamerası, kuşbakışı görüntüler için 90 derece eğilebilirken; yukarıya doğru olan eğilimleri 35 dereceye kadar desteklemektedir. Mavic 3, bu özelliğiyle yeni inşa edilen yapıların kontrolü için de kullanılabilmektedir. Ancak bu drone modeli, profesyoneller için olduğu kadar ilk defa drone kullanma deneyimine erişecek kişiler için de uygun bir tercihtir.

Engelleri algılama ve kaçınma

Güvenli uçuşların gerçekleşmesi için engellerden kaçınma sensörlerine önem veren DJI, bu modelinde sekiz sensör kullanmıştır. Arkaya, yukarıya, aşağıya ve öne doğru bakan bu kameralar sayesinde özel ek kameralara gereksinim yoktur. Bu drone keşife çıktığında herhangi bir taraftan gelen bütün engelleri algılar ve onlardan kaçınır. Ayrıca Mavic 3 sensörleri, nesneleri 200 metre uzaklıktan algılama özelliğine sahiptir. Bununla birlikte gelişmiş çevre haritalandırması yeteneğine sahip olması dolayısıyla eve dönüşlerde en uygun yolu seçer.

Sağlam konumlandırma

Mavic 3; GPS, Galileo ve BeiDou uydu konumlandırma sistemlerinden destek alır. Ayrıca bu konumlandırma sistemlerinden aldığı destekle dünyada hangi konumlarda yer aldığını algılar ve rüzgârlara karşı dayanıklı durur.

Standart, Fly More Combo ve Cine versiyonları

DJI şirketi; Mavic 3 modelinin Standart, Fly More Combo ve Cine versiyonlarını sunarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Standart ve Fly More Combo versiyonları aynı video çekim ve uçuş özelliklerine sahiptir. Ancak standart versiyonu bir bataryaya sahipken; Fly More Combo üç bataryaya sahiptir. Bununla birlikte Cine Premium Combo ise bu versiyonlar arasında en farklı olandır. Akıllı bir kumandaya ve 1 TB SSD hafızaya sahip olan bu drone ayrıca Apple ProRes video biçimini desteklemektedir.

Diğer özellikler

 • Maksimum Video Bit Hızı: H.264/H.265 Bit Hızı: 200 Mbps
 • Fotoğraf Formatı: JPEG/DNG (RAW), Tek çekim: 20 MP Fotoğraflar
 • Video Formatları: MP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265)
 • Ağırlık: 895 g
 • Maksimum Çıkış Hızı: 1 m/s (C modu), 6 m/s (N modu), 8 m/s (S modu)
 • Maksimum İniş Hızı: 1 m/sn (C modu), 6 m/sn (N modu), 6 m/sn (S modu)
 • Uçuş Süresi (rüzgâr yok): 46 dakika
 • Gezinme Süresi (rüzgâr yok): 40 dakika
 • Maksimum Uçuş Mesafesi: 30 km
 • Maksimum Rüzgâr Hızı Direnci: 12 m/s
 • Dahili depolama: 8 GB
 • Pil kapasitesi: 5000 mAh

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hacklenmekten korunmanin 5 yolu 1

Hacklenmekten Korunmanın 5 Yolu!

en iyi muzik uygulamalari

2022 En İyi Müzik Uygulamaları Önerisi!