in

iPhone’lara Gelen En İyi iOS 16 Özellikleri!

ios 16

iPhone’lara Gelen En İyi iOS 16 Özellikleri!

Apple, önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği işletim sistemi iOS 16’nın hangi özelliklere sahip olduğunu açıkladı. Biz de bu içeriğimizde, söz konusu özelliklerin neler olduğuna ve ilgili detaylara yer verdik.

iPhone’lara Gelen En İyi iOS 16 Özellikleri:

iPhone işletim sisteminin yeni sürümü olan iOS 16, çeşitli özellikleri de beraberinde getirecek. Ancak bu özelliklerin başında, kilit ekranındaki değişiklikler, gönderilen mesajları düzenleme seçeneği ve güvenlikle ilgili değişiklikler yer alıyor. Ayrıca yeni özellikler, iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch cihazlarında kullanılabilecek.

Güvenlik Kontrolü

Yeni sürüm, Apple kullanıcılarının kötü niyetli kişilere karşı daha güvende olmasını sağlayacak. Bununla birlikte kullanıcılar, Güvenlik Kontrolü özelliği sayesinde tehlikede hissettikleri an acil durum özelliğinden yararlanabilecektir. Kolay bir şekilde tüm cihazlarınızda iCloud’dan çıkış yapabilir ve başkalarına verdiğiniz erişim iznini hemen kaldırabilirsiniz. Ancak bunların dışında da bazı önemli güvenlik özellikleri gelecektir.

Kilit Ekranı

Kullanıcılar, gelecek olan sürümle birlikte cihazlarının kilit ekranında daha fazla kontrol sağlayabilecekler. Böylece telefonunuzun ekranını özelleştirme konusunda daha fazla seçeneğiniz olacak. Kilit ekranda fotoğrafı zamanın önünde duracak şekilde tasarlayıp, yazı tipi ve stilini değiştirip, renkleri kullanarak tarih ve saat görünümlerini istediğiniz biçimde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kilit ekran, widget’ları tıpkı Apple Watch’ta olduğu gibi daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenler. Bu sayede hava durumu, pil seviyesi ve takvim etkinlikleri hakkında önemli bilgilere tek seferde erişebilirsiniz.

iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı

iOS 16 sürümüyle kullanıcılar, altı aile üyesine kadar bir iCloud kütüphânesi oluşturup paylaşabilecek. Böylece bütün üyeler, kitaplığa fotoğraf ekleme, kaldırma ya da özelleştirme gibi çeşitli izinlere erişim sağlar.

Mesajlarınızı Düzenleyin

Yeni sürümle gelecek olan en önemli özelliklerden biri de mesajları düzenleme seçeneğidir. Birine yanlışlıkla gönderdiğiniz veya gönderdikten sonra pişman olduğunuz mesajlar oluyordur. İşte böyle anlarda gönderdiğiniz mesajı geri alıp düzenleyebileceksiniz. Bununla birlikte, SharePlay özelliği mesajlara da uygulanır. Bu sayede filmleri, şarkıları ve videoları senkronize edebilirsiniz ve mesajlaştığınız kişiyle oynatma yönetimini paylaşabilirsiniz.

Canlı Metin ve Görsel Aramada İyileştirmeler

iPhone telefonunuzun kamerası, görüntüleri tanımlamada son derece güçlüdür. Canlı metin ile bir yazıyı çevirmek istediğinizde bunu neredeyse kusursuz bir biçimde gerçekleştirir. Söz konusu bu özellik, iOS 16 ile videoya da gelecek. Bu sayede bir video akış hâlindeyken durdurabilir ve video içinde yer alan bir metnin çevirisini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Görsel Aramalar için de daha gelişmiş seçenekler yer alacak. Öte yandan Görsel Arama, kuşlar, çiçekler gibi canlıları ve heykeller gibi çeşitli nesneleri tanımlamada da güçlenecek.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Chrome Zero Day

Google Uyardı: Sıfır Gün Açığı Tespit Edildi! Tarayıcınızı Güncelleyin!

disney plus watch

Disney+ GroupWatch Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?