in

En İyi Dosya Şifreleme Programları!

encryption software 2022

En İyi Dosya Şifreleme Programları!

Bu içeriğimizde: Önemli dosyalarınızı bilgisayarınızda ya da bulut depolama alanlarında yüksek güvenlikli ve şifreli olarak saklamanıza imkân tanıyan, en iyi dosya ve klasör şifreleme programları arasına giren 6 program önerisine yer verdik.

En İyi Dosya Şifreleme Programları:

1) AxCrypt Premium

Dosya ve klasör şifreleme için en iyi programların başında yer alan AxCrypt Premium, oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Kolay kullanımının yanı sıra şifreli dosyaların paylaşımı için ortak anahtar şifrelemesi desteği de sunar. Bununla birlikte, AxCrypt ile şifrelenen dosyaları istediğiniz zaman kolay bir şekilde düzenleyebilir ya da güvenli bir şekilde silebilirsiniz. Ayrıca bu şifreleme programı, Windows, macOS, Android ve iOS’u desteklemektedir. Ancak mobil sürümde dosya şifreleme desteği yoktur, sadece var olan şifreleri çözebilirsiniz.

2) Folder Lock

En başarılı klasör kilitleme programlarından biri olan Folder Lock, dosyaları ve klasörleri yüksek güvenlik seviyesinde şifrelemeye yardımcı olur. Bununla birlikte güvenli çevrimiçi yedekleme ve isteğe bağlı güvenli dosya silme hizmetleri de bulunan bu program, çeşitli özelliklere rağmen kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Ancak güvenli yedekleme için ayrı bir abonelik gerekmektedir.

3) Advanced Encryption Package

Dosya şifreleme programları arasında en zengin özelliklere sahip olan InterCrypto yazılımı, 17 şifreleme algoritması sunmaktadır. Bununla birlikte şifre üretme, güvenli silme ve panolar arası gelen metinleri şifreleme özelliklerine sahiptir. Ancak arayüz olarak diğer şifreleme programlarından daha az kullanışlıdır.

4) CryptoForge

En güvenli dosya şifreleme yazılımları arasında yer alan CryptoForge, 4 şifreleme algoritması sunmaktadır. Dosya şifreleme ve güvenli silme özelliklerinin yanı sıra kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Bununla birlikte, dosya şifrelerini bellekte tutma ve dosya adı şifrelemenin yanı sıra metinlere özel şifreleme desteği de sunar.

5) Steganos Safe

Steganos Safe, özel dosyalarınız için yüksek güvenlikli ve şifreli depolama alanları sunar. Kullanımı kolay bir arayüze sahip olan Steganos Safe, mahremiyet için birbirinden farklı hizmetler sunar. Bu şifreleme programında aynı zamanda iki faktörlü kimlik doğrulama desteği mevcuttur. Ayrıca şifrelenmiş olan dosyaların varlığını gizleme özelliği de vardır.

6) NordLocker

NordVPN geliştirici şirketi tarafından geliştirilen NordLocker, en iyi şifreleme programlarından biridir. Dosya paylaşımları için Dropbox ile entegre olan bu programla şifreli dosyalarınızı güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bununla birlikte, geliştirilmiş bir arayüze sahip olan NordLocker hizmeti, Windows ve macOS cihazlarınızda gerçekleştireceğiniz şifreleme işlemlerini kolaylaştırır. Ayrıca oldukça düşük bir ücret karşılığında abone olabileceğiniz bu programın bir de ücretsiz sürümü mevcuttur. Ancak ücretsiz sürümde 2 GB sınırı vardır, daha fazlası için ücretli abonelik gerekir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bilgisayar

Bilgisayarınızda Kötü Amaçlı Yazılım Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

cevrimici guvenlik ve gizlilik

Çocuğunuzun Çevrimiçi Gizliliğini ve Güvenliğini Yönetmenin 5 Yolu!