in

XCAD Network Nedir? XCAD Nereden Alınır?

XCAD

XCAD Network Nedir? XCAD Nereden Alınır?

Bu içeriğimizde: XCAD Coin Nedir? XCAD Network Özellikleri Nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

XCAD Network nedir?

Bu proje; XCAD Network, içerik oluşturucuların; içeriklerine olan rağbetin artması için hedef kitleyi kendi tokenları ile ödüllendirip teşvik ettiği bir ağdır. XCAD ise projeye ait kripto para birimidir.

XCAD Network projesinin özellikleri nelerdir?

  • Bu proje, içerik oluşturuculara özel geliştirilmiş olması bakımından diğer blockchain ağlarından farklıdır. XCAD sayesinde Youtube içerik üreticileri, hem içeriklerine olan ilginin artmasını sağlar hem de bu sayede daha fazla kazanç elde ederler. Bununla birlikte, katılımcılar da içerikleri izledikleri için token kazanırlar.
  • XCAD Network, içerik üreticilerine özel NFT pazarı da oluşturmuştur. Üreticiler, bu NFT pazarından XCAD token ile alışveriş yapabilirler.
  • İzleyiciler, XCAD Network platformunda yer alan XCAD eklentisi aracılığıyla Youtube’da token dağıtan içerik üreticilerini izleyerek token ödülü kazanabilirler.
  • Kullanıcılar, kazandıkları bu tokenları XCAD DEX üzerinden kripto para birimlerine çevirebilirler. Ayrıca dileyen kullanıcılar, bu tokenları stake edebilirler.

Watch to Earn ve XCAD

Kullanıcılar, gameFi sektöründe play to earn ve move to earn gibi oyun konseptlerine aşinadır. Ancak bu konseptlerin yanına bir de watch to earn yani izledikçe kazan konsepti eklendi. Bu kavramları kısaca açıklamak gerekirse: Play to earn, oyna-kazan mantığıyla geliştirilen blockchain destekli oyun projelerini ifade eder. Bu projeler, kullanıcıların oyun oynadıkça kripto para kazanmalarını sağlar. Oyna-kazan projelerinden hareketle move-to-earn yani hareket et kazan modeli geliştirilmiştir. Bu projenin amacı; insanları hareket etmeye, spor yapmaya ve sağlıklı bir yaşam sürmeye teşvik etmektir. Watch to earn ise içerik oluşturucuların, içeriklerini izleyen kullanıcıları token ile ödüllendirdiği bir konsepti ifade eder.

İlgili içerik: Play to Earn ve Move to Earn Nedir? Farkları Nelerdir?

Watch2earn nasıl çalışır?

Kullanıcılar, XCAD Network’e ait Watch2earn özelliğine erişmek için platformdaki eklentiyi indirip internet tarayıcılarına kurmaları gerekir. Kurdukları bu eklenti arka planda çalışmaya devam edecektir. Bu aşamadan sonra kullanıcılar, XCAD Network üyesi olan içerik üreticilerin videolarını izleyip üreticinin tokenlarından kazanabilir. Ancak izleyiciler, üreticilerin tokenlarından kazanmak için ilgili videonun en az %80’ini izlemelidir.

XCAD nereden satın alınır?

XCAD kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Huobi Global, Gate.io, KuCoin ve MEXC.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cyber Credit Card

Rezervasyon Dolandırıcılığına Dikkat! Milyonlarca Lira Vurgun Yapıldı!

android telefon

Android Telefonun Pil Ömrü Nasıl Artırılır?