in

iPhone ve iPad’inizi TV’nize Nasıl Bağlarsınız?

iPhone iPad

iPhone ve iPad’inizi TV’nize Nasıl Bağlarsınız?

Bu içeriğimizde iPhone ya da iPad’inizi, akıllı televizyonunuza veya Mac cihazınıza yansıtmak için izlemeniz gereken adımlara yer verdik. Eğer siz de iPhone veya iPad’i TV’ye bağlamak istiyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre!

iPhone ve iPad’inizi TV’nize Nasıl Bağlarsınız?

iPhone ya da iPad’inizi TV’ye veya Mac’e yansıtma

Apple cihazlarınızı kablosuz olarak TV’ye bağlayabilirsiniz. Bunun için en kolay yol ise cihazınızın işletim sisteminde yerleşik bir şekilde gelen Apple AirPlay özelliğidir. Bu özellik sayesinde iPhone ya da iPad’inizde yer alan içerikleri, AirPlay 2 uyumlu TV’nize yansıtabilirsiniz.

  1. Öncelikle AirPlay ile bağlanmak istediğiniz akıllı TV’niz ile iPhone veya iPad’inizin aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekir.
  2. iPhone X veya daha sonraki modellerden birini kullanıyorsanız ya da iPadOS 13 veya sonraki bir sürümün yüklü olduğu bir iPad kullanıyorsanız; Ekranınızın üst köşesinden aşağı kaydırarak Denetim Merkezini açın. Ancak iPhone 8 veya bir önceki modelleri kullanıyorsanız ya da iOS 11 veya önceki bir sürümdeki cihazı kullanıyorsanız; Ekranın alt kenarından yukarıya doğru kaydırmanız gerekir.
  3. Daha sonra Ekran Yansıtma seçeneğine dokunarak yansıtma işlemini başlatın.
  4. Ardından karşınıza çıkan listeden; Apple TV’nizi, AirPlay 2 uyumlu TV’nizi ya da Mac cihazınızı seçin.

Listeden seçmiş olduğunuz televizyonunuzda ya da Mac cihazınızda; AirPlay parolası göründüğünde bu şifreyi iOS ya da iPadOS cihazınızda girmeniz gerekir. Böylece mobil cihazınızın ekranında hangi içerik varsa, TV ekranınıza da onu yansıtabilirsiniz. Bununla birlikte, fotoğraflarınızı da Paylaş seçeneği üzerinden TV’nize yansıtabilirsiniz ya da videoları televizyonunuzda oynatabilirsiniz. Öte yandan, yansıtmayı durdurmak istediğinizde iOS ya da iPadOS cihazınızdan Denetim Merkezini açın ve Ekran Yansıtma seçeneğine dokunduktan sonra Yansıtmayı Durdur seçeneğine tıklayın.

Kabloyla yansıtma

iPad veya iPhone cihazınızı kablo ile TV’nize yansıtabilirsiniz. Bunun için Apple cihazınızı TV’ye bağlayan bir Apple Dijital AV Adaptörüne sahip olmanız gerekir. Bununla birlikte, bir HDMI kablonuzun da olması gerekir. iPad veya iPhone cihazınızı Apple Lightning kablonuz ile adaptöre bağlayın, daha sonra adaptörü kabloya bağlayın ve kabloyu da TV’nize takın. Ayrıca adaptör aracılığıyla iPhone veya iPad’nizi şarj etme imkânınız var; bu sayede şarjınız bitmeden içerikleri izlemeye devam edebilirsiniz.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit VIP programı

Bybit VIP Programı Hakkında Detaylar ve Bilgiler!

YouTube premium

YouTube Premium Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?