in

Android İçin En İyi Yedekleme Uygulamaları!

Android backup apps

Android İçin En İyi Yedekleme Uygulamaları!

Bu içeriğimizde, Android için en iyi yedekleme uygulamaları arasında yer alan beş uygulama önerisine yer verdik.

Android İçin En İyi Yedekleme Uygulamaları:

1) IDrive

IDrive, verilerinizi yedeklemek ve dosya senkronizasyonunu güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için en iyi seçeneklerden biridir. Verilerinizi uygulamaya aktardıktan sonra dosyalarınız, hizmetin kendi özel araçlarıyla şifrelenir, ayrıca sizden özel bir anahtar oluşturmanız istenir. Bununla birlikte IDrive, hesap başına sınırsız cihazda hizmet verir ve yükleme işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Öte yandan uygulama, son derece kolay bir arayüze sahiptir.

2) Super Backup and Restore

Super Backup and Restore, kullanım kolaylığı ve çeşitli özellik sunmasıyla en iyi yedekleme uygulamalarından biridir. Dosyaları yedekleme ve geri yükleme hizmeti haricinde kişileri, arama geçmişini ve SMS’leri de yedeklemektedir. Ayrıca buradaki yedekleme dosyalarını kolay bir şekilde SD kartlara aktarabilirsiniz. Öte yandan Super Backup, otomatik yedeklemeleri planlamanıza da izin verir. Türkçe dilini de destekleyen bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak uygulama içi reklamlar mevcuttur.

3) Google Drive

15 GB ücretsiz depolama hizmetiyle en cömert yedekleme hizmetlerinden biri olan Google Drive, kullanıcılara geniş özellikler sunan yedekleme uygulamalarının başında gelir. Bununla birlikte platformlar arası uygulamaları destekleyen ve masaüstünden masaüstüne dosya senkronizasyonuna da izin veren Google Drive’ı, çevrimiçi oluşturduğunuz bütün dosyaları depolamak ve yedeklemek için kullanabilirsiniz. Ancak Google Drive, paylaştığınız dosyalar için özel bir parola koruması sunmaz ve bazı gizlilik endişeleri mevcuttur.

4) Dropbox

En iyi yedekleme hizmetleri arasında yer alan Dropbox, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Çevrimiçi düzenleme ve dosya sürümü oluşturma gibi çeşitli hizmetler sunan Dropbox, ücretli ve ücretsiz katmanlardan oluşmaktadır. Ancak ücretsiz katman için 2 GB gibi oldukça düşük bir kapasite sunarken; ücretli katmanı da diğer hizmetlere göre pahalıdır. Birçok işletim sistemi için uygulama desteği sunan Dropbox, diğer hizmetlerden farklı olarak dijital imza özelliği sunmaktadır. Bu özellik sayesinde belgeleri e-imzalayabilirsiniz. Ayrıca Dropbox, kullanıcılar için parola yöneticisi desteği sağlar. Dropbox ile bütün çevrimiçi dosyalarınızı ve klasörlerinizi senkronize edebilirsiniz. Ayrıca bunlara internet bağlantısının olduğu her cihazdan erişebilirsiniz.

5) G Cloud Backup

G Cloud Backup, uzun bir süredir Android yedekleme programlarından biri olarak hizmet veriyor. Ücretsiz bir şekilde kaydolduktan sonra fotoğraf, video, SMS, arama geçmişi ve diğer dosyalarınızı yedeklemeye başlayabilirsiniz. Uygulama size ücretsiz 1 GB depolama alanı verir. Ancak siz bunu 10 GB depolama alanına kadar yükseltebilirsiniz. Ayrıca yedeklediğiniz dosyalarınızı kolay bir şekilde başka bir cihaza aktarabilirsiniz ve uygulamayı şifreyle koruyabilirsiniz. Öte yandan G Cloud Backup, uygulama içi reklam barındırır.

İlgili:

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

podcast

Podcast Nasıl Yapılır? Başarılı Bir Podcast İçin İpuçları!

egzersiz uygulamalari

En İyi Egzersiz Uygulamaları!