in

Apple Arcade Nedir? Ne İşe Yarar?

Apple Arcade nedir

Apple Arcade Nedir? Ne İşe Yarar?

Şimdi bu içeriğimizde Apple Arcade servisinin ne olduğuna, ne işe yaradığına ve nasıl kullanıldığına dair detaylara yer verdik. Eğer Apple Arcade nedir ve ne işe yarar diye soruyorsanız işte bu içeriğimiz tam da size göre. Çünkü Apple Arcade nedir? Sorusuyla bu konunun detaylarına değiniyoruz!

Apple Arcade nedir?

Apple Arcade, birbirinden eğlenceli 200’ü aşkın oyuna sınırsınız erişim imkânı sunan bir oyun aboneliği servisidir. Bununla birlikte reklamsız olan ve uygulama içi satın almanın olmadığı bu servis; her geçen gün yeni oyunları ve güncellemeleri artırmaktadır.

Hangi cihazlarla uyumlu?

Arcade servisine: iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Apple TV cihazlarından herhangi biriyle erişebilir ve istediğiniz oyunu hiçbir sorunla karşılaşmadan oynamaya başlayabilirsiniz.

Hangi oyunlar var?

Bu oyun servisinde; bulmaca, strateji, macera, simülasyon, kart ve spor gibi birbirinden farklı türlerde birçok oyun yer alır. Bununla birlikte Arcade Originals koleksiyonunda NBA 2K22 Arcade Edition oyunu yer alır ve bunun yanı sıra App Arcade; Really Bad Chess+’ın da yer aldığı Zamansız Klasikler ve Fruit Ninja Classic’in dahil olduğu App Store Efsaneleri adlı iki oyun kategorisi mevcuttur. Ayrıca Arcade Originals koleksiyonunda yer alan oyunlar iPhone, iPad, Mac ve Apple Tv ile oynanabilirken; Zamansız Klasikler ve App Store Efsaneleri de iPhone ile iPad’de mevcuttur. Bunların yanı sıra en popüler oyunlar arasında şunlar yer alır:

  • Samurai Jack
  • Star Trek: Legends
  • Sonic Racing
  • Fantasian
  • Simon’s Cat: Story Time
  • Crossy Road Castle

Yeni oyunlar ne sıklıkta ekleniyor?

Bu platforma düzenli bir şekilde her hafta yeni oyunlar eklenmektedir. Ayrıca içerik güncellemeleri de yapılıyor. Bununla birlikte yakında gelecek olan oyunlar hakkında bilgi almak için App Store’da yer alan Arcade sekmesindeki Çok Yakında bölümüne bakabilirsiniz.

Apple Arcade’i nasıl bulabilirsiniz?

iPhone, iPad ya da iPod touch’ınızdan App Store uygulamasına giriş yapın. Ardından ekranın alt kısmında yer alan Arcade sekmesine gidebilirsiniz. Ancak Apple Tv’nizden ulaşmak için; App Store’da ekranın üst kısmında yer alan Arcade sekmesine gidin. Mac’inizden ulaşmak için ise App Store’u açın ve kenar çubuğunda yer alan Arcade sekmesine gidin.

Oyunlar oyun kumandasıyla oynanabilir mi?

Evet, Apple Arcade’de yer alan birçok oyun, oyun kumandasıyla oynanabilmektedir. Ayrıca Apple TV’den oynanacak bazı oyunlar için oyun kumandasının olması zorunludur.

Apple Arcade abonelik ücreti ne kadar?

Bu oyun servisinden ilk 3 ay ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Ücretsiz denemeden sonra ise her ay için 34,99 TL ödeme yapmanız gerekir. Ayrıca aile içi paylaşım özelliği sayesinde üyeliğinizi ailenizden beş kişiyle paylaşma imkânına da sahipsiniz.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En iyi alternatif arama motorlari

Google Alternatifi En İyi Arama Motorları!

cosmos network

ATOM Coin Nedir? Cosmos Hakkında Detaylar!